پکیج انتخاب رشته ویژه کنکور سراسری 1401
مشاوره توسط برترین مشاوران ایران شاغل در جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

شامل دو ساعت جلسه مشاوره موشکافانه حضوری و یا آنلاین در بر گیرنده

 • تحلیل رشته های تحصیلی، آینده شغلی و ...
 • تحلیل دانشگاهها، اعتبار و سطح علمی دانشگاهها
 • استعداد یابی تحصیلی بر اساس ویژگی های شخصیتی
 • چینش کدرشته محل ها طبق دفترچه انتخاب رشته
 • پشتیبانی صفر تا صد انتخاب رشته

امکان مشاوره در حضور والدین

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 021-91300399 تماس حاصل نمایید.
فرم درخواست مشاوره انتخاب رشته
ثبت درخواست
در حال ارسال اطلاعات. صبور باشید

تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا

در این صفحه چه خواهیم خواند؟
تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا در رشته های مختلف مورد نظر بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در ایتالیا است. در سال های گذشته در کنار افزایش متقاضی تحصیل پزشکی در ایتالیا که از طریق شرکت در آزمون آیمت ایتالیا وارد این رشته می شوند، متقاضیان کارشناسی ارشد در رشته های مختلف فنی و مهندسی و رشته های هنری نیز افزایش چشمگیری داشته است. از جمله دلایل تقاضای بالا برای تحصیل ارشد در کشور ایتالیا می توان به سهولت در اخذ پذیرش تحصیلی و همچنین شهریه پایین دانشگاههای این کشور اشاره کرد.

تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا 2022

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود افراد بیشتری برای تحصیلات عالی مقطع کارشناسی ارشد را در ایتالیا انتخاب کنند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا تجربه ای بسیار به یاد ماندنی است. شما این فرصت را خواهید داشت که در دانشگاه های تاریخی مشغول تحصیل شوید، از تحقیقات مدرن بهره مند شوید و در طول دوره تحصیلی خود لذت ببرید.

این صفحه همه چیزهایی را که در مورد تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا باید بدانید را پوشش می دهد، واطلاعاتی در مورد دانشگاه های ایتالیا، دوره ها و هزینه ها و همچنین مشاوره در مورد درخواست ها، ویزاها و بودجه دانشجویی به شما ارائه می دهد پس، لطفا تا انتهای مقاله با همراه تحصیلی همراه شوید.

فرصت های تحصیلات تکمیلی در ایتالیا - برای سال 2022 

مدرک کارشناسی ارشد در ایتالیا به معنای تحصیل در یکی از معتبرترین مراکز آموزش عالی در جهان است. دانشگاه‌ها در ایتالیا قرن‌هاست که وجود داشته‌اند: قدیمی‌ترین دانشگاه در جهان غرب، دانشگاه بولونیا است.

این موسسه نام خود را به فرآیند بولونیا داده است که از طریق آن سیستم های آموزش عالی در سراسر اروپا گرد هم آمده اند تا چارچوبی مشترک برای آموزش دانشگاهی ایجاد کنند.

چرا کارشناسی ارشد در ایتالیا

 • هزینه های تحصیل مناسب :دانشگاه های ددولتی ایتالیا این امکان برلی دانشجویان داخلی و بین المللی فراهم کرده است که بتوانند به صورت رایگان و یا با حداقل هزینه مشغول به تحصیل شوند.
 • میراث : ایتالیا مظهر برخی از افتخارآمیزترین مراکز در آموزش عالی اروپا و نیروی محرکه تحولات مدرن در کیفیت و ارزش مدارک دانشگاهی اروپایی است.
 • فرصت های تحقیقاتی عالی :سیستم دانشگاهی ایتالیا پیوندهای عالی با سایر موسسات در سراسر قاره و حتی جهان دارد.
 • موقعیت مکانی: موقعیت ایتالیا به عنوان یک مرکز غذایی، فرهنگی و تفریحی واضح است و مکانی عالی برای گسترش افق های خود به عنوان یک دانشجوی بین المللی است.

تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا - جزئیات کلیدی

دانشگاه

96

قدیمی ترین دانشگاه

بولونیا (1088)

دانشجویان بین المللی

54,855

طول دوره

2 سال

هزینه های معمولی (داخلی / اتحادیه اروپا)

1630 یورو (متوسط)

سال تحصیلی

سپتامبر تا جولای

دانشگاه های ایتالیا

چندین نوع مختلف از موسسات آموزش عالی در ایتالیا وجود دارد که می توانید مدرک کارشناسی ارشد را در آنها بگذرانید. همچنین شایان ذکر است که سایر موسسات "غیر دانشگاهی" نیز تحصیلات تکمیلی را در ایتالیا ارائه می دهند (به عنوان مثال، دانشکده های طراحی و هنر).

 • دانشگاه های دولتی : اکثر دانشگاه های ایتالیا دانشگاه های پژوهش محور هستند. 67 مورد از این موارد وجود دارد، از مؤسسات بسیار بزرگی که میزبان حدود 100000 دانشجو هستند تا مؤسسات تخصصی بسیار کوچکتر با چند هزار دانشجو. دانشگاه های دولتی همگی مستقل هستند و اولویت ها و مدیریت خود را تعیین می کنند.
 • دانشگاه های خصوصی (با تاییده دولتی): 29 دانشگاه خصوصی در ایتالیا وجود دارد. اگر یک دانشگاه خصوصی را انتخاب می کنید، مطمئن شوید که توسط وزارت آموزش ایتالیا تایید شده است. دانشگاه های خصوصی به رسمیت شناخته شده دولتی استانداردهای آموزشی یکسانی را ارائه می دهند و مدارک تحصیلی آنها هم وزن دانشگاه های دولتی است. تفاوت اصلی در نحوه تأمین مالی این مؤسسات است و در نتیجه، هزینه های تحصیلی که آنها دریافت می کنند بیشتر است .
 • دانشگاه‌ های خارجی (Università per Stranieri) :این دانشگاه‌ها جهت تحصیل توسط دانشجویان خارجی زبان و فرهنگ ایتالیایی هستند. دو تا از این دانشگاه ها وجود دارد (قدیمی ترین آنها در پروجا، که در سال 1921 تاسیس شد، و دیگری در سینا). مسئولیت دیگر آنها اجرای دو آزمون زبان ایتالیایی (CILT و CELI) است.
 • مدارس عالی (Scuole Superiori) :این موسسات دارای وضعیت حقوقی منحصر به فردی هستند که به آنها اجازه می دهد صرفاً در تحصیلات تکمیلی دانشگاه تخصص داشته باشند.
 • دانشگاه‌های فنی  (Politecnici) :دانشگاه‌های فنی بسیار شبیه دانشگاه‌های دولتی هستند، اما منحصراً در دو زمینه تمرکز دارند: مهندسی و معماری.
 • دانشگاه های آنلاین یا از راه دور :این دانشگاه ها دوره های معتبر دولتی را از طریق آموزش الکترونیکی ارائه می دهند.

رتبه بندی دانشگاه های ایتالیا

اگر در مورد کارشناسی ارشد در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی صحبت می کنیم، پس مهم است که بدانید 30 دانشگاه در ایتالیا در رتبه بندی های مختلف در بین دانشگاه های برتر جهان قرار دارند. همانطور که اشاره کردیم، این دانشگاه ها از معتبرترین دانشگاه های اروپا هستند. آنها ترکیبی کامل از سنت ها و مدرنیزاسیون هستند. در اینجا لیست برترین دانشگاه های ایتالیا آمده است:راهنمای دقیق تر رتبه بندی تحصیلات تکمیلی ایتالیا را مشاهده کنید.

برترین دانشگاه های ایتالیا در سال 2022

دانشگاه

THE 2022

QS 2022

ARWU 2021

دانشگاه پلی تکنیک میلان

156

-

301-350

دانشگاه بولونیا

172

166

201-300

دانشگاه ساپینزا رم

197

171

151-200

Scuola Normale Superiore  از پیزا

197

-

401-500

دانشگاه پادوآ

201-250

-

151-200

مدرسه مطالعات پیشرفته سنت آنا - پیزا

201-250

-

-

دانشگاه Vita-Salute San Raffaele

201-250

390

401-500

دانشگاه میلان

325

-

301-350

دانشگاه پلی تکنیک تورین

387

-

401-500

دانشگاه ترنتو

426

-

251-300

رتبه بندی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا

رتبه‌بندی‌های بین‌المللی از انواع معیارها برای ارزیابی دانشگاه‌ها استفاده می‌کنند و همه آنها به یک اندازه برای تحصیلات تکمیلی مرتبط هستند. به همین دلیل است که ما راهنمای رتبه بندی دانشگاه ها را برای دانشجویان کارشناسی ارشد گردآوری کرده ایم.

شهرهای دانشگاهی ایتالیا برای تحصیل کارشناسی ارشد

شهرهای دانشگاهی ایتالیا، برای انتخاب مکان برای تحصیل انتخاب بسیار زیادی دارد. چه به دنبال یک شهر دانشگاهی-تاریخی مانند پادوآ، یک کلان شهر مدرن مانند میلان یا بناهای دیدنی باستانی رم باشید.

 • تحصیل در رم
 • تحصیل در میلان
 • تحصیل در تورین
 • تحصیل در بولونیا
 • تحصیل در فلورانس
 • تحصیل در پادوآ

طول دوره کارشناسی ارشد در ایتالیا

کارشناسی ارشد ایتالیایی دو سال طول می کشد و پس از دریافت 120 ECTS، که از ECTS برای دروس اصلی، دروس انتخابی، سمینارها و پایان نامه (که به تنهایی 30 ECTS را نشان می دهد) اعطا می شود. مقطع کارشناسی ارشد به چهار ترم با تعطیلات تابستانی بین سال اول و دوم تقسیم می شود.

اکثریت کارشناسی ارشد شما بر اساس سخنرانی، آموزش، کار گروهی و دوره آموزشی خواهد بود (اگر شما در رشته علوم یا مهندسی هستید، احتمالاً جلسات عملی نیز خواهید داشت). هدف این است که دانش بیشتری در مورد موضوع خود و همچنین مهارت های فنی، بین فردی و تحقیقاتی ارائه دهید.

ترم چهارم به پایان نامه شما اختصاص خواهد یافت که می تواند تئوری، عملی یا پروژه تحقیقاتی باشد.

تقویم تحصیلی

سال تحصیلی در ایتالیا از اواخر سپتامبر یا اوایل اکتبر تا جولای شروع می شود. به طور کلی، یک سیستم ترم توسط دانشگاه ها دنبال می شود. شروع ترم اول در سپتامبر / اکتبر و پایان آن در ژانویه / فوریه میباشد. ترم دوم از فوریه آغاز میگردد و در ماه جولای خاتمه می یاید.

بورسیه و حمایت مالی برای تحصیل ارشد در دانشگاههای ایتالیا

حمایت سخاوتمندانه ای به دانشجویان بین المللی و ایتالیایی در قالب کمک هزینه تحصیلی، وام های دانشجویی، کمک مسکن، بلیط غذا در رستوران دانشگاه و معافیت از هزینه ارائه می شود. کمک های مالی بر اساس معیارها انجام می شود و شما باید صورتحساب های بانکی یا اظهارنامه های مالیاتی را برای نشان دادن نیازهای مالی خود ارائه دهید.

 • بورسیه های وزارت امور خارجه ایتالیا برای دانشجویان خارج از کشور.
 • کمک هزینه های تحصیلی از دانشگاه ها
 • شورای تبادل آموزشی بین‌المللی برای دانشجویان آمریکایی برای تحصیل در خارج از کشور، هم بر اساس نیاز و هم بر اساس شایستگی، کمک‌های بلاعوض در نظر گرفته است.
 • کمیسیون فولبرایت چندین فرصت مالی برای شهروندان آمریکایی دارد که می خواهند در ایتالیا تحصیل کنند.
 • صندوق آموزش در خارج از کشور

درخواست برای کارشناسی ارشد در ایتالیا

برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد در ایتالیا به یک مدرک لیسانس (یا معادل بین المللی)  نیاز است.

همچنین ممکن است برای اخذ پذیرش در دانشگاه در ایتالیا مجبور به شرکت در آزمون ورودی شوید. اگر برای مدرک کارشناسی ارشد در زمینه اقتصاد، مدیریت، امور مالی و مطالعات بازرگانی درخواست می‌کنید، احتمالاً از شما درخواست GMAT یا GRE می‌شود.

اگر می خواهید در مقطع کارشناسی ارشد به زبان ایتالیایی بپردازید، باید تسلط خوبی به این زبان نشان دهید و دانشگاه ها احتمالاً مدرک مهارت ایتالیایی را درخواست خواهند کرد.

روش درخواست

توصیه می شود جستجوی خود را برای برنامه کارشناسی ارشد در ایتالیا حداقل 12 ماه قبل از تاریخ شروع پیشنهادی خود شروع کنید. اسناد مورد نیاز به طور کلی شامل موارد زیر است:

 • همه ریز نمرات و مدارک تحصیلی (و ترجمه ها، در صورت وجود).
 • یک رزومه کامل
 • دو تا سه مرجع
 • بیانیه ای شخصی که ویژگی های شما را پوشش می دهد (چرا شما بهترین نامزد برای برنامه هستید و آرزوهای شغلی شما چیست؟)
 • گواهی بیمه درمانی، اگر از خارج از اتحادیه اروپا هستید.
 • مدارک مربوط به مدارک تحصیلی قبلی (دیپلم و ریز نمرات) باید همراه با ترجمه ایتالیایی ارائه شود، اگرچه برخی از دانشگاه ها مدارک را به زبان انگلیسی و فرانسوی می پذیرند. علاوه بر این، ممکن است مجبور شوید این مدارک را پس از تبدیل نمرات یا نمرات کسب شده در کشور خود مطابق با سیستم درجه بندی که در ایتالیا دنبال می شود، ارسال کنید. NARIC می تواند در معادل سازی مدرک و نمره کمک کند.
 • اگر از خارج از اتحادیه اروپا هستید، باید یک درخواست پیش از ثبت نام برای برنامه تحصیلی خود در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری ایتالیا ارسال کنید.

ویزای تحصیلی کارشناسی ارشد ایتالیا

اگر اهل اتحادیه اروپا هستید، می توانید بدون محدودیت و بدون نیاز به دریافت ویزای تحصیلی در ایتالیا بمانید. با این حال، باید کارت شناسایی یا پاسپورت معتبر داشته باشید و پس از داشتن آدرس در ایتالیا، اقامت خود را در ایستگاه پلیس محلی یا تالار شهر خود ثبت کنید.

اگر در اتحادیه اروپا نیستید، باید نسبت به دریافت ویزای دانشجویی اقدام کنید. این کار را می توان در سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود انجام داد. با توجه به مدت زمان مورد نیاز برای دریافت ویزای خود (حداقل سه ماه)، به شما توصیه می شود به محض تایید، نسبت به دریافت پیشنهاد پذیرش خود که برای درخواست ویزا ضروری است، اقدام کنید.

ویزای دانشجویی 50 یورو هزینه اداری دارد. شما نیاز خواهید داشت:

 • فرم درخواست ویزا
 • عکس جدید به سبک پاسپورت
 • گذرنامه یا سند مسافرتی (حداقل سه ماه پس از تاریخ انقضای ویزا معتبر است)
 • نامه پذیرش از دانشگاه شما در ایتالیا
 • مدرک حمایت مالی برای مدت تحصیل شما به مبلغ 448.07 یورو در ماه
 • گواهی بیمه سلامت
 • مدرک اقامت شما در ایتالیا
 • اگر از هر سازمانی بورسیه یا کمک هزینه مالی دریافت می کنید، باید مدرکی مبنی بر این جایزه ارائه دهید.

پس از ورود به ایتالیا، دارندگان ویزای تحصیلی باید در طی هشت روز پس از ورود در مقامات محلی (در ایستگاه پلیس یا تالار شهر) ثبت نام کنند تا مجوز اقامت برای اهداف تحصیلی (permesso di soggiorno) را دریافت کنند. شما باید یک فرم درخواست پیچیده را در اداره پست محلی خود ارسال کنید و هزینه ای معادل 30 یورو را به همراه موارد زیر بپردازید:

 • یک کپی از نامه پذیرش شما
 • یک کپی از ویزای دانشجویی شما
 • اثبات تمکن مالی شما - ممکن است هزینه کمی برای فتوکپی و تأیید این سند در اداره پست وجود داشته باشد.
 • تمبر ایتالیایی به ارزش 16 یورو (مارکا دا بولو)
 • رسید پرداخت برای مجوز الکترونیکی اقامت که 30.46 یورو هزینه دارد

وضعیت اشتغال

اشتغال پذیری همیشه در دستور کار دولت ایتالیا قرار داشته و از مؤسسات آموزش عالی انتظار می رود فارغ التحصیلان خود را برای بازار کار آماده کنند.

ایتالیا همچنین خانه موسسات هنری مشهور جهان، شرکت های چند ملیتی و موسسات تحقیقاتی و شرکت های معروف (به ویژه در صنعت داروسازی و بیوتکنولوژی) است.

مدارک کارشناسی ارشد توسط بسیاری از کارفرمایان، مانند تجربه بین المللی (و مهارت های زبانی) - نه تنها در ایتالیا بلکه در سراسر جهان - یک دارایی در نظر گرفته می شود.

تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی

دانشگاه های ایتالیا به سمت بین المللی شدن برنامه های خود پیش رفته اند و برای جذب بیشتر و بیشتر دانشجویان از خارج از کشور، تعداد زیادی دوره آموزش زبان انگلیسی در ایتالیا وجود دارد. در حال حاضر، بیش از 500 برنامه آموزشی انگلیسی توسط دانشگاه های ایتالیا ارائه می شود. البته، گزینه هایی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان ایتالیایی وجود دارد، دانشجویان بین المللی برنامه های تدریس شده انگلیسی را ترجیح می دهند. اما آن دوره هایی که باید منتظر آن باشیم چیست؟ در زیر اطلاعاتی در مورد دوره های برتر برای تحصیل در ایتالیا آورده شده است.

شرایط بازار کار بعد از کارشناسی ارشد در ایتالیا:

دانشجویان می توانند در ایتالیا بمانند و برای مجوز کار طولانی مدت درخواست دهند و به دنبال شغل باشند. پس از تکمیل کارشناسی ارشد خود در ایتالیا، فرصت های شغلی زیادی در ایتالیا وجود دارد. دانشگاه‌های ایتالیا، همانطور که اشاره کردیم، برخی از پژوهش محور‌ترین دانشگاه‌ها در اروپا هستند، و دانش فنی که فرد در آنجا به دست می‌آورد، همیشه در قابلیت استخدام نقش دارد.

دانشگاه ها فرصت های فوق العاده ای برای کارآموزی، قرار گرفتن در معرض صنایع، درست در زمان که تحصیل در حال انجام است، فراهم می کنند، که راهی عالی برای شروع شبکه سازی، و داشتن ایده در مورد مشاغل قبل از فارغ التحصیلی است.

واجد شرایط بودن برای قبولی کارشناسی ارشد در ایتالیا

اولین و مهمترین شرط کارشناسی ارشد در ایتالیا داشتن مدرک لیسانس یا مدرک معادل آن در رشته مرتبط با تحصیل است. سایر الزامات با دوره ها و دانشگاه های ارائه دهنده آن دوره ها متفاوت است. در اینجا برخی از شرایط عمومی برای کارشناسی ارشد در کانادا آمده است:

 • پاسپورت معتبر
 • ریز نمرات تحصیلی قبلی
 • فرم درخواست دانشگاه
 • توصیه نامه در صورت لزوم
 • بیانیه ای از هدف
 • گواهی مهارت زبان (انگلیسی / ایتالیایی، بر اساس دوره)

هزینه کارشناسی ارشد در ایتالیا

همانطور که در تمام کشورهای جهان صدق می کند، دانشگاه های دولتی ایتالیا ارزان تر از دانشگاه های خصوصی هستند. متوسط ​​هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا در دانشگاه های دولتی بین 800 تا 1000 یورو در سال است. با این حال، برخی از دانشگاه های خصوصی نسبت به آنها گران هستند و از 6000 یورو تا 20000 متغیر هستند. در اینجا برخی از دانشگاه های برتر ایتالیا برای کارشناسی ارشد و شهریه آنها آورده شده است. همچنین رتبه بندی دانشگاههای ایتالیا را می توانید در مطلب مربوطه مشاهده نمایید.

دانشگاه ها

متوسط شهریه

Scuola Superiore Sant’Anna

4000 یورو در سال

دانشگاه بولونیا

2100 یورو در سال

دانشگاه پلی تکنیک میلان

3300 یورو در سال

دانشگاه ترنتو

6000 یورو در سال

دانشگاه پادووا

4000 یورو در سال

دوره های برتر برای تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا

 • MBA در ایتالیا
 • علوم در ایتالیا
 • هنر در ایتالیا
 • مدیریت در ایتالیا
 • فناوری اطلاعات (IT) در ایتالیا
 • آموزش و پرورش در ایتالیا
 • مهندسی در ایتالیا
 • پزشکی و مراقبت های بهداشتی در ایتالیا
 • گردشگری در ایتالیا
 • بانکداری و مالی در ایتالیا
 • فیلم های رسانه ای در ایتالیا
 • حقوق در ایتالیا

مدارک لازم جهت ورود به کارشناسی ارشد در ایتالیا:

 • متقاضی باید دارای مدرک لیسانس باشد.
 • فرآیند برنامه
 • اسناد را برای درخواست آماده کنید
 • SOP  : ( برای متقاضیان علوم کامپیوتر) - نامه انگیزشی که توضیح می دهد چرا متقاضی قصد دارد در رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه ساپینزا تحصیل کند.
 • ارسال LOR
 • مدارک درخواست پیش از انتخاب:
 • کپی پاسپورت (pdf)
 • گواهی زبان انگلیسی (اختیاری) از طریق مدارک آزمون زبان آیلتس، تافل و یا دولینگو
 • رونوشت تمام سوابق تحصیلی ترجمه شده به ایتالیایی، قانونی و همراه با اعلامیه ارزش برابر صادر شده توسط کنسولگری یا سفارت ایتالیا در کشوری که مدرک تحصیلی در آن اخذ شده است.
 • عکس پاسپورت

 رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه پلی تکنیک میلان:

 • کارشناسی ارشد MBA بین المللی

مدت تحصیل: 1 سال

 شهریه:  32000  یورو

آزمون: GMAT

 • کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

مدت تحصیل: 2 ساله

 شهریه: 3500 یورو

آزمون: آیلتس ، تافل

 • کارشناسی ارشد در مدیریت لوکس بین المللی

مدت تحصیل: 2 سال

 شهریه: 15000 یورو

 • کارشناسی ارشد مهندسی انرژی
 • کارشناسی ارشد در مهندسی فضا
 • کارشناسی ارشد مهندسی عمران برای ریسک
 • کارشناسی ارشد معماری
 • کارشناسی ارشد مهندسی ژئوانفورماتیک
 • کارشناسی ارشد مهندسی مواد
 • کارشناسی ارشد در مهندسی هسته ای
 • کارشناسی ارشد برنامه ریزی محیط زیست
 • کارشناسی ارشد در سیستم های خدمات محصول
 • کارشناسی ارشد مهندسی الکترونیک
 • کارشناسی ارشد طراحی سیستم
 • کارشناسی ارشد در مهندسی ریاضی
 • کارشناسی ارشد طراحی داخلی
 • کارشناسی ارشد رشته مخابرات
 • کارشناسی ارشد در مهندسی اتوماسیون و کنترل
 • کارشناسی ارشد مهندسی عمران
 • کارشناسی ارشد در رشته مهندسی هوانوردی
 • کارشناسی ارشد علوم و مهندسی کامپیوتر
 • کارشناسی ارشد مهندسی مدیریت
 • کارشناسی ارشد فیزیک مهندسی
 • کارشناسی ارشد ساختمان و معماری بنا
 • کارشناسی ارشد در طراحی و مهندسی
 • کارشناسی ارشد مهندسی شیمی
 • کارشناسی ارشد مهندسی زیست پزشکی
 • کارشناسی ارشد در مدیریت محیط ساخته شده

زمان تحصیل: 2 سال

شهریه: 3500 یورو

آزمون: تافل ، آیلتس

 • کارشناسی ارشد در زنجیره تامین و مدیریت خرید

زمان تحصیل: 2 سال

شهریه: 10000 یورو

 • کارشناسی ارشد بین المللی مدیریت صنعتی

زمان تحصیل: 16 ماهه

شهریه: 13875 یورو

آزمون: تافل، آیتلس ، PTE

 • کارشناسی ارشد در مدیریت پروژه استراتژیک

زمان تحصیل: 16 ماهه

شهریه: 11250 یورو

آزمون: آیتلس

رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه ساپینزا رم

 • کارشناسی ارشد در اقتصاد پیشرفته

زمان تحصیل: 2 سال

 • کارشناسی ارشد در علوم کامپیوتر

زمان تحصیل: 2 سال

شهریه: 2924 یورو

 • کارشناسی ارشد مهندسی انرژی

زمان تحصیل: 2 سال

شهریه: 2924 یورو

 • کارشناسی ارشد رشته مهندسی علوم کامپیوتر

زمان تحصیل : 2 سال

شهریه: 1200 یورو

 • کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک
 • کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی

آزمون : آیلتس، تافل

رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه بولونیا

 • کارشناسی ارشد در مهندسی اتوماسیون

زمان تحصیل: 2 سال

شهریه: 2925 یورو

آزمون: آیلتس، تافل

 • کارشناسی ارشد مهندسی عمران

زمان تحصیل: 2 سال

شهریه: 3295 یورو

آزمون: آیلتس، تافل

 • کارشناسی ارشد اقتصاد

زمان تحصیل: 2 سال

شهریه: 3100 یورو

آزمون: آیلتس، تافل

 • کارشناسی ارشد در امور مالی کمی

زمان تحصیل: 2 سال

شهریه: 3100 یورو

آزمون: آیلتس، تافل

 • کارشناسی ارشد مهندسی مخابرات

زمان تحصیل: 3 سال

شهریه: 3151 یورو

آزمون: آیلتس، تافل

رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه پادوآ

 • کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی

زمان تحصیل: 2 سال

شهریه: 2463 یورو

 • کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست

زمان تحصیل: 2 سال

شهریه: 2463 یورو

رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه میلان

 • کارشناسی ارشد روابط بین الملل

زمان تحصیل : 24 ماه

 • کارشناسی ارشد در اقتصاد و علوم سیاسی

زمان تحصیل: 24 ماه

شهریه: 156 یورو

آزمون: آیلتس، تافل

 • کارشناسی ارشد شیمی

زمان تحصیل : 24 ماه

 • کارشناسی ارشد حقوق

زمان تحصیل: 5 سال

شهریه: 156 یورو

 • کارشناسی ارشد در علوم کامپیوتر

زمان تحصیل: 2 سال

 • کارشناسی ارشد زیست شناسی مولکولی سلولی

زمان تحصیل: 2 ساله

شهریه: 500 یورو

آزمون: آیلتس

 • کارشناسی ارشد محیط زیست و اقتصاد مواد غذایی

زمان تحصیل: 2 ساله

شهریه: 690 یورو

آزمون: تافل، آیلتس

رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه ترنتو

 • کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر

زمان تحصیل: 2 ساله

شهریه: 6500 یورو

آزمون: تافل، آیلتس

 • کارشناسی ارشد در تعامل انسان با کامپیوتر

زمان تحصیل: 2 ساله

شهریه: 6500 یورو

 • کارشناسی ارشد در ریاضیات

زمان تحصیل: 2 ساله

شهریه: 4500 یورو

آزمون: تافل، آیلتس

 • کارشناسی ارشد فیزیک

زمان تحصیل: 2 ساله

شهریه: 4500 یورو

آزمون: تافل، آیلتس

 • کارشناسی ارشد مهندسی مکاترونیک

زمان تحصیل: 2 ساله

شهریه: 4500 یورو

آزمون: تافل، آیلتس

 • کارشناسی ارشد در رشته مهندسی اطلاعات و ارتباطات

زمان تحصیل: 2 ساله

شهریه: 6500 یورو

آزمون: تافل، آیلتس

 • کارشناسی ارشد مهندسی انرژی

زمان تحصیل: 2 ساله

شهریه: 6000 یورو

 • کارشناسی ارشد در مهندسی مواد و تولید

زمان تحصیل: 2 ساله

شهریه: 4500 یورو

آزمون: تافل، آیلتس

بورسیه های تحصیلی کارشناسی ارشد در ایتالیا

 • بورسیه تحصیلی Bocconi در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه Bocconi بورسیه های مبتنی بر نیاز را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد که برای برنامه لیسانس، برنامه حقوق یا برنامه کارشناسی ارشد در دانشگاه درخواست می کنند.

مبلغ: 11500 یورو

 • کمک هزینه تحصیلی دانشگاه بولونیا برای دانشجویان بین المللی

توضیح مختصر: دانشگاه بولونیا 48 کمک هزینه تحصیلی را به دانشجویان بین المللی شایسته ای اعطا می کند که مایل به ثبت نام در دانشگاه بولونیا هستند.

.سطح: کارشناسی ارشد

مزایا: 11059 یورو

 • بورسیه های بین المللی UNIPV برای کشورهای در حال توسعه

توضیح مختصر: دانشگاه پاویا (UNIPV)، به منظور ارتقای همکاری های بین المللی با کشورهای در حال توسعه، 5 بورسیه تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه پاویا در طول سال تحصیلی 2017-2018 موسسات میزبان: دانشگاه پاویا در ایتالیا ارائه می دهد.

سطح : کارشناسی ارشد

مزایا: 8000 یورو

 • بورسیه های MBA SDA Bocconi

توضیح مختصر: دانشکده مدیریت SDA Bocconi 31 معافیت تحصیلی مبتنی بر شایستگی کلی/جزئی را برای داوطلبان MBA با مشخصات برجسته در دسترس قرار می‌دهد.

سطح: کارشناسی ارشد

مزایا: متنوع

 • معافیت از شهریه MBA

MIP Politecnico di Milano Graduate School of Business به شما فرصت رقابت برای معافیت از شهریه MBA را ارائه می دهد. با انجام این دو چالش، نوشتن یک بیانیه انگیزشی و پر کردن فرم درخواست، مهارت های کسب و کار و پایداری خود را نشان دهید.

سطح: ارشد MBA

 • NABA استعدادهای بین المللی را فرا می خواند

اگر آرزوی شغلی در زمینه‌های مد، هنر، طراحی، ارتباطات و تبلیغات را دارید، استعداد خود را ارتقا دهید و در مسابقات بین‌المللی که توسط NABA با همکاری شرکت‌های معتبر برگزار می‌شود، شرکت کنید.

7 مسابقه اعطای 21 بورسیه تحصیلی برای کارشناسی ارشد هنر

 • کارشناسی ارشد هنر در طراحی مد و پارچه با مشارکت روزیاتو
 • کارشناسی ارشد هنر در طراحی داخلی با مشارکت Fondazione Vico Magistretti
 • کارشناسی ارشد هنر در طراحی محصول با مشارکت Whirlpool
 • کارشناسی ارشد هنر در طراحی ارتباطات با مشارکت dPixelMaster of Arts در هنرهای تجسمی و مطالعات کیوریتوریال با مشارکت Nescafè Dolce Gusto
 • استاد آکادمیک در تبلیغات خلاق با مشارکت Red Bull
 • کارشناس ارشد عکاسی و طراحی بصری

سطح: ارشد هنر

 • مسابقه بورسیه آکادمی Domus

آیا دوست دارید کار خود را در دنیای طراحی شروع کنید؟ از طراحی محصول گرفته تا طراحی داخلی، از طراحی خودرو تا طراحی بصری و تعاملی، آکادمی Domus به شما این فرصت را می دهد که در میلان، پایتخت طراحی جهان، با متخصصان صنعت تحصیل کنید و تجربه عملی را با پروژه های واقعی به دست آورید. آکادمی Domus، با همکاری شرکت‌های پیشرو، می‌خواهد با راه‌اندازی شش مسابقه کاملاً جدید، استعدادهای جوانی را که خارج از چارچوب فکر می‌کنند و مشتاق تجربه‌ای فشرده در فرهنگ طراحی ایتالیایی هستند، برانگیزد.

21 بورسیه تحصیلی برای برنامه های کارشناسی ارشد طراحی که از سپتامبر 2015 شروع می شود:

 • کارشناسی ارشد در طراحی کسب و کار با مشارکت شرکت کوکاکولا
 • کارشناسی ارشد در طراحی داخلی و زندگی با مشارکت Bitossi Home
 • کارشناسی ارشد در طراحی محصول با مشارکت Magis
 • کارشناسی ارشد در چشم انداز شهری و طراحی معماری با مشارکت Design-Apart
 • کارشناسی ارشد در طراحی تعامل با مشارکت Condè-NastMaster در طراحی خودرو و حمل و نقل با مشارکت TuttoPorsche
 • کارشناسی ارشد در طراحی برند بصری با همکاری برند Bastard

سطح: کارشناسی ارشد طراحی

در این مقاله در رابطه با تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا صحبت کردیم. اگر سوال و یا ابهامی در این زمینه برای شما باقی مانده است، با بیان نظرات خود با همراه تحصیلی در ارتباط باشید. مشاوران مجرب آکادمی آریانا آماده پاسخگویی سریع به شما عزیزان خواهند بود.

یک نظر بنویسید

ارسال