ثبت نام دوره جامع کنکور 1402 با برترین اساتید کشور آغاز شد. برای کسب اطلاعات کلیک کنید.

بورسیه های تحصیلی سوئد

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

بورسیه های تحصیلی سوئد به دلیل کاهش هزینه های شهریه دانشگاه، کاهش های هزینه های زندگی، سفر و... همواره متقاضیان بسیاری را از سراسر جهان برای تحصیل در سوئد به خود جذب کرده است. سوئد به دلیل کیفیت بالای زندگی و دانشگاه های معتبر جهانی هر ساله متقاضیان زیادی دارد.دانشگاه های سوئد هر ساله بورسیه های تحصیلی رایگان و متعددی را در اختیار دانشجویان با رزومه بالا و واجد شرایط اعطا میکنند.

بورسیه های تحصیلی سوئد

سوئد کشوری در شمال اروپا و ششمین کشور بزرگ اروپا واقع در منطقه اسکاندیناوی و پایتخت آن استکهلم می باشد. این کشور با دیگر کشورهای نوردیک، نروژ، دانمارک و فنلاند همسایه است و پنجمین کشور بزرگ اروپاست. اغلب جمعیت آن  شهر نشین بوده و اکثریت آنها در مناطق مرکزی و جنوبی این کشور زندگی می‌ کنند. سوئد یکی از پیشرفته‌ ترین کشورها در جهان است. زبان رسمی این کشور سوئدی است.

این کشور دارای آب و هوای معتدل است. سطح بالای کیفیت زندگی و نرخ پایین بیکاری ویژگی هایی هستند که باعث شده هرساله افرادی برای زندگی به سوئد جذب شوند . دانشگاه های بسیار معتبری در این کشور وجود دارد که هر ساله متقاضیان زیادی را جهت تحصیل در این کشور به خود جذب میکند. سوئد به دلیل پیشرفت چشمگیر در نظام آموزشی و حق انتخاب زبان تحصیل برای متقاضیان بین المللی، طرفداران بسیار زیادی از سراسر جهان دارد. البته تحصیل در کشور های اسکاندیناوی مانند سوئد نسبتا گران تر از دیگر کشور های اروپایی است. از جمله مزایای تحصیل و زندگی در این کشور میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کیفیت بالای زندگی
 • امکان برخورداری از مزایای شهروندی
 • بالا بودن امنیت اجتماعی
 • بالا بودن رفاه و استاندارد های زندگی
 • تحصیل در دانشگاه های معتبر جهانی
 • برخورداری از بورسیه های تحصیلی سوئد
 • اخذ اقامت دائم از طریق مهاجرت تحصیلی

سیستم آموزشی سوئد یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان است و از نظر پایداری رتبه اول را دارد. این کشور در زمینه پایداری و نوآوری در فناوری پیشرو جهان است.

بدیهی است که انتخاب تحصیل در سوئد می تواند برای دانشجویان بین المللی یک انتخاب عالی باشد ، زیرا این کشور با داشتن دانشگاه های باکیفیت ، کشوری امن و استقبال کننده از دانشجویان خارجی است. در این کشور بورسیه های دولتی و دانشگاهی وجود دارد که به دانشجویان امکان می دهد رویاهای تحصیل در خارج از کشور را محقق کنند.

انواع بورسیه های تحصیلی سوئد

انواع بورسیه های تحصیلی سوئد.png

بورسیه‌ های تحصیلی سوئد انواع مختلفی دارند و هرکدام به ساکنان یک کشور تعلق می‌گیرند. متأسفانه بورسیه ‌های ارائه ‌شده برای کشور ایران محدود است و با چند کشور دیگر مشترک است. موسسه‌ ی بورسیه ‌های دولتی سوئد، یک بورسیه برای اهالی کشورهای در حال توسعه در نظر گرفته است که کشور ایران جزو آن‌ها است. این بورسیه به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در تمام رشته‌ها اعطا می‌شود. این بورسیه شامل کمک هزینه زندگی ماهیانه9000 کرون سوئد، پرداخت شهریه‌ ی دانشگاه، بیمه‌ ی دانشجویی رایگان، پرداخت هزینه سفر به مبلغ  15000 کرون سوئد است.

بورسیه‌های اراسموس و آی ‌اس ‌دی ‌بی و گیتس فوندیشن برای ایرانیانی که در کشورهایی مثل سوئد تحصیل می کنند قابل استفاده خواهد بود که هر کدام شرایط خاص خود را دارد و به هرکسی تعلق نمی گیرد. برای تحصیل در این کشور بهتر است از روش پذیرش با نمرات و رزومه عالی استفاده کنید.

مهاجرت از طریق بورسیه تحصیلی سوئد امکان مهاجرت تحصیلی ارزان را فراهم می کند. موسسه بورسیه سوئدی (SI) یک سازمان دولتی که فرصت دریافت بورسیه به دانشجویانی که دنبال تحصیل در سوئد هستند را ارائه می دهد. معیارها و شرایط بورسیه تحصیلی در سوئد متفاوت است. این موسسه سوئدی از افراد متخصص برای بورسیه تحصیلی استفاده می کند. بورسیه تحصلی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تمام وقت در نطر گرفته شده است.

بورسیه های تحصیلی آدلبرت در دانشگاه فناوری چالمرز

مهلت درخواست برای بورسیه: 18 ژانویه هر سال (سالانه)

تحصیل در: سوئد

شروع دوره اوت 2022 است

بورسیه های تحصیلی آلدربرت به دانشجویانی که شهروند یکی از 143 کشور در حال توسعه هستند از جمله ایران بورسیه می دهد. این بورسیه شامل معافیت کامل از شهریه است و توسط بنیادهای آدلبرت تأمین می شود.

موسسه (های) میزبان:

دانشگاه صنعتی چالمرز در سوئد

سطح/رشته تحصیلی:

بدون محدودیت – همه دوره های کارشناسی ارشد

گروه هدف:

شهروندان 143 کشور در حال توسعه از جمله ایران

ارزش بورس تحصیلی/شامل/مدت زمان:

این بورسیه هزینه های تحصیل (4 ترم/برنامه 2 ساله) را پوشش می دهد

شرایط دریافت بورسیه:

این بورسیه ها برای متقاضیان برنامه کارشناسی ارشد سال اول و شهروندان 143 کشور در حال توسعه از جمله ایران باز است.

انتخاب بر اساس برتری تحصیلی متقاضیان است که عمدتا شامل نمره متوسط ​​ است ، اما همچنین رتبه دانشگاه اصلی (از جمله موقعیت در لیست های رتبه بندی جهانی).

چطور برای این بورسیه اپلای کنیم:

برای درخواست ، ابتدا باید یک درخواست نامه به صورت آنلاین برای یک یا چند برنامه کارشناسی ارشد در Chalmers در وب سایت universityadmissions.se قبل از 15 ژانویه 2022 ارسال کنید. به هر متقاضی یک شماره برنامه اختصاص داده می شود و این برای تکمیل درخواست بورس تحصیلی ، شماره مورد نیازی است.

درخواست برای بورسیه های تحصیلی که توسط دانشگاه صنعتی چالمرز اداره می شود یک فرایند درخواست جداگانه است. مهلت درخواست بورس تحصیلی 18 ژانویه 2022 است.

برنامه بورسیه جهانی دانشگاه لوند

برنامه بورسیه جهانی دانشگاه لوند.jpg

مهلت درخواست بورسیه: 15 ژانویه تا فوریه 2021 (سالانه)

تحصیل در: سوئد

شروع دوره اوت 2022 است

برنامه بورسیه جهانی دانشگاه لوند یک برنامه بورسیه که بر اساس شایستگی است که دانش آموزان برتر دانشگاهی خارج از اتحادیه اروپا/منطقه اقتصادی اروپا (و سوئیس) را که مایل به درخواست برنامه کارشناسی یا کارشناسی ارشد ارائه شده در دانشگاه لوند هستند ، به رسمیت می شناسد.

موسسه (های) میزبان:

دانشگاه لوند در سوئد

رشته های تحصیلی:

برنامه های کارشناسی یا کارشناسی ارشد ارائه شده در دانشگاه

گروه هدف:

شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا/EEA (و سوئیس)

ارزش بورس تحصیلی/شامل:

بورسیه ها ممکن است 25، ، 50، ، 75 یا 100 شهریه را پوشش دهند.

بورسیه شایستگی

برای واجد شرایط بودن برای دریافت بورسیه تحصیلی باید تمام معیارهای زیر را برآورده کنید:

 • شما باید شهروند کشوری از خارج از اتحادیه اروپا/EEA (و سوئیس) باشید و ملزم به پرداخت شهریه هستید
 • شما برای دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد در دوره های معمولی درخواست حداقل یک ترم تحصیلی درخواست داده اید

چطور برای این بورسیه اپلای کنیم:

برای درخواست بورسیه جهانی دانشگاه لوند ، ابتدا باید برای برنامه یا دوره هایی که می خواهید در دانشگاه لوند تحصیل کنید ، با استفاده از وب سایت آنلاین www.universityadmissions.se در طول برنامه درخواست دهید .

بورسیه های تحصیلی دانشگاه گوتنبرگ اکسل آدلر

مهلت درخواست برای این بورسیه: 15 فوریه 2021 (سالانه)

تحصیل در: سوئد

شروع دوره اوت 2022 است

بورسیه تحصیلی اکسل آدلر برای پرداخت هزینه دانشجویانی است که خواهان تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه هستند.

موسسه (های) میزبان:

دانشگاه گوتنبرگ در سوئد

رشته های تحصیلی:

برنامه های کارشناسی ارشد تمام وقت ارائه شده در دانشگاه از جمله برنامه کارشناسی مهندسی نرم افزار

گروه هدف:

شهروندان خارج از اتحادیه اروپا/EEA و سوئیس

ارزش بورس تحصیلی/شامل:

بورسیه ها شهریه برنامه ای را که در آن پذیرفته شده اید پوشش می دهد. این تنها معافیت از شهریه است ؛ هیچ گونه حمایت مالی اضافی برای هزینه های زندگی یا کمک هزینه سفر ارائه نمی شود.

چطور برای این بورسیه اپلای کنیم:

برای گرفتن بورسیه ، باید برای یک برنامه کارشناسی ارشد از طریق Universityadmissions.se تا 15 ژانویه 2021 اپلای کرده باشید.

دانشجویان واجد شرایط تا 8 فوریه 2021 ایمیلی با دستورالعمل های لازمه دریافت می کنند.

مدارک لازم برای دریافت بورسیه های تحصیلی سوئد

مدارک لازم برای دریافت بورسیه های تحصیلی سوئد.jpg

مدارک لازم برای دریافت بورسیه های تحصیلی سوئد عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان
 • توصیه نامه
 • مقالات بین المللی و پروپوزال
 • سوابق کاری
 • فعالیت های خارج برنامه و عضویت در گروه های متفرقه

یک نظر بنویسید

ارسال