ثبت نام دوره جامع کنکور 1402 با برترین اساتید کشور آغاز شد. برای کسب اطلاعات کلیک کنید.

بورسیه های تحصیلی سوئیس

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

بورسیه های تحصیلی سوئیس به دلیل کاهش هزینه های شهریه دانشگاه، کاهش های هزینه های زندگی، سفر و... همراه متقاضیان بسیاری را از سراسر جهان برای تحصیل در سوئیس به خود جذب کرده است. دانشگاه های سوئیس هر ساله بورسیه های تحصیلی رایگان و متعددی را در اختیار دانشجویان با رزومه بالا و واجد شرایط اعطا میکنند و به همین دلیل این کشور مقصد تحصیلی بسیاری از دانشجویان میباشد. از جمله شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی سوئیس اخذ نمره بالا در آزمون آیلتس و آزمون  تافل میباشد.

بورسیه های تحصیلی سوئیس

کشور سوئیس کشوری فدرالی و کنفدراسیونی واقع در حوزه شنگن، دارای جمعیتی برابر با ۸٫۵ میلیون نفر میباشد. زبان های رسمی این کشور آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی و واحد پولی آن فرانک سوئیس می باشند. از جمله شهرهای مهم سوئیس می توان به زوریخ، ژنو و لوزان و بازل اشاره کرد.

ارتقای کیفیت آموزش، دموکراسی و اشتغال از مهمترین علل انتخاب این کشور به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان است همین امر باعث شده که این کشور به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد دانشجویی جهان تبدیل شود و دانشجویانی از سراسر جهان شانس خود را برای ورود به این کشور امتحان کنند.

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیاست و از نظر آزادی‌های اجتماعی، کیفیت زندگی، رقابت‌پذیری اقتصادی و.. در صدر  دیگر کشور ها قرار دارد. از نظر رتبه بندی شاخص رفاه اجتماعی سوئیس دومین کشور از نظر سطح رفاه اجتماعی در دنیا است و این موضوع بسیاری از علاقه مندان تحصیل به خارج را مشتاق تحصیل و زندگی در این کشور می کند. البته هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به خیلی از کشورهای اروپایی دیگر مانند فرانسه ، ایتالیا  و…بالاتر میباشد.

مزایای تحصیل و زندگی در سوئیس به شرح زیر است:

 • آب و هوای معتدل در سوئیس
 • امنیت کامل اجتماعی در سوئیس
 • شرایط رفاهی بسیار عالی در سوئیس
 • اجازه کار دانشجویی در حین تحصیل
 • تحصیل در معتبر ترین دانشگاه های جهان
 • اخذ اقامت بعد از تحصیل
 • دریافت مدرک معتبر در سطح جهانی
 • اخذ بورسیه های تحصیلی متعدد و عالی

سوئیس در مورد بورسیه های تحصیلی نیز سخاوتمند است. بدون شک ، کشور سوئیس یکی از کشورهایی است که دارای بهترین سیستم آموزشی در جهان است .

این کشور بورسیه های تحصیلی متعددی را به دانشجویان بین المللی خود ارائه کرده است که این بورسیه ها ممکن است شامل شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی و سفر دانشجو باشد.

انواع بورسیه های تحصیلی سوئیس

انواع بورسیه های تحصیلی سوئیس.jpg

دانشجویان بین المللی در سوئیس علاقه مند به بورسیه تحصیلی می توانند آنها را از دولت سوئیس ، از دانشگاه های سوئیس یا سازمان های دیگر مانند SEMS دریافت کنند.

بورسیه ی دولتی

هر ساله ، کنفدراسیون سوئیس بورسیه های دولتی را برای محققان بین المللی کارشناسی ارشد در هر رشته اعطا می کند. این کار برای ارتقاء همکاری های بین المللی مبادله و تحقیق بین سوئیس و 180 کشور دیگر انجام می شود.

ارزش بورس تحصیلی/شامل: بورس تحصیلی شامل هزینه های ماهانه زندگی ، معافیت از شهریه ، بیمه درمانی ، هزینه سفر/بلیط هواپیما و کمک هزینه مسکن را پوشش می دهد.

واجد شرایط بودن: بورس تحصیلی برای کسانی است که حداقل مدرک کارشناسی ارشد دارند و قصد دارند برای پیگیری تحقیقات یا مطالعات بیشتر در مقطع دکتری یا فوق دکترا به سوئیس بیایند.

بورسیه های غیر دولتی

دانشگاههای سوئیس نیز بورسیه تحصیلی ارائه می دهند ، با این نوع بورسیه می توانید از کمکهای حداکثر تا 60.000 فرانک بهره مند شوید. در زیر می توانید 13 دانشگاه سوئیس را مشاهده کنید که برای دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی ارائه می دهند:

بورس های تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه زوریخ

دانشگاه زوریخ

دانشگاه زوریخ از دانش آموزان عالی در هر کجا که تحصیلات خود را به پایان رسانده اند پشتیبانی می کند. همه آنها که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه زوریخ هستند واجد شرایط درخواست برنامه بورسیه تحصیلی هستند:

شامل: بورس تحصیلی هزینه تحصیل و زندگی دانشجویان را پوشش می دهد. در همان زمان ، برنامه بورس تحصیلی کارشناسی ارشد (MSP) به دانشجویان کمک هزینه جزئی می دهد.

شرایط: مدرک زبان در سطح مورد نظر دانشگاه ، دانشجویان عالی که تحصیلات کارشناسی خود را در دانشگاه زوریخ یا سایر دانشگاههای سوئیس یا بین المللی به پایان رسانده اند.

دانشگاه لوزان

دانشگاه لوزان به دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند ، بورسیه تحصیلی ارائه می دهد.

ارزش بورس تحصیلی/شامل: مبلغ کمک هزینه 1600 فرانک در ماه است.

شرایط: مدرک زبان در سطح مورد نظر دانشگاه ، دانشجویان بین المللی با مدرک کارشناسی.

موسسه فناوری فدرال سوئیس

موسسه فناوری فدرال سوئیس (EPFL) یکی از مشهورترین موسسات علم و فناوری اروپا است. EPFL تعداد محدودی از بورسیه ها را در سطح کارشناسی ارشد به دانشجویانی با سوابق تحصیلی عالی می دهد.

ارزش بورس تحصیلی/شامل: بورسیه تحصیلی عالی شامل یک کمک هزینه (8000 CHF/ترم) است که هزینه هایی مانند اقامت ، شهریه و غیره را برای حداکثر چهار ترم پوشش می دهد.

شرایط: مدرک زبان در سطح مورد نظر دانشگاه ، هرکسی که برای برنامه کارشناسی ارشد EPFL درخواست می کند.

دانشگاه برن

دانشگاه برن.jpg

دانشگاه برن بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی نیز ارائه می دهد. UNIBE از طریق بنیاد مطالعه سوئیس ، به دانشجویان عالی کمک هزینه می دهد. در عین حال ، از طریق بنیاد جرقه امید (The Spark of Hope)، با ارائه بورسیه تحصیلی از زنان با مدرک کارشناسی ارشد و دکتری حمایت می کند.

ارزش بورس تحصیلی/شامل: بورسیه تحصیلی شامل کمک هزینه جزئی و کامل.

شرایط : مدرک زبان در سطح مورد نظر دانشگاه ، متقاضیان باید در دانشگاه برن ثبت نام کنند یا به ترتیب فارغ التحصیلان زن از کشورهای در حال توسعه باشند.

موسسه تحصیلات تکمیلی ژنو

موسسه تحصیلات تکمیلی سرمایه گذاری قابل توجهی را در زمینه کمک های مالی انجام می دهد و هدف آن جذب دانشمندان با استعداد در سراسر جهان بدون در نظر گرفتن منشا و توانایی مالی است. آنها به دانش آموزان خود که نیاز مالی دارند کمک می کنند و بر اساس برتری تحصیلی به دیگران جایزه می دهند.

ارزش بورس تحصیلی/شامل: کمک های مالی ممکن است به اشکال زیر باشد: بورسیه کامل 20،000 فرانک ؛ بورسیه تحصیلی جزئی 10000 فرانک

شرایط: مدرک زبان در سطح مورد نظر دانشگاه ، دانش آموزان نیازمند کمک های مالی

علاوه بر این ، موسسه تحصیلات تکمیلی ژنو بورسیه های خاصی را ارائه می دهد که ممکن است شامل بورسیه های هزینه زندگی و کاهش شهریه های دانشگاهی باشد. آنها یا به دانشجویانی از آفریقا ، آسیا و آمریکای لاتین تعلق داده میشوند یا به پناهندگان. آنها از پناهندگان در سوئیس که دارای مجوز اقامت در کشور هستند و مایل به ادامه تحصیل میباشند ، حمایت می کنند. آنها بورسیه سالانه کامل 20،000 فرانک را برای تأمین هزینه های زندگی با امکان کاهش شهریه بسته به امکانات مالی داوطلب ارائه می دهند.

بورسیه کارشناسی ارشد دانشگاه ژنو

دانشکده علوم دانشگاه ژنو ، با همکاری چندین حامی ، یک برنامه بورسیه عالی برای حمایت از داوطلبان با انگیزه بالا که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هر یک از رشته های تحت پوشش دانشکده را دارند ، ایجاد کرده است.

ارزش بورسیه تحصیلی/شامل: بورسیه عالی شامل کمک هزینه ای است که مبلغ 10،000 فرانک تا 15،000 فرانک در سال است.

شرایط: مدرک زبان در سطح مورد نظر دانشگاه ، همه نامزدهای برجسته و با انگیزه بالا که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه زوریخ برای دکترا

دانشگاه زوریخ (UZH) با بیش از 26000 دانشجو بزرگترین دانشگاه در سوئیس است. آنها برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد از سراسر جهان بورسیه تحصیلی ارائه می دهند و بر اساس شایستگی تحصیلی برجسته به نامزدها اعطا می شود. پشتیبانی مداوم منوط به اتمام رضایت بخش هر ترم است و مدت زمان بورسیه تحصیلی می تواند تا 4 سال باشد

ارزش بورسیه تحصیلی/شامل: بورسیه های مرکز UBS بورسیه های کامل هستند ، هزینه های زندگی را با تقریباً 42000  فرانک به صورت سالانه و به علاوه شهریه را پوشش می دهند.

شرایط: مدرک زبان در سطح مورد نظر دانشگاه ،  داوطلبانی با شایستگی تحصیلی و نمرات بالا و برجسته.

بورسیه آکادمی حقوق بشر ژنو

آکادمی ژنو بورسیه تحصیلی جزئی و کامل برای دانشجویان رشته های حقوق بشر بین المللی ارائه می دهد.

ارزش بورس تحصیلی/شامل: بورسیه های تحصیلی کامل هزینه تحصیل و هزینه های زندگی در ژنو را به مدت 10 ماه پوشش می دهد. بورسیه های تحصیلی جزئی هزینه های تحصیل را پوشش می دهد.

شرایط: مدرک زبان در سطح مورد نظر دانشگاه ،  مدرک کامل حقوق ، سوابق تحصیلی قوی

دانشگاه سنت گالن

دانشگاه سنت گالن.jpg

دانشگاه سنت گالن دو بورس تحصیلی متفاوت به دانشجویان ارائه می دهد.

 • بورسیه های تحصیلی عالی

آنها به دانشجویان بین المللی ثبت نام شده در مطالعات کارشناسی بر اساس شایستگی اعطا می شود. هر سال ، شش بورس تحصیلی به دانشجویان اعطا می شود که در مدت 3 سال پرداخت می شود.

ارزش بورس تحصیلی/شامل: مبلغ بورسیه تحصیلی معادل شهریه فعلی سطح کارشناسی است. از آنجا که این دوره تا شش ترم اجرا می شود ، یک کمک هزینه گیرنده سالانه مبلغ 6،252 فرانک (برای هر سه سال ، به این معنی که مجموع بورس تحصیلی 18،756 فرانک است) دریافت می کند.

واجد شرایط بودن: مدرک زبان در سطح مورد نظر دانشگاه ، متقاضیان بین المللی با مدارک تحصیلی مرتبط و دارای گواهینامه های بین المللی که در آزمون پذیرش داخلی دانشگاه سنت گالن قبول شده اند.

 • صندوق بورس تحصیلی بنیاد بین المللی استار

این بورسیه برای دانشجویان با استعداد زبان خارجی با مدرک لیسانس در نظر گرفته شده است.

ارزش بورس تحصیلی/شامل: کمک هزینه ها به مبلغ 15،000 فرانک در هر برنامه هر سال داده می شود.

واجد شرایط بودن: دانش آموزان با استعداد فوق العاده در زبان خارجی که در حال گذراندن مدرک کارشناسی ارشد در یکی از برنامه های انگلیسی زبان هستند.

بنیاد فردریش ناومان: بورسیه های تحصیلی سوئیس برای دانشجویان بین المللی

این بورسیه برای دانشجویان بین المللی از تمام کشورهایی که متعهد به ایده های سیاسی حزب لیبرال آلمان هستند هدف گذاری شده است. مهلت درخواست برای این بورسیه 30 آوریل و 31 اکتبر هر سال است.

ارزش بورس تحصیلی/شامل: ارزش بورس تحصیلی حداکثر 850 یورو در ماه است. علاوه بر این ، سهم بیمه درمانی نیز وجود دارد.

شرایط: مدرک زبان در سطح مورد نظر دانشگاه ،  داوطلبان بین المللی واجد شرایط که مدرک خود را ، لیسانس یا فوق لیسانس ، در یک موسسه آموزش عالی دولتی یا دولتی در آلمان ، سوئیس یا در اتحادیه اروپا دنبال می کنند.

شرایط سنی اخذ بورسیه های تحصیلی سوئیس

برای اخذ بورسیه های تحصیلی سوئیس محدودیت سنی وجود دارد. برای اخذ بورسیه های تحصیلی سوئیس فرد باید دارای حداقل سن 18 سال است و حداکثر سن برای دریافت بورسیه 21 سال است.

مدارک لازم برای دریافت بورسیه های تحصیلی سوئیس

مدارک لازم برای دریافت بورسیه های تحصیلی سوئیس.jpg

مدارک لازم برای دریافت بورسیه های تحصیلی سوئیس عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان
 • توصیه نامه
 • مقالات بین المللی و پروپوزال
 • سوابق کاری
 • فعالیت های خارج برنامه و عضویت در گروه های متفرقه

 

 

یک نظر بنویسید

ارسال