ثبت نام دوره جامع کنکور 1402 با برترین اساتید کشور آغاز شد. برای کسب اطلاعات کلیک کنید.

بورسیه های تحصیلی آمریکا

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

بورسیه های تحصیلی آمریکا به دلیل کاهش هزینه های شهریه دانشگاه، کاهش های هزینه های زندگی، سفر و... به خصوص برای ایرانیان همواره متقاضیان بسیاری را از سراسر جهان برای تحصیل در آمریکا به خود جذب کرده است. دانشگاه های آمریکا هر ساله تعداد زیادی بورسیه تحصیلی به دانشجویان واجد شرایط اهدا میکند. از جمله شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی آمریکا اخذ نمره ی بالا در آزمون آیلتس و آزمون تافل است.

بورسیه های تحصیلی آمریکا

کشور آمریکا از شرق با اقیانوس اطلس، در غرب با اقیانوس آرام، از شمال با کشور کانادا و از جنوب با مکزیک همسایه‌ است. این کشور از راه پایگاه دریایی گوانتانامو نیز مرز مشترک اندکی با کوبا دارد. آمریکا همچنین از طریق آلاسکا با روسیه مرز آبی دارد. این کشور از نظر جمعیت دارای رتبه سوم جهانی می باشد. کشور ایالات متحده آمریکا زبانی رسمی ندارد و زبان انگلیسی زبان رسمی این کشور نیست. اما اکثر جمعیت این کشور به زبان انگلیسی صحبت می کنند. ایالات متحده از نظر تولید ناخالص داخلی، ابر قدرت اقتصادی جهان به حساب می آید. این کشور به لحاظ تاریخی از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی، جزو بالاترین کشورهای جهان بوده است. پایتخت این کشور، شهر واشنگتن دی سی و پرجمعیت ترین شهر آن نیز نیویورک است. واحد پول این کشور دلار میباشد. کشور آمریکا از نظر نظام آموزشی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و بسیار قوی عمل می کند

دانشگاه های آمریکایی به دلیل کیفیت آموزشی بالا در دنیا بسیار مشهور هستند و هر ساله پذیرای دانشجویان بین المللی فراوانی هستند.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا به دلیل قدمت و معتبر بودن دانشگاه های آن در سراسر دنیا و امکانات بسیار ویژه ای که کشور آمریکا در اختیار دانشجویان برای تحصیل در آمریکا قرار می دهد، هر ساله متقاضیان زیادی را به خود جذب میکند.

بدلیل شرایط مطلوب اقتصادی، رفاهی و پیشرفت‌ های قابل‌ توجه در مباحث علمی و فناوری، آمریکا سالانه پذیرای مهاجران زیادی است که برای اهداف مختلفی همچون کار، سرمایه گذاری یا تحصیل به این کشور سفر می‌کنند. کشور آمریکا از لحاظ سطح آموزشی، در میان رتبه‌های برتر جهان قرار دارد و هرساله، بورسیه‌های متنوعی را برای علاقه ‌مندان به تحصیل در این کشور ارائه می ‌دهد. آمریکا دارای بهترین کالج‌ ها و دانشگاه ‌ها با بالاترین رتبه ‌ها در رنکینگ جهانی است.

دانشگاه های آمریکا به دلیل بورسیه های متعددی که در اختیار دانشجویان بین المللی قرار میدهد همواره مورد توجه متقاضیان است.این بورسیه های تحصیلی هزینه های تحصیل و گاهی هزینه های زندگی و سفر را پوشش میدهد.

انواع بورسیه های تحصیلی آمریکا

انواع بورسیه های تحصیلی آمریکا.jpg

بورسیه تحصیلی در آمریکا برای دانشجویان ایرانی امکانی مناسب است تا بتوانند با کاهش هزینه های تحصیل خود مهاجرتی ارزشمند داشته باشند. همه ساله دانشگاه ها و کالج های مختلف برای دانشجویان بین المللی، کمک هزینه های تحصیلی و زندگی را در نظر می گیرند. بورسیه تحصیلی در آمریکا می تواند بصورت کامل شامل هزینه های تحصیلی و زندگی متقاضی ارائه شده و یا بخشی از هزینه تحصیلی را پوشش دهد. در ادامه به انواع بورسیه های تحصیلی آمریکا میپردازیم:

برنامه دانشجویان خارجی فولبرایت (Foreign Fulbright Student Program)

برنامه فولبرایت، بورسیه های تحصیلی آمریکا هستند که به آن دسته از دانشجویان بین المللی که می‌خواهند مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری بگیرند تعلق می‌گیرد. همچنین این بورسیه‌ ها می‌توانند به مقاطع پایین ‌تر از کارشناسی ارشد هم اختصاص یابند و هزینه‌ شهریه، کتاب ‌های درسی، بلیط هواپیما، کمک هزینه زندگی و بیمه درمانی را پوشش ‌دهند.

برنامه کمک هزینه تحصیلی همفری (Hubert Humphrey Fellowship Program)

این برنامه‌ ی کمک هزینه تحصیلی، یک سالِ پربار و حرفه ‌ای را برای متخصصان باتجربه‌ از سراسر جهان فراهم می‌آورد. این افراد براساس قدرت رهبری و تعهدشان به خدمات اجتماعی، چه در بخش‌های دولتی و چه در بخش‌های خصوصی، انتخاب می ‌شوند. بورسیه داده شده به این دانشجویان، کلیه هزینه‌ های آنها را پوشش می‌دهد.

بورسیه‌ های تحصیلی دانشگاه آمریکا

دانشگاه آمریکا (AU)، تعداد محدودی بورس‌های تحصیلی سخاوتمندانه را به دانشجویان ممتاز بین المللی ورودی سال اول مقطع کارشناسی ارشد اعطا می‌کند. این بورسیه تحصیلی از 6000 دلار تا 25000 دلار آمریکا برای هر سال تحصیلی (قابل تمدید با توجه به شرایط) می‌باشد.

بورسیه‌ های دانشکده امهرست (َAmherst College Scholarships)

در حال حاضر دانشکده امهرست یک برنامه کمک مالی مبتنی بر نیاز دانشجویان اجرا می‌کند که به دانشجویان بین المللی نیازمند مالی کمک می‌رساند. پس از پذیرش، نیاز مالی دانشجو مقرر می‌شود. سپس یک جایزه کمک مالی که برابر نیاز دانشجو است، به او داده میشود. این جایزه گاهی "بسته کمکی" خطاب می‌شود، چراکه ممکن است هم شامل کمک‌های شخصی (اشتغال) و هم کمک هدیه (بورس و کمک هزینه) باشد.

بورسیه‌ های تحصیلی دانشکده Berea

دانشکدهBerea  تنها مدرسه در ایالات متحده است که 100% بودجه 100% دانشجویان بین المللی ثبت نام شده را برای سال اول تحصیلی تأمین می‌کند. ترکیب کمک‌ های مالی و بورس‌های تحصیلی؛ هزینه ‌های مربوط به شهریه، اتاق، کمیسیون و سایر هزینه‌ ها را پرداخت می‌کند. در سال‌های بعدی، از دانشجویان بین المللی انتظار می‌رود که سالانه 1000 دلار بابت هزینه ‌های خود پس‌انداز کنند. این دانشکده برای دانشجویان بین المللی کار تابستانه تدارک می‌بیند تا بتوانند به این هدف برسند.

آزمون GRE

آزمون GMAT

بورسیه ‌های تحصیلی دانشگاه کلارک (Clark University Scholarships)

دانشگاه کلارک، ارائه دهنده برنامه محققان جهانی است که درِ آن به‌ روی متقاضیان سال اول (نه دانشجویان انتقالی) که حداقل چهار سال در خارج از کشور تحصیل کرده‌ و شهروندان بین المللی بوده و در مدارس ایالات متحده تحصیل کرده‌اند، باز است. این بورس تحصیلی از 15000 دلار تا 25000 دلار در سال (مشروط بر رعایت استانداردهای دانشگاهی تا چهار سال قابل تمدید است) بوده و تضمین 2500 دلار مشمول پرداخت مالیات برای یک کارآموزی پرداخت شده یا کمک هزینه تحقیقاتی که به‌ منظور گرفتن اعتبار تحصیلی در طول تابستان است.

بورسیه‌ های دانشگاه Colby-Sawyer

کالج Colby به دانشجویان بین المللی واجد شرایط، کمک‌ های مالی ارائه می‌دهد. ارزش بورسیه تحصیلی براساس توانایی تحصیلی (تعیین شده در GPA) تعیین شده و سالانه از 20000 دلار تا 26000 رده بندی می‌شود. این دانشگاه نیازهای مالی را به ‌طور کامل برآورده نمی‌کند.

بورسیه‌ های دانشکده کلمبیا

دانشکده کلمبیا، بورسیه‌ ها و جوایزی را به دانشجویان بین المللی برجسته اعطا می‌کند. این جوایز به صورت کمک هزینه نقدی به یکباره اعطا شده و یا 15 %_100% شهریه را تقبل می‌کنند.

بورسیه ‌های دانشکده داتموث (Dartmouth College Scholarships)

این دانشکده نیاز کلیه دانشجویان فارغ ‌التحصیل پذیرفته شده، از جمله دانشجویان سایر کشورها را برآورده می‌کند. دانشکده داتمورت بورسیه و وام‌ هایی را در دسترس دانشجویان بین المللی قرار می‌دهد که کمک هزینه سفر به ایالات متحده را نیز شامل می‌ شود.

شرایط سنی اخذ بورسیه های تحصیلی آمریکا

شرایط سنی اخذ بورسیه های تحصیلی آمریکا.jpg

برای اخذ بورسیه های تحصیلی آمریکا محدودیت سنی وجود دارد. شرایط سنی اخذ بورسیه های تحصیلی آمریکا از ۱۸ سال به بالا است. البته دانشجویان بین المللی برای اخذ بورسیه های تحصیلی آمریکا، در حین درخواست باید کمتر از ۲۱ سال سن داشته باشند.

مدارک لازم برای دریافت بورسیه های تحصیلی آمریکا

مدارک لازم برای دریافت بورسیه های تحصیلی آمریکا عبارتند از:

  • پاسپورت معتبر
  • مدارک تحصیلی و ریز نمرات
  • انگیزه نامه
  • مدرک زبان
  • توصیه نامه
  • مقالات بین المللی و پروپوزال
  • سوابق کاری
  • فعالیت های خارج برنامه و عضویت در گروه های متفرقه

 

تحصیل در آمریکا

 

یک نظر بنویسید

ارسال