ثبت نام دوره جامع کنکور 1402 با برترین اساتید کشور آغاز شد. برای کسب اطلاعات کلیک کنید.

بورسیه های تحصیلی فرانسه

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

بورسیه های تحصیلی فرانسه با توجه به هزینه‌ های نسبتا بالای تحصیل در فرانسه برای دانشجویان خارجی، یکی از پرطرفدارترین راه‌‌ها در میان دانشجویان برای تحصیل در این کشور میباشد. بورسیه های تحصیلی فرانسه می تواند همه یا بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در فرانسه را تامین کند. دریافت بورسیه تحصیلی فرانسه به شما در پرداخت هزینه های تحصیل، خورد و خوراک، خوابگاه دانشجویی و سایر هزینه های زندگی کمک می کند.

بورسیه های تحصیلی فرانسه

کشور فرانسه در جنوب غربی اروپا قرار گرفته است و در همسایگی کشورهای مهمی همچون المان، سوئیس، ایتالیا، بلژیک و… واقع شده است. کشور فرانسه با توجه به وسعت و موقعیت مکانی خود دارای متنوع ترین وضعیت آب و هوایی می باشد. مردم این کشور اغلب به زبان فرانسوی صحبت می کنند.

کشور فرانسه از قدیم، یکی از مقاصد محبوب برای تحصیل بوده است. کیفیت بالای سیستم آموزشی این کشور، مدرک معتبر، شهریه‌های ارزان بسیاری از دانشگاه‌های معتبر آن و همچنین کیفیت بالای زندگی در فرانسوی، بسیاری از دانشجویان خارجی را به سمت تحصیل در فرانسه جذب میکند.

فرانسه به عنوان یکی از کهن ترین کشورهای دنیا سابقه درخشان و پرباری را در تحصیلات و آموزش عالی داشته است. فرانسه یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان است که در زمینه پزشکی و دندانپزشکی شهرت فراوانی دارد. دانشگاه‌های دولتی این کشور، از اعتبار بالایی در رتبه‌بندی‌های جهانی برخوردار هستند. همچین امکان تحصیل رایگان در فرانسه به زبان فرانسوی وجود دارد.

تحصیل در فرانسه یک تجربه متحول کننده است. و مانند هر کشور دیگری ، تحصیل در فرانسه نیاز به بودجه دارد: هزینه تحصیل ، محل اقامت ، حمل و نقل ، سرگرمی ... این بسیار گران به نظر می رسد . اما دولت و دانشگاه های فرانسه راه هایی را برای دانشجویان عالی رتبه سراسر جهان باز گذاشته اند تا همگی فرصت تحصیل در این کشور رویایی را داشته باشند.

بسیاری از افراد که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور فرانسه را دارند ،خواهان اخذ بورسیه تحصیلی در فرانسه هستند .نکته ای که واجب است به آن توجه کرد این است که کشور فرانسه بورسیه های متعددی را برای دانشجویان در نظر دارد که البته تعداد این بورسیه ها در مقطع فوق لیسانس یا همان کارشناسی ارشد بسیار بیشتر از سایر مقاطع است؛ اما این بورسیه ها در صورتی به دانشجو ارائه می شود که علاوه بر داشتن شرایط سنی مناسب ،دانشجو باید از سطح علمی خوبی برخوردار باشد و نمرات و معدل وی بالا باشد همچنین داشتن رزومه علمی قوی نیز از شروط دیگر اخذ بورسیه تحصیلی در فرانسه محسوب می شود .برخی از بورسیه های کشور فرانسه ملیت و جنسیت فرد متقاضی را نیز در نظر می گیرد. بورسیه های این کشور می تواند شامل هزینه های تحصیلی یا خورد و خوراک و خوابگاه دانشجو شود. تحصیل در دانشگاه های کشور فرانسه به دو زبان فرانسوی و انگلیسی می باشد.

اگر دانشجو بتواند مدرک B2فرانسه را کسب نماید می تواند از تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی این کشور بهره مند شود و در غیر این صورت با داشتن مدرک آیلتس یا تافل معادل آن و پرداخت شهریه می تواند در دانشگاه های خصوصی این کشور به زبان انگلیسی مشغول به تحصیل شود .

انواع بورسیه های تحصیلی فرانسه

انواع بورسیه های تحصیلی فرانسه.jpg

بورسیه تحصیلی فولبرایت در فرانسه

بورسیه تحصیلی فولبرایت (The Fulbright Scholarship In France) برای دانشجویان بین‌المللی است که قصد دارند در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل در فرانسه کنند. هر ساله حدود 20 بورسیه تحصیلی بین‌المللی فولبرایت در فرانسه به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌شود تا برای 8 تا 10 ماه تحصیل کنند

بورسیه تحصیلی AIFS فرانسه

بورسیه تحصیلی AIFS در فرانسه برای تمام دانشجویان بین‌المللی در دسترس قرار دارد. این بورسیه برای تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا ارائه می‌شود. متقاضیان با توجه به معیارهای این بورسیه تحصیلی (سوابق تحصیلی) اولویت‌بندی و دانشجویان منتخب از حمایت مالی برخوردار می‌شوند.

جوایز رهبری جامعه مدنی (CSLA) در فرانسه

جوایز رهبری جامعه مدنی یکی دیگر از بورسیه های تحصیلی در فرانسه است که به افراد برتر جوان جامعه که تغییر اجتماعی در جوامع خود ایجاد می‌کنند، ارائه می‌شود. علاوه بر این، این افراد باید سطح بسیار بالا آکادمیک به همراه سابقه تجربه حرفه‌ای داشته باشند تا بتوانند از این بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد در فرانسه که تمام هزینه‌ها را پشتیبانی می‌کند، استفاده کنند.

بورسیه تحصیلی Ampère Excellence در فرانسه

ENS de Lyon یکی از دانشگاه های معروف فرانسه است که هر ساله بورسیه تحصیلی Ampère Excellence را ارائه می‌دهد. دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان می‌توانند برای اخذ این بورسیه تحصیلی اقدام کنند. این بورسیه تحصیلی شامل رشته‌های مختلف مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه ENS de Lyon می‌شود. بورسیه تحصیلی Ampère Excellence حداکثر 1000 یورو در ماه را به عنوان کمک مالی تامین می‌کند. توجه داشته باشید که با این مبلغ، یک دانشجو می‌تواند هزینه های زندگی و غیره را در فرانسه تامین کند.

بورسیه تحصیلی Stephen M. Kellen در فرانسه

یکی دیگر از بورسیه های تحصیلی دانشگاه های فرانسه ، بورسیه Stephen M. Kellen است. جالب است بدانید به عنوان یکی از بورسیه های بین المللی در فرانسه ، این بورسیه براساس شایستگی دانشجویانی که در دانشگاه Sciences Po ثبت‌نام می‌کنند، به آنها ارائه می‌شود. این بورسیه تحصیلی بین‌المللی یک بورسیه با بودجه کامل است که تا دو سال هزینه‌های دانشجو را پشتیبانی می‌کند. درخواست برای پذیرش و بورسیه تحصیلی این دانشگاه سالانه در دسترس قرار دارد.

بورسیه تحصیلی بنیاد Rainbow Bridge MBA در فرانسه

این بورسیه تحصیلی بین‌المللی برای زنان شهروند کشورهای آفریقایی و آسیایی است که توسط HEC پاریس ارائه می‌شود. تنها زنانی می‌توانند از این بورسیه تحصیلی فرانسه استفاده کنند که از کشورهای آسیایی یا آفریقایی باشند و با هر فاجعه طبیعی روبه‌رو شده باشند. متقاضی این بورسیه باید انگیزه داشته باشد تا پس از اتمام تحصیلات، مسائل مختلف اجتماعی یا اقتصادی را در کشور خود حل کند.

بورسیه تحصیلی بنیاد Rainbow Bridge MBA در فرانسه.jpg

 

بورس تحصیلی Université Paris-Saclay Master در فرانسه

Université Paris-Saclay بهترین دانشگاه فرانسه است که بورسیه در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. حدود 160 بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد در فرانسه در دانشگاه Paris-Saclay در دسترس قرار دارد. این بورسیه تحصیلی سالانه حداکثر 10000 یورو کمک مالی به دانشجویان ارائه می‌دهد. این بورسیه‌ تحصیلی در فرانسه با بودجه کامل محسوب می‌شود، چراکه تقریبا تمام هزینه‌های زندگی و تحصیلی دانشجویان در این کشور را پوشش می‌دهد.

بورسیه تحصیلی Emile Boutmy در فرانسه

یکی دیگر از انواع بورسیه های تحصیلی در فرانسه ، Emile Boutmy نام دارد. این بورسیه بین المللی در فرانسه یکی از بورسیه های تحصیلی مشهور در اروپا به شمار می‌رود که توسط ، دانشگاه Science Po به دانشجویان ارائه می‌شود. این بورسیه تحصیلی برای ادامه تحصیل در فرانسه و در دانشگاه Science Po در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دسترس است.

بورسیه تحصیلی ENS در فرانسه

بورسیه بین‌المللی ENS سالانه در زمینه علوم و علوم انسانی به دانشجویان بین‌المللی از مناطق مختلف جهان ارائه می‌شود. این بورسیه تحصیلی برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی ارشد و دوره‌های دیپلم در دسترس قرار دارد. دانشجویان خارجی نباید بیش از 10 ماه در فرانسه مانده باشند. محدودیت سنی بورسیه تحصیلی بین‌المللی ENS فرانسه حدود 25 سال است.

بورسیه های تحصیلی اراسموس فرانسه

بورسیه های تحصیلی اراسموس فرانسه یکی از برترین بورسیه های بین المللی با بودجه کامل در اروپا است که هر ساله به دانشجویان از سرتاسر جهان ارائه می‌شود. این بورسیه تحصیلی هزینه‌های تحصیل، زندگی و موارد دیگر را شامل می‌شود. این یکی از برترین بورسیه های تحصیلی در اروپا است، بنابراین به راحتی آن را از دست ندهید. چندین برنامه بورسیه تحصیلی در زمینه‌های مختلف تحت اراسموس در اروپا وجود دارد.

 

بورسیه های تحصیلی اراسموس فرانسه.png

 

بورسیه تحصیلی Eiffel در فرانسه

دولت فرانسه هر ساله بورسیه های بین المللی را تحت عنوان «Eiffel Scholarship Program» به دانشجویان از سرتاسر جهان ارائه می‌دهد. دانشجویان بین‌المللی از نقاط مختلف جهان می‌توانند برای بورسیه تحصیلی ایفل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا درخواست دهند. این بورسیه شامل یک بودجه کامل می‌شود. بورسیه ایفل یک بورسیه تحصیلی دولتی فرانسه است که زمینه‌های مختلف تحصیلی (از جمله مهندسی، مدیریت، حقوق، اقتصاد و همچنین علوم سیاسی) را ارائه می‌دهد. دانشجویان بین‌المللی نمی‌توانند به طور مستقیم برای این بورسیه تحصیلی اقدام کنند، بنابراین دانشجویان باید ابتدا دانشگاه موردنظر خود را پیدا کنند، با آنها تماس بگیرند و درخواست بورسیه تحصیلی ایفل را بدهند. موسسات/ دانشگاه های آموزش عالی فرانسه از طرف دانشجویان موظف هستند درخواست‌های آنلاین آنها را ثبت کنند

شرایط سنی اخذ بورسیه های تحصیلی فرانسه

شرط سنی برای اخذ بورسیه های تحصیلی فرانسه داشتن حداقل ۱۷ سال است و محدودیت خاص دیگری در رابطه با اخذ بورسیه های تحصیلی فرانسه در نظر گرفته نشده است.

مدارک لازم برای دریافت بورسیه های تحصیلی فرانسه

مدارک لازم برای دریافت بورسیه های تحصیلی فرانسه عبارتند از:

  • پاسپورت معتبر
  • مدارک تحصیلی و ریز نمرات
  • انگیزه نامه
  • مدرک زبان
  • توصیه نامه
  • مقالات بین المللی و پروپوزال
  • سوابق کاری
  • فعالیت های خارج برنامه و عضویت در گروه های متفرقه

یک نظر بنویسید

ارسال