28 خرداد 1401

ثبت نام بدون کنکور زبان و ادبیات فرانسه

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

مطلب زیر در مورد ثبت نام بدون کنکور زبان و ادبیات فرانسه در دانشگاه های مختلف برای علاقه مندان به زبان فرانسه و یا علاقه مندان به تحصیل در فرانسه می باشد.

ثبت نام بدون کنکور زبان و ادبیات فرانسه

معرفی رشته زبان و ادبیات فرانسه

زبان فرانسه هدف فرانسه زبان هنر و ادبيات است. زبان آلفونس دولامارتين، ويكتورهوگو، آلفرد دوموسه، گوستاوفلوبر، استاندال و دهها نويسنده و هنرمند بزرگ ديگر قرنهاي 17 ، 18 و 19 ميلادي است. همچنين زبان رسمي تعداد قابل توجهي از كشورهاي مسلمان آفريقايي و يكي از قطبهاي علمي جهان يعني كشور فرانسه است. از همين رو كشور ما به عنوان كشوري بافرهنگ و تمدن قديمي ، نيز به متخصصاني كارآمد و در زمينه زبان و ادبيات فرانسه و مترجمي زبان فرانسه دارد، دو شاخه‌اي كه در دانشگاهها و مراكز آموزش عالي ما تدريس مي‌شود. برنامه درسي دوره ليسانس زبان فرانسه با برنامه درسي زبان انگليسي متفاوت است چرا كه بيشتر دانشجويان زبان فرانسه در هر دو گرايش ادبي و مترجمي، در بدو ورود با اين زبان آشنايي ندارند و حتي بسياري از آنها با شركت در آزمون انگليسي ، در رشته زبان فرانسه پذيرفته مي‌شوند. به همين دليل در دانشگاه ،‌ زبان فرانسه از ابتدا آموزش داده مي‌شود و دانشجويان در ابتدا درسهايي را تحت عنوان پيش‌نياز مي‌گذرانند و سپس در ترم‌هاي بالاتر دروس تخصصي خود مثل مكالمه ساده و پيشرفته ، نگارش ساده و پيشرفته و دروس ادبيات را مطالعه مي‌كنند.

رشته زبان فرانسه با گرایش ادبی شامل دو بخش پایه و اصلی می باشد. در بخش پایه به آموزش ساختار زبان فرانسه و تقویت مهارت های زبانی شامل: درک شنیداری، گفتگو، درک متن و نگارش پرداخته می شود. در بخش اصلی که از نیم سال پنجم تدریس می شود، گونه های ادبی( رمان، نمایشنامه، شعر) از قرن هفدهم تا دوره معاصر با تکیه بر تاریخ ادبیات ، مکاتب ادبی و آثار ادبای فرانسوی هر دوره مورد بررسی قرار می گیرد.

کارشناسی زبان و ادبیات فرانسه در دانشگاه های سراسری

بعضی از دانشگاه های سراسری روزانه و شبانه ثبت نام بدون کنکور زبان و ادبیات فرانسه را  بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش انجام می دهند. متقاضیان می توانند برای ثبت نام به سایت www.sanjesh.org مراجعه نمایند که زمان ثبت نام معمولا در شهریور ماه برای نیمسال اول و در بهمن ماه برای نیمسال دوم می باشد.

لیست دانشگاه های سراسری برای ثبت نام بدون کنکور زبان و ادبیات فرانسه

استان خراسان رضوي - دانشگاه حكيم سبزواري – سبزوار استان خوزستان - دانشگاه شهيد چمران – اهواز  

ثبت نام بدون کنکور زبان و ادبیات فرانسه در دانشگاه های پیام نور

داوطلبان متقاضی ثبت نام کارشناسی زبان و ادبیات فرانسه بدون کنکور می توانند با مراجعه به سایت www.sanjesh.org  از تاریخ ثبت نام و شرایط آن مطلع گردند. معمولا تعداد دانشگاه هایی که در رشته بدون کنکور زبان و ادبیات فرانسه پیام نور پذیرش را انجام می دهند بسیار بیشتر از دانشگاه های سراسری است و در بسیاری از رشته هایی که متقاضی کمتری دارند در تمام دانشگاه های پیام نور پذیرش بدون آزمون انجام می شود. در ضمن داوطلبان می توانند برای مطالعه کد رشته محل های بدون کنکور زبان و ادبیات فرانسه دانشگاه پیام نور به دفترچه راهنمای ثبت نام رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند.

 

آزمون IELTS       آزمون MHLE      آزمون MSRT      آزمون TOEFL      آزمون TOLIMO      آموزش زبان انگلیسی

ثبت نام بدون کنکور زبان و ادبیات فرانسه در دانشگاه های غیرانتفاعی

دانشگاه‌های غیرانتفاعی، دانشگاه‌هایی هستند که از بودجه غیردولتی استفاده نموده و به صورت مستقل زیرنظر هیئت امنای دانشگاه اداره می‌گردند. در این دانشگاه‌ها، تحصیل غیر رایگان و همراه با اخذ شهریه بوده و دانشجویان از طریق آزمونهای سراسری سازمان سنجش آموزش کشور، پذیرش می‌شوند. تعدادی از دانشگاه های غیرانتفاعی در مقطع کارشناسی رشته زبان و ادبیات فرانسه پذیرش انجام می دهند

برای اطلاع از سایر دانشگاه ها دفترچه راهنمای بدون کنکور رشته زبان و ادبیات فرانسه را از لینک زیر دانلود نمایید.

لینک دانلود

 

ثبت نام بدون کنکور زبان و ادبیات فرانسه در دانشگاه های آزاد

دانشگاه آزاد هر ساله با بررسی سوابق تحصیلی داوطلبان متقاضی در رشته های مختلف در مقطع کارشناسی پیوسته پذیرش بدون کنکور را در برخی از رشته هایی که معمولا رشته های غیر از پزشکی و پیراپزشکی می باشد را انجام می دهد و داوطبین می توانند از فرصت تحصیل در دانشگاه بدون کنکور برخوردار شوند.داوطلبان به منظور ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانند در شهریور ماه و یا دی ماه نسبت به ثبت نام در نیمسال اول و دوم اقدام نمایند.

لیست  دانشگاه های آزاد  برای ثبت نام بدون کنکور زبان و ادبیات فرانسه

 استان آذربایجان شرقی – واحد تبریز استان آذربایجان غربی – واحد ارومیه استان اصفهان – واحد اصفهان – خوراسگان استان تهران – واحد تهران مرکزی استان تهران – واحد علوم و تحقیقات استان خراسان رضوی – واحد مشهد استان گیلان – واحد لاهیجان استان مرکزی – واحد اراک استان همدان -  واحد همدان

برای اطلاع از سایر دانشگاه ها به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک دانلود

  رتبه قبولی رشته های پرطرفدار مرتبط که شاید براتون جالب باشه دربارش بدونید. جفرافیا بدون کنکور       اقتصاد بدون کنکور     مشاوره بدون کنکور    مدیریت بدون کنکور     حسابداری بدون کنکورزبان و ادبیات انگلیسی بدون کنکور     مترجمی زبان انگلیسی بدون کنکور      روانشناسی بدون کنکور      حقوق بدون کنکور      

یک نظر بنویسید

ارسال

نظرات

نادیا

سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم با کاردانی مترجمی فرانسه از علمی کاربردی چه طور باید کارشناسیم رو دانشگاه های دولتی بخونم؟ باید کنکور کارشناسی ثبت نام کنم یا نه

کارشناس همراه تحصیلی

سلام وقت بخیر بله برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه دولتی باید کنکور کارشناسی ثبت نام کنید.

بهار

سلام خسته نباشید برای رشته زبان و ادبیات فرانسه مشهد دانشگاه آزاد باید در کنکور شرکت کرد؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام وقت بخیر دانشگاه آزاد بدون شرکت در آزمون هم پذیرش دانشجو دارد

تتتتت

سلام با معدل دیپلم ۱۵تجربی امکان پذیرش در دانشگاه دولتی یا ازاد را دارم در رشته مترجمی فرانسه ؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام وقت بخیر اگر منظورتون پذیرش بدون آزمون در دانشگاه آزاد است بله اما در دانشگاه های دولتی شرط معدل وجود دارد.

ملیکا

معدل مورد نظر برای زبان فرانسه دولتی چند هست ؟

کارشناس همراه تحصیلی

معدل بالای 12 برای پذیرش در مقطع کارشناسی بدون کنکور قابل قبول است


محصولات مرتبط

  • img

    آموزش php

  • img

    آموزش php