ثبت نام دوره جامع کنکور 1402 با برترین اساتید کشور آغاز شد. برای کسب اطلاعات کلیک کنید.

بورسیه های تحصیلی انگلستان

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

بورسیه های تحصیلی انگلستان به دلیل کاهش هزینه های شهریه دانشگاه، کاهش های هزینه های زندگی، سفر و... همواره متقاضیان بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب کرده است. دانشگاه های انگلستان هر ساله بورسیه های تحصیلی رایگان و متعددی را در اختیار دانشجویان با رزومه بالا و واجد شرایط اعطا میکنند و به همین دلیل تحصیل در انگلستان متقاضیان زیادی دارد.

بورسیه های تحصیلی انگلستان

انگلستان، سرزمینی کهن در شمال قاره‌ اروپا است. این کشور بخشی از حکمرانی بریتانیا به شمار میرود و جزایر کوچک و بزرگ بسیاری در آن جای گرفته ‌اند . این کشور از غرب با ولز و از شمال با اسکاتلند همسایه است. همچنین در شمال غرب با دریای ایرلند، در شرق با دریای شمال مرز مشترک دارد. آب و هوای انگلستان معتدل است و در تابستان آب و هوایی سرد و در زمستان اقلیمی معتدل دارد. انگلستان جمعیتی حدود ۵۵ میلیون نفر را در خود جای داده است. مردم این سرزمین به زبان انگلیسی‌ صحبت میکنند و واحد پول آنها پوند میباشد.

تحصیل در انگلستان بدون تردید یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور محسوب می شود. این کشور از بالاترین سطح کیفیت آموزشی و امکانات رفاهی به همراه دانشگاه های فوق العاده معتبر برخوردار است. انگلیس به جهت فرصت های بی شمار تحصیلی و شغلی که در اختیار افراد قرار میدهد، مورد توجه افراد برای مهاجرت و اخذ پذیرش تحصیلی است. از جمله نقاط قوط این کشور برای تحصیل و زندگی میتوان به مواردی نظیر:

 • آب و هوای معتدل
 • کیفیت بالای زندگی
 • تحصیل در معتبرترین دانشگاه‌ ها
 • امکان بهره‌مندی از بورسیه های تحصیلی متنوع
 • بالاترین سطح امکانات و خدمات آموزشی
 • کیفیت بالای آموزش و اعتبار مدارک تحصیلی
 • امکان انجام کار پاره وقت در زمان تحصیل

تحصیل در انگلستان این روزها به شکل ارزان امکان ندارد ، و از این جهت ، بورسیه های تحصیلی انگلستان بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. اگرچه این بدان معناست که بودجه بورسیه تحصیلی امر بسیار رقابتی است، اما این همچنان بدان معناست که تعداد فزاینده ای از بورسیه ها در حالی ارائه می شود که دانشگاه های انگلستان به دنبال جذب مستعد ترین و برترین دانشجویان بین المللی در سطح علمی و تحقیقات هستند. هرچقدر فرد دانشجو از نظر علمی و تحقیقاتی فردی فعال و پر جنب و جوش باشد ، احتمال دریافت بورسیه نیز همچنان بیشتر میشود.

در زیر مجموعه ای از بورسیه های تحصیلی انگلستان را خواهید دید ، برخی از آنها توسط دولت انگلستان ، برخی از سازمان های خارجی و بسیاری از دانشگاه های بریتانیا تأمین مالی می شوند.

انواع بورسیه های تحصیلی انگلستان

انواع بورسیه های تحصیلی انگلستان.jpg

بورسیه تحصیلی UWE Millennium برای دانشجویان بین المللی

مهلت درخواست برای این بورسیه: 30 ژوئن 2022 (سالانه)

تحصیل در: لندن ، انگلستان

شروع دوره از سپتامبر 2022

دانشگاه غرب انگلستان ، بریستول ، بورسیه هزاره را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد که ملزم به انجام کارآموزی در دفتر بین المللی یا سایر بخشها می شوند ، و همچنین ملزم به انجام فعالیت های سفیری برای دانشگاه در طول مدت دوره. دانشجویان از سرتاسر جهان میتوانند برای دریافت این بورسیه اقدام کنند. این بورسیه 50 درصد شهریه برای یک سال تحصیلی را پوشش میدهد.

موسسه (های) میزبان:

دانشگاه غرب انگلستان ، انگلستان

سطح/رشته تحصیلی:

هر برنامه تحصیلات تکمیلی ارائه شده در دانشگاه به جز MBA ، BPTC ، LPC ، GDL ، MSc Robotics ، PhD و دوره های توسعه حرفه ای مداوم

بورسیه شایستگی

شرایط دریافت بورسیه شایستگی:

 • معدل برتر برای مدرک کارشناسی را کسب کرده اید
 • بدون مطالعه قبلی در انگلستان ، دانشجوی جدید باشید
 • فرد خارجی باشید
 • دانشجوی تحت حمایت یا دریافت بورسیه تحصیلی دیگری نباشید
 • ارائه ترجمه های مدارک رسمی در زمان درخواست

چطور برای این بورسیه اقدام کنیم؟

اگر معیارهای واجد شرایط بودن را در بالا ذکر کنید ، از شما دعوت می شود تا درخواست دهید. در صورت دعوت ، فرم درخواست آنلاین دریافت خواهید کرد که باید قبل از 30 ژوئن 2022 تکمیل شود.

برای اطلاع دقیق از نحوه درخواست این بورسیه ، مراجعه به وب سایت رسمی بسیار مهم است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های مختلف انگلستان

بورسیه تحصیلی دانشگاه های مختلف انگلستان.jpg

کشور انگلستان دارای بهترین دانشگاه ها با بالاترین رنکینگ در بین دانشگاه های جهان میباشد. در این میان می توان به دانشگاه هایی نظیر آکسفورد و کمبریج با قدمت چندین ساله اشاره نمود که سالیانه توجه بسیاری از متقاضیان بورسیه های تحصیلی انگلستان را به خود جلب مینماید. اما هر کدام از این بورسیه ها دارای دسته ای از شرایط عمومی و خصوصی میباشند که با توجه به شرایط هر یک از این دانشگاه ها، در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

به صورت کلی چندین عامل اصلی وجود دارند که افراد را واجد شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی انگلستان می کند. از جمله این عوامل عبارتند از:

 • رزومه تحقیقاتی و پژوهشی
 • مقالات علمی معتبر
 • معدل آخرین مدرک تحصیلی متقاضی و میزان تسلط وی به زبان انگلیسی

تسلط به زبان انگلیسی را می توانید با مدارک آیلتس و یا تافل نشان دهید.

برخی از بورسیه های ارائه شده، کل شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی دانشجویی و برخی دیگر، نیمی از هزینه دانشگاه را پوشش می دهند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه آکسفورد (Rhodes Scholarships at University of Oxford)

این بورسیه، یکی از قدیمی ترین و در عین حال معتبر ترین و بهترین بورسیه های موجود در سرتاسر جهان است که  تمامی هزینه های دانشجویی متقاضیان بورسیه تحصیلی انگلستان را تحت پوشش قرار داده و شامل هزینه های زندگی شخصی، بیمه سلامت، حمل و نقل و شهریه دانشگاه می شود. تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان نخبه، نوعی تحصیل رایگان تلقی می گردد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه کمبریج (Gates Cambridge Scholarships)

این بورسیه شامل دانشجویان نخبه ای می گردد که قصد ادامه تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و دکتر را دارند. این بورسیه تمامی شهریه دانشگاه را پوشش می دهد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه متروپالیتن لندن (ISH-London Met Scholarship Scheme)

دانشگاه متروپالیتن واقع در لندن دارای یک برنامه پیوسته بورسیه برای متقاضیان بورسیه های تحصیلی انگلستان در مقطع فوق لیسانس است که هزینه یک سال زندگی دانشجو و شهریه دانشگاه را پوشش می دهد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ادینبورگ (Edinburgh Global Masters Scholarships)

بورسیه تحصیلی دانشگاه ادینبورگ (Edinburgh Global Masters Scholarships).jpg

بورسیه تحصیلی که در این دانشگاه به متقاضیان بورسیه های تحصیلی انگلستان اعطا میشود، شامل سی نوع بورسیه است که تنها به دانشجویان برجسته در سطح بین الملل و افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا دارند اعطا می شود. این بورسیه، تنها بخشی از شهریه دانشگاه را پوشش میدهد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بریستول (Bristol University International Office Scholarships)

دانشگاه بریستول دارای 5 نوع بورسیه تحصیلی برای متقاضیان بورسیه های تحصیلی انگلستان در مقطع لیسانس است و مقداری از شهریه دانشگاه به مبلغ 8500 پوند را پوشش میدهد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ناتینگهام (Developing Solutions Scholarships at University of Nottingham)

این نوع بورسیه تحصیلی مختص دانشجویان کشورهایی نظیر آفریقا، هند و کشورهای متحدالمنافع است و به دانشجویان مقطع فوق لیسانس اعطا می گردد. این دانشگاه هر ساله به 105 دانشجو بورسیه اعطا می نماید. 30 عدد از این بورسیه ها، کل شهریه دانشگاه و تحصیل رایگان و مابقی، نیمی از شهریه دانشگاه را پوشش می دهند.

مدارک لازم برای دریافت بورسیه های تحصیلی انگلستان

مدارک لازم برای دریافت بورسیه های تحصیلی انگلستان عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان
 • توصیه نامه
 • مقالات بین المللی و پروپوزال
 • سوابق کاری
 • فعالیت های خارج برنامه و عضویت در گروه های متفرقه

یک نظر بنویسید

ارسال