ثبت نام دوره جامع کنکور 1402 با برترین اساتید کشور آغاز شد. برای کسب اطلاعات کلیک کنید.

تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

تحصیل دندانپزشکی در کشور اسپانیا به دلیل هزینه مقرون به‌صرفه و مناسبی که دارد داوطلبان زیادی برای تحصیل در اسپانیا اقدام می‌کنند . دانشگاه‌های پزشکی اسپانیا معمولاً برای تدریس از زبان اسپانیایی استفاده می‌کنند؛ اما در برخی از موارد مشاهده شده که به‌صورت دو زبان انگلیسی وزبان اسپانیایی خدمات خود را ارائه می‌دهند. به همین دلیل زبان اسپانیایی از ملزومات پذیرش در دانشگاه‌های این کشور به شمار می‌رود.

بررسی رشته دندانپزشکی در اسپانیا

کشور اسپانیا در مقایسه با بسیاری از کشور‌های اروپایی از کم‌هزینه‌ترین کشور‌ها برای تحصیل به حساب می‌آید. به‌طور کلی پذیرش در دانشگاه‌های دولتی در کشور اسپانیا مقداری دشوار بوده و لازمه پذیرش قبولی در آزمون ورودی دانشگاه‌های پزشکی است. همچنین دانشجو می‌تواند از دوره‌های آمادگی برای قبولی در آزمون ورودی استفاده کند. این دوره‌ها نه ماه به طول می‌انجامند.

دانشجویان می‌توانند علاوه بر تحصیل، زبان اسپانیایی خود را نیز تقویت کنند. برای پذیرش در دانشگاه‌های پزشکی این کشور لازم است تا در رده سنی ۱۸ تا ۲۲ سال باشید.

دانشگاه‌های دندانپزشکی که در کشور اسپانیا اقدام به آموزش می‌کنند شامل موارد زیر هستند:
Universidad CEU San Pablo
Universidad CEU Cardenal Herrera
Universidad Europea

مزایای تحصیل در دانشگاه‌ های دندانپزشکی اسپانیا

تحصیل در دانشگاه‌های دندانپزشکی در کشور اسپانیا دارای مزیت‌های فراوانی است. این مزیت‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی تخصصی در دانشگاه‌های اروپایی
 • امکان برخورداری از وام‌های دانشجویی و کمک‌های مالی
 • نداشتن آزمون ورودی برای ورود به بعضی از دانشگاه‌ها
 • امکان اخذ پذیرش قبل از اتمام دوره تحصیل در مدرسه
 • امکان شرکت در دوره‌های زبان اسپانیایی
 • امکان برگزاری دوره‌های پیش‌پزشکی
 • گرفتن مدرک معتبر از مراکز و اتحادیه‌های معتبر ایران، اروپا و آمریکا
 • امکان کار بلافاصله پس از اتمام تحصیل
 • امکان کار در حین تحصیل

 

تحصیل پزشکی در اسپانیا

هزینه رشته دندانپزشکی در اسپانیا

دانشگاه‌های دولتی و دانشگاه‌های خصوصی از مراکزی هستند که می‌توانید برای تحصیل در رشته دندانپزشکی اقدام به انتخاب آن‌ها نمایید. در واقع اخذ پذیرش در دانشگاه‌های دولتی در مقایسه با دانشگاه‌های خصوصی مقداری سخت‌تر خواهد بود. هزینه تحصیلی در دانشگاه‌های دولتی کمتر از هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی است. همچنین در بعضی از دانشگاه‌ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم آورده‌اند.

این دانشگاه‌ها دارای شهری بیشتریه هستند. لازم به ذکر است که در دانشگاه‌های دولتی بسیاری از دروس به زبان اسپانیایی آموزش داده می‌شوند. این دانشگاه‌ها هزینه کمتری را در مقایسه با سایر دانشگاه‌ها دریافت می‌نمایند. وزارت بهداشت ایران، ۲۶ دانشگاه دندانپزشکی در کشور اسپانیا را تأیید کرده است. هزینه‌های تحصیل دانشجویان در کشور اسپانیا علاوه بر هزینه‌های تحصیل شامل خورد و خوراک و همچنین هزینه محل اقامت و حمل و نقل خواهد بود. برای اقامت و اجاره خوابگاه به‌طور کلی دانشجویان هر ماه هزینه‌ای بالغ بر ۷۰۰ یورو را پرداخت می‌کنند.

شرایط ورود به رشته دندانپزشکی در اسپانیا

بنابر نظر نظام آموزشی کشور اسپانیا دانشگاه‌های این کشور باید از اصول خاصی تبعیت کنند که این اصول شامل موارد زیر هستند:

 • ارزیابی رفتار‌های فیزیولوژیکی و نحوه عملکرد پزشکی
 • تشخیص بیماری‌های دهان و دندان
 • برگزاری برنامه‌های آموزشی برای دانشجویان که این برنامه‌ها می‌توانند آسیب‌ها و بیماری‌های دهان و دندان را به سادگی مشخص کنند و نسبت به جلوگیری از این بیماری‌ها اقدام ‌نمایند.
 • یادگیری راه‌های درمان بیماری‌های دهان و دندان

موارد مهم برای تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

برخی از موارد و موضوعات مهم برای تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا همواره مورد توجه قرار می‌گیرند، این موارد عبارتند از:

 • بررسی عملکرد‌های بیولوژیکی روی بدن انسان از طریق روش‌ها و داده‌های علمی
 • بررسی عوامل محیطی روی شکل‌گیری ظواهر فک و دندان
 • ساختار عملکرد فک و دهان و همچنین معرفی انواع دندان‌ها و اتصال بافت
 • بهره بردن از ابزار‌های خاص که به‌صورت سه بعدی تمام ناهنجاری‌ها و صدمات فک و دهان را نمایش می‌دهد.
 • بهره بردن از روش‌های مختلف و مدرن برای جلوگیری از تغییر شکل ظاهری صورت در نواحی دهان و دندان

مدارک لازم جهت تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

بسیاری از دانشجویان و متقاضیان برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور اسپانیا می‌توانند با ارائه مدارک زیر اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی نمایند:

 • ارائه مدارک تحصیلی و ارائه ریزنمرات
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • داشتن گواهی عدم سوء پیشینه
 • داشتن گواهی پزشکی برای اثبات سلامت دانشجو
 • ارائه نمودن مدارکی که بتوانند شرایط مالی و تمکن مالی دانشجو را اثبات کند. این مدارک باید بتوانند این موضوع را به اثبات برسانند که فرد دانشجو برای تأمین هزینه‌های تحصیل و زندگی خود در کشور اسپانیا هیچ مشکلی ندارد.
 • ارائه رسید پرداخت هزینه‌های سفارت
 • داشتن نامه کتبی از دانشگاه پزشکی کشور اسپانیا و درج این نامه روی سربرگ رسمی

مزایای تحصیل در دانشگاه‌ های اسپانیا

اسپانیا با دارا بودن دانشگاه‌های معتبر و با سطح علمی بالا همواره متقاضیان بسیاری را در طول سال جهت تحصیل به سوی خود می‌کشاند. علاوه بر اینَ، مزایایی که جهت تحصیل در اسپانیا وجود دارند علاقه دانشجویان را بیشتر کرده است. این مزایا به شرح زیر هستند:

 • هزینه‌های تحصیل در کشور اسپانیا در مقایسه با سایر کشور‌های اروپایی بسیار پایین‌تر است.
 • در کشور اسپانیا امکان انجام کار ضمن تحصیل برای دانشجویان مهیا است.
 • می‌توان در حین تحصیل به کسب جواز کار و پروانه پزشکی اقدام کرد.
 • در کشور اسپانیا تحصیل در دانشگاه‌های بسیار باکیفیت و مدرن که دارای تمامی تجهیزات آموزشی هستند، میسر است.
 • دانشگاه‌هایی که در کشور اسپانیا وجود دارند به عنوان بهترین دانشگاه‌ها در سطح جهان شناخته می‌شوند. به‌طور کلی می‌توان گفت محبوبیت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور اسپانیا به این دلیل که نیازی به ارائه معدل نبوده هر روز در حال افزایش است. به همین دلیل دانشجویان بسیار زیادی اقدام به تحصیل در این کشور می‌کنند.
 • بهترین شهر‌های کشور اسپانیا که بالاترین میزان رضایت را در بین دانشجویان کسب نموده‌اند شامل بارسلونا و مادرید و والنسیا می‌شوند.

تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاه ‌های دولتی اسپانیا

امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه‌های دولتی اسپانیا وجود دارد. ورود به دانشگاه دولتی نیازمند شرکت و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه‌های این کشور است. آزمون ورودی هر ساله برگزار شده و برای آمادگی در این آزمون لازم است تا در دوره‌های ۹ ماهه دانشگاه شرکت کنید. پس از قبولی در آزمون ورودی شما می‌توانید در دانشگاه‌های دولتی کشور اسپانیا اقدام به تحصیل نمایید. همان‌طور که در قسمت بالا نیز به آن اشاره شد برای شرکت در این آزمون باید مدرک آیلتس ۶ را ارائه دهید. همچنین لازم به ذکر بوده که برای شرکت در این آزمون حتماً باید دارای دیپلم ۱۲ ساله باشید.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه ‌های خصوصی اسپانیا

برای تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا و همچنین در دانشگاه‌های خصوصی این کشور احتیاج به قبولی در آزمون ورودی نیست. در واقع برای ورود به دانشگاه‌های خصوصی کشور اسپانیا نیازمند مصاحبه‌ای هستید که از نظر‌های مختلف ذهنی و علمی و همچنین سایر موارد سنجیده شوید. در رابطه با هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی اسپانیا باید بگوییم هزینه تحصیل در این دانشگاه‌ها بسیار بالاتر از دانشگاه‌های دولتی است که این هزینه به‌طور معمول سالیانه به ۱۶ هزار یورو می‌رسد. این مبلغ در شهر‌های مادرید نزدیک به ۳۵ هزار یورو خواهد بود.

 

بورسیه های تحصیلی اسپانیا

تأثیر بورسیه تحصیلی دانشگاه‌ های خصوصی در اسپانیا

دقت کنید که تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی در مقایسه با دانشگاه‌های دولتی بسیار بهتر و مناسب‌تر است؛ چرا که دانشگاه‌های خصوصی از روش نوین برای آموزش استفاده می‌کنند. تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی کشور اسپانیا دارای هزینه‌های بالایی است؛ لذا پیشنهاد می‌شود برای تأمین برخی از هزینه‌های دانشگاه‌های خصوصی به اخذ بورسیه تحصیلی اقدام نمایید. جهت ورود به دانشگاه‌های خصوصی نیز نیازمند دیپلم ۱۲ ساله هستید. همچنین دانشجویان و متقاضیان باید تمامی شرایط مورد نیاز برای ورود به دانشگاه را با دقت مطالعه کرده و کسب اطلاع نموده که آیا بورسیه تحصیلی به آن‌ها تعلق می‌گیرد یا نه.

 

تحصیل مهندسی برق در اسپانیا

بهترین دانشگاه‌ های دندانپزشکی در اسپانیا

اگر شما جزء افرادی هستید که قصد ادامه تحصیل در کشور اسپانیا را دارید پیشنهاد می‌کنیم در وهله اول به بررسی بهترین دانشگاه‌هایی پردازید که مورد تأیید وزارت بهداشت هستند. در این قسمت بعضی از دانشگاه‌هایی که بهترین رتبه در کشور اسپانیا را دارا بوده‌اند معرفی خواهیم کرد:

 • دانشگاه بارسلونا
 • دانشگاه مستقل بارسلونا
 • دانشگاه مستقل مادرید

 

تحصیل برنامه نویسی در اسپانیا

دانشگاه کاردنال هررا اسپانیا برای دندانپزشکی

به‌طور کلی می‌توان گفت تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا در دانشگاه کاردنال هررا دارای استاندارد و امکانات خاصی است که می‌تواند با کشور‌هایی مانند انگلستان و آمریکا برابری داشته باشد. در واقع یکی از دلایلی که اخذ پذیرش برای رشته دندانپزشکی در این کشور مقداری دشوار بوده همین موضوع به حساب می‌آید. لذا به بسیاری از کسانی که قصد ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در اسپانیا را دارند، توصیه می‌شود که برای اخذ پذیرش با در دست داشتن مدارک مورد نیاز سریع‌تر اقدام نمایند. این دانشگاه به عنوان یک دانشکده خصوصی درکمون والنسیا واقع گردید.

 

تحصیل مهندسی معماری در اسپانیا

دانشگاه کمپلوتنسه جهت تحصیل دندانپزشکی در مادرید اسپانیا

این دانشگاه در سال ۲۰۱۸ به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌ها در رشته دندانپزشکی شناخته شد. این رتبه‌بندی طبق رنکینگ QS صورت گرفت. در دانشگاه کمپلوتنسه رشته‌های بسیار دیگری نیز در مقاطع مختلف ارائه می‌گردند. تمامی این رشته‌ها به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی آموزش داده می‌شوند. روند و عملکرد آموزشی این دانشگاه به این صورت است که در سه سال اول به آموزش برخی از فرآیند‌های بیوشیمیایی و همچنین ساختار‌های آناتومی بدن پرداخته خواهد شد و در دو سال انتهایی به یادگیری موارد بالینی و همچنین مراقبت‌های اولیه می‌پردازند. برخی دیگر از دانشگاه‌های پزشکی و همچنین دانشگاه دندانپزشکی کشور اسپانیا عبارتند از:

 • دانشگاه آلفونسو
 • دانشگاه کاتولیک سن آنتونیو
 • دانشگاه کاردنال
 • دانشگاه سن پابلو

کار پس از تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

یکی از مهم‌ترین مزایا و ویژگی‌های تحصیل در کشور اسپانیا، امکان اشتغال بلافاصله پس از فارغ‌التحصیل شدن است. دندانپزشکان در کشور اسپانیا دارای دستمزد‌های بسیار خوبی هستند و از نظر رفاه و امکانات و وضعیت مالی از دسته افراد پردرآمد به حساب می‌آیند. نکته مهم و حائز اهمیت این بوده که زبان تحصیل در کشور اسپانیا زبان انگلیسی و زبان اسپانیایی بوده ولی برای اشتغال نیاز است تا حتماً زبان رسمی این کشور را بلد باشید.

مشاوره رایگان تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا آکادمی آریانا

برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی نیازمند مشاوره خواهید بود. در واقع دریافت مشاور باعث می‌شود تا بتوانید بهترین تصمیم را اخذ نموده و بسیار موفق‌تر عمل کنید. با دریافت مشاوره رایگان تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا به واسطه آکادمی آریانا قادر خواهید بود تا راحت‌تر به نتیجه دلخواه دست یابید. این آکادمی با پاسخگویی به تمامی ابهامات و سوالات شما همراه با کادری دانا در این زمینه راه را برای شما هموار خواهند کرد.

کلام آخر

کشور اسپانیا یکی از کشور‌های پیشرفته در زمینه آموزش دندانپزشکی است؛ از این رو بسیاری از متقاضیان و دانشجویان برای ادامه تحصیل و اخذ مدرک و همچنین برای بالا بردن تخصص خود به این کشور مهاجرت می‌نمایند. دانشگاه‌هایی که در کشور اسپانیا قرار دارند به عنوان بهترین دانشگاه‌ها در سطح دنیا شناخته شده‌اند. همچنین امکان اشتغال پس از تحصیل در این کشور وجود دارد؛ لذا می‌توان علاوه بر تحصیل به اشتغال در این کشور نیز اندیشید. چرا که بازار کار دندانپزشکی در این کشور بسیار مناسب بوده و متقاضیان دغدغه‌ای در رابطه با شغل نخواهند داشت.

یک نظر بنویسید

ارسال