ثبت نام دوره جامع کنکور 1402 با برترین اساتید کشور آغاز شد. برای کسب اطلاعات کلیک کنید.

بورسیه های تحصیلی دانمارک

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

بورسیه های تحصیلی دانمارک به دلیل کاهش هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور، افراد زیادی را از سراسر جهان به خود جذب کرده است. بورسیه های تحصیلی دانمارک به دلیل ارائه تسهیلات مناسب و پوشش دهی هزینه های گزاف زندگی و تحصیل متقاضیان زیادی دارد.

بورسیه های تحصیلی دانمارک

کشور دانمارک در شمال اروپا واقع شده و یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، ناتو و سازمان ملل می باشد. این کشور از نظر علمی پیشرفت های چشمگیری داشته و دارای سطح بالای کیفیت آموزشی و دانشگاه های معتبر بسیاری در سطح بین المللی میباشد.کشور دانمارک به دلیل هزینه پایین تحصیل یکی از محبوب ترین مکان های تحصیل در اروپا می باشد . زبان رسمی در این کشور، دانمارکی میباشد. واحد پولی رسمی در این کشور کرون دانمارک است. مدرک تحصیلی صادر شده از دانشگاه های این کشور در سراسر دنیا قابل قبول و دارای اعتبار می باشد.

از دیگر مزایای تحصیل و زندگی در دانمارک میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شرایط متنوع جغرافیایی دانمارک و زیبایی های طبیعت آن
 • فرهنگ غذا های جالب و عجیب کشور دانمارک
 • ثبات اقتصادی در دانمارک
 • امکان تحصیل در دانمارک به زبان انگلیسی
 • امکان کار همزمان با تحصیل در دانمارک
 • امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی در دانمارک
 • کیفیت و سطح بالای آموزش جهت تحصیل در دانمارک
 • مسلط بودن اکثریت مردم کشور دانمارک به زبان انگلیسی

دانمارک یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی بین المللی در اروپا است که به دلیل هزینه های کم تحصیل ، مدارک تحصیلی با کیفیت بالا و روش های نوین تدریس که به زبان انگلیسی تدریس می شود مکان مناسبی برای دانشجویان هر رشته و هر مقطعی است. دانشجویان بین المللی نیز دانمارک را به دلیل سطح بالای زندگی و تنوع زیاد موضوعات تحصیلی موجود در دانشگاه ها انتخاب می کنند.

تحصیل در دانمارک با تمام مزایایی که دارد، با توجه به هزینه های بالای تحصیل در دانمارک و قیمت کنونی ارز برای دانشجویان ایرانی بسیار گران است. از این رو، شما بعنوان دانشجوی متقاضی تحصیل در دانمارک باید نسبت به اخذ بورسیه های تحصیلی اقدام کنید.

بورسیه های تحصیلی دانمارک بیشتر در مقطع دکترا به دانشجویان غیر اتحادیه اروپا اعطا می شود و در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد شرایط اخذ بورسیه بسیار سخت است. بورسیه های تحصیلی متعددی از طرف دولت دانمارک و دانشگاه های این کشور به دانشجویان بین المللی اعطا می شود.

اکثر دانشگاه‌های دانمارک با ارائه تسهیلاتی برای دانشجویان خود، تحصیل در این کشور را از لحاظ مالی آسان‌تر کرده است. با اینکه بورسیه‌های تحصیلی در این کشور مانند دیگر کشور‌های اروپایی آسان به حساب نمی‌آید، شما می‌توانید برای دریافت آن‌ها اقدام کنید و شانس خود را امتحان کنید.

انواع بورسیه های تحصیلی دانمارک

انواع بورسیه های تحصیلی دانمارک.jpg

دانشجویان علاق ه‌مند به تحصیل در خارج از کشور همواره به دنبال راه‌هایی برای کم‍تر کردن هزینه‌های خود هستند. یکی از این راه‌ها دریافت بورسیه تحصیلی و یا کمک هزینه‌هایی از طرف دولت یا دانشگاه مورد نظر است. دریافت این تسهیلات در کشور دانمارک نیز وجود دارد. این کشور با رتبه خوبی که میان کشور‌های جهانی از نظر رفاه اجتماعی است هر ساله با استقبال خوبی از دانشجویان خارجی روبرو می‌شود.

دریافت بورسیه در مقطع‌های کارشناسی ارشد و دکتری به مراتب آسان ‌تر از دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی می‌باشد. داوطلبانی که از کشور‌های اتحادیه اروپا نیستند، می‌توانند با تسلط و یادگیری زبان انگلیسی، تهیه کردن رزومه عالی و نوشتن مقاله‌های ISI  بین المللی در مقاطع مختلف درخواست دریافت بورسیه تحصیلی کنند. این شرایط و تسهیلات به مراتب برای دانشجو‌های عضو اتحادیه اروپا راحت‌ تر است.

بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی

گرچه دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی کار آسانی نیست اما شدنی است و به شرایط و قابلیت‌های طرف مقابل بستگی دارد. شما می‌توانید پس از اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی خود در کشور دانمارک با تلاش زیاد و کسب نمرات عالی و درخواست از دانشگاه این کمک‌ هزینه‌های مالی را دریافت کنید.

تحصیل در دانمارک ویژگی‌هایی نظیر کار در حین تحصیل دارد که شما می‌توانید ۱۰ ساعت در هفته در مقطع کارشناسی مشغول به کار شوید و درآمد هفته ‌ای حدود ۹۰ دلار کسب کنید. ۹۰ دلار چیزی حدود ۵۵۰ کرون می ‌شود. بنابراین جای نگرانی برای کمک هزینه ‌های خود نداشته باشید، اگر با کمی تلاش و سختی، در رشته‌های مورد نیاز که در این مطلب نیز به آن‌ها اشاره شد فارغ التحصیل شوید، پس از آن در بازار کار عالی این کشور مشغول به کار خواهید شد.

بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد

دریافت بورسیه‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد به مراتب آسان‌ از مقطع کارشناسی است. شما می‌توانید با دریافت پذیرش در یکی از دانشگاه‌ها معتبر این کشور برای دریافت این تسهیلات اقدام کنید. بعد از دریافت پذیرش در دانشگاه‌های کشور دانمارک که خود الزاماتی همچون آیلتس ۶٫۵ به بالا دارد، می‌توانید با تسلط بالای خود در زبان انگلیسی و انتشار مقاله‌های علمی به زبان انگلیسی شانس خود را بالا ببرید.

بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری

با توجه به نگاه ویژه دولت و سیستم آموزشی هر کشوری به دوره دکتری آن، دریافت تسهیلات در این مقطع بسیار آسان ‌تر از دو مقطع پیشین می‌باشد. این بورسیه‌ ها به دو نوع است. نوع اول تمام هزینه‌های زندگی و مخارج تحصیلی شما توسط دولت پوشش داده می‌شود، نوع دوم بخشی از آن پوشش داده می‌شود.

بورسیه کالج دانشگاه شمالی

این بورسیه به دانشجویان مقطع کارشناسی تعلق می گیرد و این بورسیه 30 الی 50 درصد از هزینه های تحصیلی دانشجو را پوشش می دهد و باقی مبلغ شهریه را دانشجو باید پرداخت نماید. عمدتا در همه ترم های تحصیلی لحاظ نمی گردد و مهلت ثبت نام از 15 مارچ الی 1 نوامبر می باشد. تنها دانشجویانی قادر به اخذ این بورسیه هستند که از دارای معدل بالا و همچنین رتبه های برتر بین المللی باشند.

بورسیه تحصیلی Mailcheck

این بورسیه تحصیلی به دانشجویان مقطع کارشناسی تعلق می گیرد که مبلغی معادل 1500 دلار آمریکا برای کمک به تامین هزینه های تحصیلی دانشجویان می باشد. دانشجویان برای دریافت این بورسیه تحصیلی باید تا 10 اکتبر ثبت نام نمایند. لازم به ذکر است این بورسیه تحصیلی به دانشحجویان با معدل بالا و رزومه قوی تحصیلی ارائه می گردد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه روسکیلده

این بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است. در این بورسیه هزینه تحصیل رایگان است و دانشگاه تا حدود 7.500 کرون از هزینه های زندگی دانشجویان را تقبل می کند. این بورسیه تحصیلی به دانشجویانی با معدل بالا و سطح علمی بسیار بالا تعلق می گیرد. دانشجویان تا 15 ژانویه هر سال وقت دارند که برای این بورسیه تحصیلی دانمارک ثبت نام نمایند.

دانشگاه IT کوپنهاگ

دانشگاه IT کوپنهاگ.jpg

این بورسیه تحصیلی به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و که با دریافت این بورسیه تحصیلی دانشجویان به صورت کاملا رایگان می توانند به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بپردازند و در کنار تحصیل رایگان از کمک هزینه های زندگی نیز برخوردار می گردند. دانشجویانی می توانند از این بورسیه تحصیلی استفاده نمایند که از نظر تحصیلی دارای رزومه قوی باشند و تنها به دانشجویان رشته IT تعلق می گیرد. مهلت ثبت نام برای ورودی های سپتامبر تا 1 آپریل و برای ورودی ها ژانویه تا 1 اکتبر می باشد

کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی

این کمک هزینه به دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا تعلق می گیرد و تنها برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است. این بورسیه تحصیلی دانمارک تمامی هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان را پوشش می دهد و برای دانشجویان بین المللی با معدل بالا، دارای مدرک کارشناسی در دانشگاههای معتبر و همچنیندارای رزومه علمی قوی در نظر گرفته شده است. زمان ثبت نام 1 مارس و 1 سپتامبر می باشد.

بورسیه دولت دانمارک با توافقنامه بین المللی فرهنگی

این بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی شهروند کشورهای چین، روسیه، مصر،ژاپن و اسرائیل در نظر گرفته شده است که دانشجویان این کشورها برای تحصیل در رشته های فرهنگی به دانمارک سفر می کنند.

بورسیه دانشگاه جنوب دانمارک

این بورسیه به دانشجویان نخبه در رشته های مهندسی شیمی، بیوتکنولوژی و فناوری محیط زیست برای تحصیل در دوره 3 ساله دکترا تعلق می گیرد که شامل حقوق ماهیانه 3.378 یورو می باشد. مهلت ثبت نام تا 20 آپریل هر سال می باشد.

بورسیه دانشگاه کپنهاگ (دکتری زمین شناسی مولکولی)

این بورسیه به دانشجویان نخبه ای تعلق می گیرد که قصد تحصیل مقطع دکترا در رشته زمین شناسی مولکولی دارند. متقاضیان باید دارای مدرک تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد مربوط به موضوع پروژه در شیمی زیستی (ژئو) ، میکروبیولوژی (ژئو) و یا زیست شناسی مولکولی باشند. حقوق ماهیانه دانشجویان 27.636 کرون دانمارک می باشد. مهلت ثبت نام تا 1 آپریل می باشد.

بورسیه دانشگاه کپنهاگ ( دکتری فیزیولوژی عروقی)

این بورسیه به دانشجویان نخبه ای که قصد تحصیل دکتری فیزیولوژی عروقی دارند، تعلق می گیرد. هزینه های تحصیلی رایگان است و همچنین دانشگاه تمامی هزینه های زندگی دانشجو را پوشش می دهد. متقاضیانی برای این بورسیه تحصیلی واجد شرایط هستند که یک کارشناسی ارشد در یکی از رشته های مرتبط با فیزیولوژی ، فارماکولوژی و یا دیگر رشته های مرتبط داشته باشند ، یا نزدیک به تکمیل باشند. حقوق ماهیانه دانشجویان معادل 27.135 کرون دانمارک می باشد. مهلت ثبت نام 23 مارچ می باشد. از مهمترین شرایط که دانشجو باید دارای آنها باشد عبارتند از:

 • دانش و تجربه قبلی در مورد کار با شبکه میکروتوبول یا فیزیولوژی عروقی و همچنین پروتئومیکس را داشته باشند
 • تسلط کامل به زبان انگلیسی و توانایی برقراری ارتباط کامل با اطرافیان

بورسیه تحصیلی جف شو

این بورسیه تحصیلی به دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تعلق می گیرد. لازم به ذکر است که این بورسیه تحصیلی هزینه های کمی از تحصیل و زندگی در دانمارک را پوشش می دهد.

بورسیه دانشگاه بازرگانی کپنهاگ

این بورسیه به دانشجویان مقطع دکترا تعلق می گیرد. تنها دانشجویان نخبه در رشته های مدیریت بازرگانی می توانند از این بورسیه تحصیلی برخوردار گردند که تمامی هزینه های تحصیل و زندگیشان توسط دانشگاه تحت پوشش قرار داده می شود.

شرایط سنی اخذ بورسیه های تحصیلی دانمارک

به طور کلی برای تحصیل در کشور‌های خارجی و به ویژه کشور‌های اتحادیه اروپا، سن پایین عاملی مهم برای بالا بردن شانس اخذ ویزا و بورسیه تحصیلی است. تحصیل در این کشور نیز از محدودیت‌های سنی برخوردار است. این محدودیت‌ها در مقاطع مختلف و دانشگاه‌های مختلف متفاوت است. به طور کلی برای مقطع کارشناسی افراد پایین ۲۵ سال و برای کارشناسی ارشد و دکتری افراد پایین ۳۵ سال از شانس بالایی برای دریافت بورسیه های تحصیلی دانمارک برخوردارند.

مدارک لازم برای دریافت بورسیه های تحصیلی دانمارک

مدارک لازم برای دریافت بورسیه های تحصیلی دانمارک.jpg

مدارک لازم برای دریافت بورسیه های تحصیلی دانمارک عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان
 • توصیه نامه
 • مقالات بین المللی و پروپوزال
 • سوابق کاری
 • فعالیت های خارج برنامه و عضویت در گروه های متفرقه

یک نظر بنویسید

ارسال