برترین منابع آزمون IMAT

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

منابع آزمون imat و انتخاب درست آنها به منظور کسب آمادگی لازم در آزمون آیمت ضروری است. همانطور که می دانید آزمون imat همان آزمون ورودی رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور ایتالیا به زبان انگلیسی است و هر ساله داوطلبان زیادی ایتالیا را برای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی انتخاب می کنند که از جمله مزایای تحصیل در ایتالیا امکان برخورداری از بورسیه تحصیلی و همچنین رتبه خوب دانشگاههای کشور ایتالیا در جهان و مورد تایید بودن این دانشگاهها در ایران اشاره کرد و داوطلبان می توانند با گرفتن مدرک زبان آزمون آیلتس با حداقل نمره 6 یا تافل 78 و یا دولینگو 90 پذیرش تحصیلی این کشور را بدست آورند.

 

imat.jpg

مفاد امتحانی آزمون آیمت چه دروسی هستند؟

آزمون آیمت که برای تحصیل پزشکی در ایتالیا و دندانپزشکی در ایتالیا است، از دروسی مانند زیست شناسی، شیمی، ریاضی و فیزیک، هوش و منطق و دانش عمومی تشکیل شده است که در مجموع دارای 60 سوال هستند و نمره کل آزمون imat 90 نمره است. لازم به ذکر است که آزمون تولک اف که ویژه تحصیل داروسازی ایتالیا است، نیز به لحاظ مفاد درسی مانند آزمون آیمت است و داوطلبان می توانند از همین منابع برای آن آزمون هم استفاده کنند.

چه منابعی برای آزمون imat مناسب هستند؟

منابع مختلفی برای آزمون آیمت مورد استفاده قرار می گیرند که این منابع همان منابع سطح A-LEVEL هستند که معمولا بهترین منابع برای مطالعه و آمادگی آزمون imat موارد زیر هستند:

کتاب Alpha Test Medicine in English IMAT

این کتاب دارای نمونه سوالات بسیار زیادی است که مشابه و هم سطح آزمون آیمت هستند و داوطلبان می توانند از نمونه سوالات این کتاب برای تست زنی و تکمیل روند مطالعاتی خود استفاده کنند. این کتاب دارای پاسخ های تشریحی مفیدی است که داوطلبان می توانند از آن برای مطالعه بیشتر هم استفاده نمایند.

کتاب BMAT 400 Practice Questions

این کتاب نیز برای تمرین و تست زنی بسیار مفید است و همانند کتاب قبلی می تواند برای آشنایی با نمونه سوالات مفید باشد. با توجه به نزدیکی سوالات آزمون BMAT با IMAT داوطلبان می توانند از این کتاب هم استفاده کنند.

کتاب Critical Thinking Skills by Stella Cottrell

یکی از دروسی که در آزمون آیمت بسیار مهم است، بخش هوش و منطق و تفکر انتقادی است که تعداد سوالات قابل توجهی را نیز در آزمون دارد و داوطلبان باید در این بخش بتوانند نمره خوبی را برای پیشی گرفتن از رقبا بدست آورند. بخش هوش و منطق شامل دو قسمت critical thinking و problem solving است که برای هر قسمت داوطلبان باید نمونه سوالات مشابه زیادی را حل کنند تا با روش های حل این سوالات آشنا شوند. کتاب فوق می تواند استراتژی های مناسب برای حل این سوالات را در اختیار شما قرار دهد.

کتاب Thinking Skills by Cambridge Editions

همانند مورد قبل این کتاب نیز با توجه به اهمیت بخش هوش و منطق توصیه می شود و داوطلبان می توانند از آن استفاده کنند.

کتاب The Ultimate BMAT Guide 600 Practice Questions

اگر به دنبال منبع بیشتری برای تست زنی سوالات هم سطح آزمون imat هستین حتما این کتاب را نیز مورد عنایت قرار دهید و نمونه سوالات این کتاب را نیز حل کنید. هر چقدر تعداد سوالات بیشتری حل کنید قطعا موفق تر خواهید بود. خصوصا بعد از مطالعه درسنامه هر بخش که می تواند به جا افتادن موضوع برایتان کمک شایانی کند.

کتاب 600 UKCAT Practice Questions

اگر از شما بپرسند چه آزمون دیگری وجود دارد که حل نمونه سوالات آن می تواند به افزایش تسلط برای آزمون آیمت کمک کند، می توانید کتاب UKCAT را پیشنهاد کنید که حل نمونه سوالات آن نیز می تواند به شما کمک زیادی کند.

اما از کتاب های تست که بگذریم در مورد کتاب های درسنامه ای و توصیفی چه کتاب هایی می تواند کمک کننده باشد:

منظورمان از این بخش بیشتر مباحث مربوط به زیست و شیمی و ریاضی و فیزیک است. حالا بریم سراغ این بخش:

کتاب As-Level biology and A2-Level biology

این کتاب ها توضیح کامل کلیه سرفصل های مربوط به بخش زیست شناسی آزمون آیمت را در بر میگیرند و داوطلبان می توانند از این رفرنس ها برای آمادگی آزمون با خیال راحت استفاده کنند.

کتاب Costanzo Physiology

در بخشی از سوالات مربوط به بخش زیست شناسی در آزمون آیمت، سوالات فیزیولوژی دیده می شوند که مربوط به بخش های فیزیولوژی قلب و کلیه و سلول و ........ می شوند. برای مطالعه بخش های مختلف فیزیولوژی می توانید از این منبع استفاده کنید. بخش فیزیولوژی در کنار بخش های سلولی و بیوشیمی و ژنتیک از جمله بخش های مهم هست.

کتاب Molecular Biology of the Cell

این بخش مربوط به سوالات سلولی و مولکولی آزمون آیمت است که بخش قابل ملاحظه ای از سوالات زیست را به خود اختصاص می دهد. این کتاب بالاتر از سطح آزمون آیمت است و برای کسانی مناسب است که وقت بیشتری برای آزمون دارند و میخواهند بطور کامل سلولی و مولکولی را بیاموزند. همچنین این کتاب می تواند به عنوان رفرنس و مرجع رفع اشکال کنارتان باشد.

کتاب Human Molecular Genetics

همانطور اشاره کردیم ژنتیک یکی از مباحث پر سوال در آزمون imat است و داوطلبان می توانند برای تسلط بیشتر روی مباحث مربوط به ژنتیک از این کتاب استفاده نمایند.

کتاب Human Biology

اگر کتابی جامع را می خواهید که تقریبا کلیه مباحث بخش زیست شناسی را در خود داشته باشد می توانید از این کتاب استفاده نمایید و می تواند به عنوان مرجعی مناسب برای شما باشد.

کتاب Biology: For the IB Diploma

این کتاب نیز مانند مورد قبل یک کتاب جامع برای مطالعه کلیه بخش های زیست شناسی آزمون آیمت است و داوطلبان می توانند به عنوان مرجع کامل از آن استفاده کنند.

کتاب Chemistry: Structure and Dynamics

برای درس شیمی می توانید از این کتاب استفاده کنید. معمولا شیمی شامل دو بخش شیمی عمومی و شیمی آلی است که داوطلبان باید هر دو بخش را به دقت مطالعه نمایند.

کتاب IB Chemistry Study Guide

این کتاب مرجع بسیار مناسبی برای مطالعه و آشنایی با بخش های مختلف درس شیمی در آزمون imat است و داوطلبان می توانند حتی به عنوان تنها منبع شیمی هم از آن استفاده نمایند و با حل نمونه سوالات آزمون آیمت بطور کامل بر آن مسلط شوند.

کتاب A-Level Maths for AQA

با توجه به تعداد سوالات ریاضی در آزمون آیمت این کتاب برای مطالعه و حل سوالات آن کافی است.

کتاب A-Level Physics for AQA

این کتاب هم برای بخش فیزیک آزمون آیمت می تواند کمک کننده باشد و داوطلبان بتوانند با سرفصل های آزمون آشنا شوند و مطالب آن را بیاموزند.

زبان-انگلیسی.gif

مرکز همراه تحصیلی یا همان آکادمی آریانا تخصصی ترین مرکز مشاوره و برگزاری دوره های آمادگی آزمون imat ایتالیا است و داوطلبان می توانند در این مرکز از صفر تا صد آمادگی برای آزمون را برای کسب نمره قبولی مورد نیاز در دانشگاه مربوطه را بدست آورند. کلیه دوره های آموزشی در جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران برگزار می شود.

 

پرسش های متداول
آیا آزمون آیمت منابع کاملا مشخصی دارد؟
خیر فقط باید با توجه به سطح آزمون بهترین منابع را انتخاب کرد که سرفصل های آزمون را پوشش دهد زیرا سرفصل ها مشخص هستند.
بهترین منبع درس زیست در آزمون imat چه منبعی است؟
منبع کمبریج A-LEVEL- human biology- IB جزء کتاب های مناسب این درس هستند.

یک نظر بنویسید

ارسال