• 021-66494519
 • info@hamrahetahsili.ir
 • ابهامی دارید؟ از کارشناسان ما بپرسید

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 • 61327
 • 230
 • 8 آبان 1400

انتخاب رشته دانشگاه آزاد در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری یکی از مهم ترین دغدغه های داوطلبان کنکور سراسری برای ورود به دانشگاه است. انتخاب رشته دانشگاه آزاد دارای تفاوت های اندکی با انتخاب رشته کنکور سراسری است و تعداد انتخاب و همچنین قبولی در رشته های با آزمون و رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد دارای شرایط و قوانین بخصوصی است که داوطلبان باید با مطالعه مناسب شرایط انتخاب رشته دانشگاه آزاد، نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. در ادامه مطلب شرایط مختلف و همچنین رتبه بندی دانشگاههای آزاد کشور برای سهولت در روند انتخاب رشته برای شما داوطلبان گرامی آورده شده است.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

ویژه مقاطع کاردانی و کارشناسی در رشته های با آزمون و بدون آزمون

ازاد.png

در این مطلب کلیه نکات مربوط به انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401 توضیح داده می شود. ابتدا نکات خلاصه مربوط به انتخاب رشته را بخوانید و در ادامه مباحث مربوط به رتبه بندی دانشگاه آزاد، نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد، تعداد انتخاب ها در انتخاب رشته دانشگاه ازاد، روش انتخاب رشته و زمان انتخاب رشته را خواهید دید. تمامی سوالات شما در رابطه با انتخاب رشته دانشگاه آزاد در این مطلب پاسخ داده خواهد شد. همچنین شما می توانید سوالات خود را بعد از مطالعه این مطلب از مشاوران مرکز بپرسید.

خلاصه نکاتی که باید در انتخاب رشته دانشگاه آزاد به آن توجه کنید:

✅ زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد با کنکور سراسری متفاوت بوده و ممکن است یک هفته تا چند روز بعد از سراسری شروع شود.

✅ حتما به کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای ورود به سامانه انتخاب رشته دانشگاه آزاد دقت فرمایید.

✅ انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون آزمون با انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق کنکور سراسری متفاوت بوده و در زمان های متفاوتی نیز انجام می شود.

✅ رشته های پزشکی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شامل کلیه رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی و رشته های پیراپزشکی مانند پرستاری و مامایی و علوم آزمایشگاهی و هوشبری و اتاق عمل و عیره می باشد.

✅ تعداد انتخاب در فرایند انتخاب رشته دانشگاه آزاد 100 انتخاب می باشد.

✅ شیوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز مانند انتخاب رشته سراسری است یعنی به این صورت که داوطلبان باید از بهترین کد رشته محل شروع کرده و به به انتها برسند و اینگونه نیست که در صورتی که انتخاب فرد بالاتر بیاید شانس او بیشتر شود زیرا ابتدا کلیه انتخاب های یک فرد بررسی می شود و سپس سراغ نفر بعدی می رود. در نتیج با تعداد انتخاب بالا معقول ترین راه همین است.

✅ در انتخاب رشته دانشگاه آزاد حتما به میزان شهریه پرداختی در رشته های مختلف توجه نمایید. با توجه به افزایش میزان شهریه خصوصا در رشته های پزشکی و دندانپزشکی داوطلبان حتما باید به این موراد نیز توجه نمایند.

✅ در انتخاب رشته دانشگاه آزاد حتما به مسافت واحدهای دانشگاهی و میزان نزدیکی به مرکز شهر و دیگر موارد مربوط به شیوه رفت و آمد توجه کنید. زیرا رفت و آمد 4 ساله برای یک مسیر سخت شما را واقعا خسته می کند.

✅ به رتبه بندی دانشگاه آزاد که در انتهای این مطلب نیز آورده شده توجه کنید و ترتیب انتخاب های خود را با در نظر گرفتن رتبه بندی دانشگاهها مرتب کنید.

✅ حتما از نظر مشاوران مرکز همراه تحصیلی برای مرتب کردن انتخاب های دانشگاه آزاد خود کمک بگیرید.

خلاصه مطلب

انتخاب رشته دانشگاه آزاد کنکور یکی از مهم ترین پل های روبه روی هر متقاضی ورود به دانشگاه به حساب میآید. اگر شما در شرف انتخاب رشته دانشگاه آزاد هستید در ادامه ما نکات طلایی برای یک انتخاب رشته صحیح و اصولی را جمع آوری کردهایم با هم تحصیلی همراه باشید.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 بعد از اعلام نتایج آزمون سراسری و پس از انتخاب رشته کنکور سراسری انجام خواهد گرفت. به منظور انتخاب رشته اصولی و دقیق همراه با آگاهی از ترازهای قبولی دانشگاه آزاد در کد رشته محل های مختلف داوطلبان عزیز می توانند از سامانه انتخاب رشته دانشگاه آزاد مرکز همراه تحصیلی در جهاد دانشگاه علوم پزشکی تهران بهره مند شوند. 

به منظور انتخاب رشته دانشگاه آزاد داوطلبان ابتدا بایستی با مشاور هر رشته بصورت اختصاصی صحبت کنند و شرایط تحصیل در رشته مورد نظر و دانشگاه آزاد مورد نظر را جویا شوند. حتما سعی کنید در فرایند انتخاب رشته دانشگاه ازاد به گروه آموزشی که رشته مورد علاقه شما را مدیریت می کند توجه نمایید و اساتید عضو هیئت علمی و دیگر امکانات آموزشی آن دانشگاه را در رشته مورد نظر خود را مورد بررسی قرار دهید.

در اطلاعیه های بعدی شرایط انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 به اطلاع داوطلبان آزمون سراسری سال 1400خواهد رسید. اما قبل از انجام انتخاب رشته حتما شرایط انتخاب رشته دانشگاه آزاد را در مطلب زیر بخوانید.

کد انتخاب رشته دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد دارای شرایط بخصوصی برای داوطلبان آزمون سراسری می باشد. از آنجایی که آزمون ورود به دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد با یکدیگر ادغام شده است، انتخاب رشته دانشگاه ازاد بر اساس همان رتبه آزمون سراسری انجام می شود. به این ترتیب که داوطلبان بعد از دریافت نتایج اولیه آزمون سراسری می توانند با کد شناسه دانشگاه آزاد در انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز شرکت نمایند.

قبل از اینکه مطالب مشاوره ای انتخاب رشته دانشگاه آزاد رو بخونی اول برای هماهنگی مشاوره انتخاب رشته حضوری و یا تلفنی با جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران تماس بگیر.

جهت تماس با مشاوران همراه تحصیلی کلیک نمایید

نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

در هنگام اعلان نتایج کنکور، در فاز اول با انتخاب رشته دانشگاه سراسری مواجهیم و بعد از آن انتخاب رشته دانشگاه آزاد؛ تاکید میکنیم که داوطلب در دوره انتخاب رشته برای دانشگاه سراسری نگاه امیدوارانه ای به قبولی در کد رشته های دانشگاه آزاد نداشته باشد؛ خصوصا اگر با توجه به رتبه ای که به دست آورده اید شانس بالایی در قبولی در شهر تهران و شهر بومی خود نداشته باشید.  به هیچ عنوان به این امید که قبولی شما در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شهر خودتان قطعی است سطح انتخاب های خود و دقت در انتخاب رشته دانشگاه سراسری را کاهش ندهید. در مرحله انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز در هنگام قرار گرفتن در موقعیت انتخاب رشته آزاد همچنین نگاه مثبتی نسبت به150 کد رشته دانشگاه سراسری نداشته باشید به معنی این که تنها شانس خود برای قبولی را دانشگاه آزاد نظر بگیرید و با دقت انتخاب رشته کنید. نکته مهم این است که هیچ کدام از این دو فرآیند انتخاب رشته نباید برهم تاثیر بگذارند.

در اصل در دوران انتخاب رشته سراسری تمام کدرشته های دانشگاه آزاد را مردود فرض کنید؛ و در هنگام انتخاب رشته دانشگاه آزاد هم تمام 150 کد رشته دانشگاه سراسری را مردود در نظر بگیرید.

انتخاب بین دو قبولی در دانشگاه آزاد و سراسری

بعد از اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته توسط سازمان سنجش انتخاب بین دو قبولی در آزاد و سراسری اگر در دو رشته هم نام قبول شده باشید انتخاب مشکلی نیست.

اما اگر در دو رشته غیر هم سطح پذیرفته شده اید؛ برآیند رشته و دانشگاه با تمام شرایط خاص رشته و دانشگاه را باید در نظر گرفت؛ در فرآیند انتخاب رشته آزاد و سراسری مسائل شهریه و بعد مسافت نیز مطرح هست که بین داوطلب و خانواده در مرحله اول قابل بررسی است و در مرحله بعد نظر با مشاورین حرفه ای مشورت کنید و به جمع بندی برسید.

کارنامه نهایی

کارنامه سبز یا کارنامه نهایی داوطلب نتیجه مقایسهای قبولی یا عدم قبولی داوطلب در تمامی کدرشته ها انتخابی خود بین 150 انتخاب دانشگاه سراسری است، که در دو هفته اول مهرماه در پروفایل شخصی داوطلب در سایت سنجش قرار میگیرد؛ هر داوطلبی در پایان مراحل انتخاب رشته این فرصت را دارد تا متوجه شود بین این 150 کد رشته انتخابی خود در دانشگاه سراسری در کدام کد رشته ها قبول بوده یا فاصله او از آخرین قبولی چه تعداد رتبه یا ترازی است.

بعد از نیمه دوم شهریور که نتایج قبولی اعلام شد امکان پرش یا به اصطلاح انتقال رشته به طور معمول وجود ندارد.

تفاوت انتخاب رشته دانشگاه آزاد با دانشگاه سراسری

زمان انتخاب رشته : بعد از علام نتایج کنکور ابتدا انتخاب رشته دانشگاه سراسری باز می شود و دو تا سه روز بعد ثبت نام دانشگاه آزاد آغاز می شود.

تعداد انتخاب ها: دانشگاه سراسری 150 کد رشته محل اما در دانشگاه آزاد بیست کد رشته محل را می توان انتخاب کرد.

بومی گزینی: انتخاب در رشته های سراسری به صورت بومی گزینی، استانی ناحیه ای و قطبی و برخی رشته ها کشوری است. اما در پذیرش دانشگاه آزاد شرط بومی گزینی وجود ندارد.

در انتخاب رشته سراسری به رتبه داوطلب در زیرگروه سهمیه و کشور توجه می شود؛ اما در دانشگاه آزاد شانس قبولی داوطلب را نمره کلی یا تراز داوطلب مشخص میکند.

پیشبینی قبولی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401بوسیله تراز و رتبه

با توجه به اینکه ظرفیت دانشگاهها هر ساله در انتخاب رشته دانشگاه ازاد برای رشته های مختلف متفاوت است نمی توان بطور دقیق از نحوه قبولی در دانشگاه های آزاد با توجه به رتبه و تراز در کنکور سراسری سخن گفت اما می توان تا حدودی به انتخاب های خود با توجه به رتبه و تراز در کنکور سراسری جهت دهی مناسبی داد.

در نرم افزار انتخاب رشته کنکور همراه تحصیلی برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد می توانید کد رشته محل ها را مشاهده کنید و ترتیب رتبه بندی دانشگاههای آزاد را نیز ببینید و در هر رشته بتوانید تشخیص دهید که کدام دانشگاه آزاد وضعیت علمی و امکانات آموزشی بهتری دارد.

روند انتخاب رشته دانشگاه آزاد چگونه است؟

در انتخاب رشته دانشگاه آزاد همانند انتخاب رشته کنکور سراسری انتخاب ها بر اساس رتبه داوطلبان انجام می شود و از رتبه یک انتخاب رشته شروع می شود و یکی یکی ظرفیت ها پر می شود.

برای مثال اگر ظرفیت یک کد رشته محل 50 نفر باشد و فردی با رتبه 100 بخواهد در آن کد رشته پذیرفته شود باید از نفرات 1 تا 99 تنها 49 نفر آنها در این کد رشته محل پذیرفته شده باشند تا نفر 100 ام هم بتواند در این کد رشته پذیرفته شود. یعنی رتبه اول در اولین انتخاب خود پذیرفته می شود و به ترتیب در رتبه های بعدی ظرفیت ها پر می شوند.

در نتیجه داوطلبان تصور نکنند که اگر کدرشته محلی را صرفا به بالای انتخاب های خود انتقال دهند شانس پذیرش انها بیشتر می شود.

ازاذ.jfif

انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد در رشته های علوم پزشکی

اکنون در انتخاب رشته دانشگاه آزاد در رشته های پزشکی و پیراپزشکی انتخاب رشته بدون آزمون وجود نداشته و داوطلبان در این رشته ها فقط از طریق انتخاب رشته تجربی در کنکور سراسری می توانند پذیرفته شوند. اما در سایر رشته ها مانند رشته های فنی مهندسی، بسیاری از رشته های علوم انسانی و رشته های علوم پایه پذیرش بدون کنکور در مقاطع کاردانی و کارشناسی وجود دارد اما در رشته های علوم پزشکی با توجه به بالا بودن تعداد متقاضیان این امکان وجود ندارد.

بهترین راه قبولی در دانشگاه آزاد مقایسه مناسب با رتبه و تراز های انتخاب رشته دانشگاه ازاد سالهای گذشته است. زیرا در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 100 انتخاب خواهیم داشت در نتیجه باید معقول ترین و منطقی ترین انتخاب رشته را برای پذیرش قطعی انجام دهیم.

در مطالب زیر نحوه انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد نیز همراه با جزئیات کامل برای شما داوطلبان ورود به دانشگاه آزاد آورده شده است.

   

انتخاب رشته دانشگاه آزاد در کلیه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در مرکز مشاوره همراه تحصیلی.

جهت تماس با مشاوران همراه تحصیلی کلیک نمایید

   

روش های مختلف گزینش دانشجو در دانشگاه آزاد در مطلب زیر بیان می شود:

انتخاب رشته دانشگاه آزاد شامل دو نوع پذیرش می باشد که شامل موارد زیر است:

انتخاب رشته دانشگاه آزاد که پذیرش آن از طریق آزمون سراسری است و به اصطلاح پذیرش با کنکور نامیده می شود.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد که پذیرش آن صرفا بر اساس سوابق تحصیلی است و به اصطلاح پذیرش بدون کنکور نامیده می شود. این نوع پذیرش شامل دو نوع پذیرش کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و یا انتخاب رشته کاردانی می باشد. پس از انتخاب رشته داوطلبان می توانند بر اساس نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد ثبت نام خود را در واحد مربوطه انجام دهند.

 

ثبت نام در دوره های بدون آزمون کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد

متقاضیان ثبت نام در دانشگاه آزاد بایستی به این نکته توجه داشته باشند که دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد شامل دو نوع سیستم آموزشی پاره وقت و تمام وقت می باشد که در زیر به تفاوت های آنها اشاره خواهیم کرد.

رشته های تحصیلی در سیستم آموزشی تمام وقت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد به رشته هایی گفته می شود که در آنها دانشجویان می بایست تمام وقت خود را در زمان تحصیل به دانشگاه اختصاص دهند و در کلاس هایی که در زمان های صبح و یا عصر برگزار می شود شرکت نمایند. این دانشجویان مجازند حداکثر 6 سال را به تحصیل در این نوع رشته ها اختصاص دهند.

تفاوت سیستم آموزشی پاره وقت و تمام وقت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد

رشته های تحصیلی در سیستم آموزشی پاره وقت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد به رشته هایی اطلاق می شود که دانشجویان این رشته ها به دلایل مختلف نمی توانند زمان زیادی را در دانشگاه سپری کنند. با توجه به راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد در این رشته ها دانشجویان می توانند تا مدت 8 سال را به تحصیل در این رشته ها اختصاص دهند. رشته های بدون آزمون و پاره وقت دانشگاه آزاد شامل رشته های غیر پزشکی است و رشته های پزشکی را شامل نمی شود. همچنین با توجه به راهنمای دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد کلاس های مربوط به رشته های پاره وقت دانشگاه آزاد در نوبت عصر برگزار می شود و در صورت نرسیدن به حدنصاب آموزشی همراه با رشته های سیستم آموزشی تمام وقت دانشگاه آزاد برگزار خواهد شد.

ارزش مدرکی سیستم آموزشی پاره وقت و تمام وقت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد

داوطلبان ثبت نام در انتخاب رشته دانشگاه آزاد به این نکته توجه داشته باشند که ارزش مدرکی و استخدامی هر دو سیستم آموزشی تمام وقت و پاره وقت دانشگاه آزاد یکسان بوده و هیچ گونه برتری نسبت به هم ندارند.

انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد با توجه به دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد شامل رشته های گروه ریاضی، تجربی، کشاورزی و دامپزشکی، انسانی، هنر و زبان می باشد.

در ثبت نام بدون آزمون انتخاب رشته دانشگاه آزاد کلیه کسانی که دارای مدرک دیپلم از یکی از شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش باشند می توانند شرکت نمایند.

شرایط اختصاصی پذیرش در رشته های بدون آزمون کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد در انتخاب رشته دانشگاه آزاد:

دارا بودن دیپلم کامل نظام قدیم و یا دارا بودن گواهی اتمام دوره پیش دانشگاهی و یا دارا بودن گواهی اشتغال به تحصیل در دوره پیش دانشگاهی

کسانی که دیپلم رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش را دارند اما مدرک پیش دانشگاهی رشته های مربوطه را ندارند حق ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته را ندارند.

چنانچه داوطلبان انتخاب رشته دانشگاه آزاد مدرک کاردانی رشته های مربوطه را داشته باشند می توانند با وجود دارا بودن دیپلم رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش نیز در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته نیز ثبت نام نمایند.

ثبت نام داوطلبان مشمول طرح نیروی انسانی در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد

داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی از رشته های علوم پزشکی هستند برای ثبت نام در رشته های بدون آزمون در انتخاب رشته دانشگاه آزاد بایستی گواهی پایان طرح نیروی انسانی خود را ارائه دهند.

داوطلبان حوزوی به شرطی می توانند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد در گروه رشته های بدون آزمون کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد شرکت نمایند که دارای مدرک مورد تایید حوزه علمیه قم باشند و وضعیت نظام وظیفه آنها نیز مشخص باشد و در حال تحصیل در حوزه نباشند.

کسانی که از دانشگاه انصراف داده اند به شرطی می توانند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد در گروه کارشناسی پیوسته شرکت نمایند که مشکل نظام وظیفه آنها حل شده باشد. همچنین داوطلبانی که در این دوره از انتخاب رشته پذیرفته نشوند می توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیز شرکت نمایند و بعد از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ثبت نام خود را انجام دهند.

متقاضیان رشته موسیقی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد کارشناسی پیوسته بدون آزمون می بایست علاوه بر گرفتن پذیرش از رشته محل مربوطه در آزمون عملی و مهارتی دانشگاه مربوطه نیز شرکت نمایند و پذیرش اولیه به معنای پذیرش نهایی نمی باشد.

در انتخاب رشته دانشگاه آزاد در گروه کارشناسی پیوسته بدون آزمون داوطلبان می توانند علاوه بر انتخاب رشته از یکی از شش گروهی که در بالا به آن اشاره شد، با پرداخت هزینه ثبت نام انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجددا یکی از گروه های دیگر را انتخاب کرده و انتخاب رشته نمایند. زیرا داوطلبان مجاز به انتخاب یک رشته/شهر از یک مجموعه هستند.

شرط انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای فارغ التحصیلان

فارغ التحصیلان پیش دانشگاهی به شرطی می توانند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت نمایند که حداکثر تا 24 سالگی فراغت از تحصیل آنها انجام شده باشد و همچنین بین اتمام تحصیل و ورود به دانشگاه بیشتر از یک سال وقفه نیافتاده باشد و وارد دوران غیبت نظام وظیفه نیز نشده باشند.

 سایت انتخاب رشته azmoon.org به منظور ثبت انتخاب های داوطلبان

پس از اینکه داوطلبان شرایط ثبت نام در انتخاب رشته دانشگاه آزاد را دارا بودند می بایست بر اساس دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد که بر روی پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش آزمون دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org قرار میگیرد را دریافت نمایند و تمامی کد رشته محل ها را با دقت بررسی نمایند. در انتخاب رشته دانشگاه آزاد به ترتیب رشته های مربوط به شش گروه ریاضی و فنی، کشاورزی و دامپزشکی، تجربی، انسانی، هنر و زبان را می توانید با توجه به استان های مختلف که به ترتیب حروف الفبا قرار گرفته اند را مشاهده نمایید.

در هنگام انتخاب رشته دانشگاه آزاد حتما در مورد رشته های مختلف دانشگاهی اطلاعات لازم را کسب نمایید و امکان ادامه تحصیل و همچنین امکان تغییر رشته را در ادامه فرایند تحصیل خود مورد توجه قرار دهید.

جدول هزینه های مربوط به شهریه ثابت و متغیر را نیز بعد از قبولی می توانید از گروه آموزشی خود دریافت نمایید. همچنین در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد گروه کارشناسی پیوسته بدون آزمون می توانید اطلاعات مربوط به وام های دانشگاه آزاد را نیز دریافت نمایید.

 

انتخاب رشته دانشگاه آزاد مبتنی بر توانایی های فردی و شناخت شرایط داوطلبان در مرکز مشاوره همراه تحصیلی همراه با معرفی کامل دانشگاههای مختلف کشور و معرفی آینده شغلی و تحصیلی رشته های مختلف تحصیلی انجام می شود.

 

سوال: آیا تفاوتی میان رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد و رشته های با آزمون دانشگاه آزاد در انتخاب رشته دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته از لحاظ ارزش مدرکی و استخدامی وجود دارد؟

پاسخ: از آنجایی که رشته های بدون آزمون و با آزمون صرفا بر اساس میزان تفاوت در تعداد متقاضیان تعیین شده اند هیچ تفاوتی از لحاظ سیستم آموزشی و ارزش مدرکی بین آنها وجود ندارد. معمولا در رشته های گروه پزشکی و پیراپزشکی با توجه به بیشتر بودن تعداد متقاضی پذیرش بر اساس آزمون انجام می شود و در رشته های دیگر پذیرش بدون آزمون خواهد بود.

در انتخاب رشته دانشگاه آزاد داوطلبان می بایست شناخت خوبی از رشته ها و دانشگاههای مختلف را داشته باشند.

عوامل موثر در رتبه بندی دانشگاههای آزاد در فرایند انتخاب رشته

دانشگاههای آزاد کشور بر اساس تعداد پژوهش ها و مقالات علمی خود در رتبه بندی های مختلفی قرار میگیرند که داوطلبان بایستی قبل از فرایند انتخاب رشته دانشگاه آزاد حتما شناخت کاملی را از رتبه علمی دانشگاه مورد نظر خود داشته باشند.

برخی دانشگاههای آزاد ممکن است در رتبه بندی کلی جایگاه مناسبی را نداشته باشند اما در یک رشته خاص در سطح علمی بالایی قرار داشته باشند لذا توجه به این نکته که دانشگاه آزاد مربوطه در رشته مورد نظر شما در سطح خوبی قرار داشته باشد بسیار ضروری است.

همچنین متقاضیان انتخاب رشته دانشگاه آزاد حتما باید شناخت خوبی از اساتید دانشگاه مورد نظر خود داشته باشند تا بتوانند پیشرفت علمی مورد انتظار خود را بدست آورند.

انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد چگونه است؟

انتخاب رشته مجازی در فرایند انتخاب رشته دانشگاه آزاد به داوطلبان کنکور سراسری که متقاضی ثبت نام در دانشگاه آزاد هستند این امکان را میدهد تا از رشته های قبولی دانشگاه آزاد با توجه به میانگین رتبه و تراز خود مطلع شوند.

در این فرایند داوطلبان می توانند مشخصات کارنامه خود را به مشاورین مرکز همراه تحصیلی گزارش داده و از رتبه ها و رشته های قبولی در سال های گذشته در کلیه دانشگاههای آزاد مطلع شوند.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجازی از طریق نرم افزار انتخاب رشته کنکور همراه تحصیلی انجام می شود . در این نرم افزار امکان قبولی و همچنین آنالیز هوشمندانه انتخاب ها انجام خواهد شد.

نکاتی را که باید در انتخاب رشته دانشگاه آزاد مورد توجه قرار دهید

نکته دیگری که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ضروری است، مسافت دانشگاه مورد نظر از محل زندگی و هزینه های دیگر مربوط به دانشگاه است. داوطلبان انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید قبل از انتخاب رشته حتما به این نکته توجه داشته باشند که دانشگاه مورد نظر در چه مسافتی از محل زندگی آنها قرار دارد و امکانات رفاهی و حمل و نقل مربوطه را نیز به دقت بررسی نمایند.

نکته دیگر امکان ادامه تحصیل در رشته ای خاص در همان دانشگاه است. داوطلبان انتخاب رشته دانشگاه آزاد در نظر داشته باشند که بایستی دانشگاهی را که انتخاب می نمایند امکان ادامه تحصیل در رشته آنها را نیز داشته باشد. زیرا بسیاری از داوطلبان خواهان ادامه تحصیل در رشته ای خاص در همان دانشگاه هستند.

رتبه بندی دانشگاههای آزاد به منظور انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

این رتبه بندی بر اساس مورادی مانند تعداد مقالات چاپ شده در ژورنال های مختلف و امکانات آموزشی و رفاهی است.

 1. دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران
 2. دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز
 3. دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین
 4. دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز
 5. دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب
 6. دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز
 7. دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه
 8. دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد
 9. دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان)
 10. دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز
 11. دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد
 12. دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج
 13. دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال
 14. دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان
 15. دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر
 16. دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد
 17. دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان
 18. دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت
 19. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد
 20. دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری
 21. دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه
 22. دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت
 23. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس
 24. دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی
 25. دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک
 26. دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل
 27. دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر ری
 28. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر
 29. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل
 30. دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان
 31. دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج
 32. دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس
 33. دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه
 34. دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور
 35. دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان
 36. دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان
 37. دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد
 38. دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر
 39. دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب
 40. دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائمشهر
 41. دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن
 42. دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود
 43. دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان
 44. دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن
 45. دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان
 46. دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد
 47. دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور
 48. دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان
 49. دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آبادکتول
 50. دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد
 51. دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان
 52. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب
 53. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند
 54. دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون
 55. دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان
 56. دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند
 57. دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام
 58. دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان
 59. دانشگاه آزاد اسلامی واحد محلات
 60. دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه
 61. دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد
 62. دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس
 63. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد
 64. دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر
 65. دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر
 66. دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین
 67. دانشگاه آزاد اسلامی واحد سپیدان
 68. دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج
 69. دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد
 70. دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر
 71. دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم
 72. دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار
 73. دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر
 74. دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند
 75. دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم
 76. دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان
 77. دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار
 78. دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین - پیشوا
 79. دانشگاه آزاد اسلامی واحد کیش
 80. دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان
 81. دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران
 82. دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل
 83. دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه
 84. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی جلفا
 85. دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه
 86. دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد
 87. دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق
 88. دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر
 89. دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر
 90. دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس
 91. دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند
 92. دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر
 93. دانشگاه آزاد اسلامی واحد استهبان
 94. دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی
 95. دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان
 96. دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان
 97. دانشگاه آزاد اسلامی واحد دورود
 98. دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتیان
 99. دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهدیشهر
 100. دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه
 101. دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت حیدریه
 102. دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیروان
 103. دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق
 104. دانشگاه آزاد اسلامی واحد نایین
 105. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی خرمشهر
 106. دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی
 107. دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دارویی
 108. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوئین زهرا
 109. دانشگاه آزاد اسلامی واحد تفت
 110. دانشگاه آزاد اسلامی واحد داریون
 111. دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه
 112. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق
 113. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهشهر
 114. دانشگاه آزاد اسلامی واحد فردوس
 115. دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا
 116. دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا
 117. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرگز
 118. دانشگاه آزاد اسلامی واحد قاینات
 119. دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد کاووس
 120. دانشگاه آزاد اسلامی واحد آبادان
 121. دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامهرمز
 122. دانشگاه آزاد اسلامی واحد نوشهر
 123. دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا
 124. دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز
 125. دانشگاه آزاد اسلامی واحد صفادشت
 126. دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد
 127. دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر
 128. دانشگاه آزاد اسلامی واحد صفاشهر
 129. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر انزلی
 130. دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجد سلیمان
 131. دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناباد
 132. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان
 133. دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر
 134. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجن
 135. دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارسنجان
 136. دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلام آباد غرب
 137. دانشگاه آزاد اسلامی واحد صوفیان
 138. دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال
 139. دانشگاه آزاد اسلامی واحد آباده
 140. دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزآباد
 141. دانشگاه آزاد اسلامی واحد هیدج
 142. دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت جام
 143. دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت
 144. دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر مجلسی
 145. دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملارد
 146. دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودسر و املش
 147. دانشگاه آزاد اسلامی واحد فلاورجان
 148. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بم
 149. دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسکو
 150. دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراب
 151. دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممقان
 152. دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهدشت
 153. دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرقان
 154. دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه
 155. دانشگاه آزاد اسلامی واحد انار
 156. دانشگاه آزاد اسلامی واحد صحنه
 157. دانشگاه آزاد اسلامی واحد عجب شیر
 158. دانشگاه آزاد اسلامی واحد چابهار
 159. دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهریار
 160. دانشگاه آزاد اسلامی واحد هرند
 161. دانشگاه آزاد اسلامی واحد لشت نشاء - زیباکنار
 162. دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر
 163. دانشگاه آزاد اسلامی واحد خارگ
 164. دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان
 165. دانشگاه آزاد اسلامی واحد نطنز
 166. دانشگاه آزاد اسلامی واحد طبس
 167. دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان
 168. دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان
 169. دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی
 170. دانشگاه آزاد اسلامی واحد رباط کریم
 171. دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت
 172. دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم
 173. دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد مغان
 174. دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود
 175. دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملکان
 176. دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان
 177. دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد
 178. دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابرکوه
 179. دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب
 180. دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردکان
 181. دانشگاه آزاد اسلامی واحد دیلم
 182. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت
 183. دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسفراین
 184. دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت
 185. دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه
 186. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسکن
 187. دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرند
 188. دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهربابک
 189. دانشگاه آزاد اسلامی واحد هریس
 190. دانشگاه آزاد اسلامی واحد صومعه سرا
 191. دانشگاه آزاد اسلامی واحد خدابنده
 192. دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم پزشکی تهران
 193. دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشکین شهر
 194. دانشگاه آزاد اسلامی واحد تفرش
 195. دانشگاه آزاد اسلامی واحد اندیمشک
 196. دانشگاه آزاد اسلامی واحد آذرشهر
 197. دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکو
 198. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیضاء
 199. دانشگاه آزاد اسلامی واحد مریوان
 200. دانشگاه آزاد اسلامی واحد آبدانان
 201. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بستان آباد
 202. دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز
 203. دانشگاه آزاد اسلامی واحد اندیشه
 204. دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید
 205. دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان
 206. دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسب
 207. دانشگاه آزاد اسلامی واحد سروستان
 208. دانشگاه آزاد اسلامی واحد سلماس
 209. دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوسنگرد
 210. دانشگاه آزاد اسلامی واحد میمه
 211. دانشگاه آزاد اسلامی واحد خاش
 212. دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمیرم
 213. دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر
 214. دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات
 215. دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماسال
 216. دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار
 217. دانشگاه آزاد اسلامی واحد کلیبر
 218. دانشگاه آزاد اسلامی واحد قروه
 219. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرلنگه
 220. دانشگاه آزاد اسلامی واحد داراب
 221. دانشگاه آزاد اسلامی واحد کنگاور
 222. دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیریز
 223. دانشگاه آزاد اسلامی واحد سردرود
 224. دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهمیرزاد
 225. دانشگاه آزاد اسلامی واحد فراهان
 226. دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارسیان
 227. دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج
 228. دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستانه اشرفیه
 229. دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر
 230. دانشگاه آزاد اسلامی واحد محمودآباد
 231. دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهریز
 232. دانشگاه آزاد اسلامی واحد نکا
 233. دانشگاه آزاد اسلامی واحد نقده
 234. دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردستان
 235. دانشگاه آزاد اسلامی واحد کهنوج
 236. دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین شهر
 237. دانشگاه آزاد اسلامی واحد هادی شهر
 238. دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی
 239. دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز
 240. دانشگاه آزاد اسلامی واحد میناب
 241. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیله سوار مغان
 242. دانشگاه آزاد اسلامی واحد تالش
 243. دانشگاه آزاد اسلامی واحد قیامدشت
 244. دانشگاه آزاد اسلامی واحد شادگان

دسته بندی های مرتبط

فرم ارسال نظر
متن نظر
نام شما
ایمیل
 • قشقایی

  ذکر تفاوت رشته با آزمون و بدون آزمون مفید?

 • قشقایی

  شناخت رتبه علمی دانشگاه ??

  سلام وقت بخیر در رشته روانشناسی بالینی،کدام دانشگاه رتبه علمی بالا تری دارد،علوم تحقیقات.تهران مرکز.تهران جنوب یا شمال؟
 • mojde maleki

  آیا در فرآیند انتخاب رشته دانشگاه آزاد فقط به رتبه دانشگاه توجه کنیم؟

  با سلام. در فرایند انتخاب رشته دانشگاه آزاد صرفا نباید به رتبه دانشگاه توجه کنید. زیرا ممکن است دانشگاهی دارای رتبه پایین تری باشد اما در رشته مورد نظر شما دارای شرایط بهتری باشد. در انتخاب رشته دانشگاه آزاد حتما به وضعیت علمی آن دانشگاه در رشته خود و همچنین اعضاء هیئت علمی و دیگر امکانات علمی و پژوهشی آن دانشگاه در رشته مورد نظر خودتان دقت نمایید. موفق باشید
 • Niloofar

  میشه بگید منی که میخوام توی رشته دامپزشکی دانشگاه آزاد تبریز درس بخونم چیکار باید بکنم چه رتبه ای داشته باشم.واقعا خسته شدم از گشتن تو سایت های مختلف و پرسو جو هیچ کس جواب درستی نداده چند وقته کلافم

  با سلام خدمت شما در انتخاب رشته دانشگاه آزاد هر سال رتبه و تراز قبولی با سال قبل تفاوت داره و نمیشه خیلی دقیق گفت. اما با توجه به رتبه های قبولی در سالهای گذشته تقریبا تا رتبه کشوری 35 تا 40 هزار کشوری پذیرفته شده اند و اگر پایین تر از این رتبه باشید شانس پذیرش بالایی در این رشته خواهید داشت. برای قبولی در این رشته و رتبه دلخواه هم میتونید برنامه ریزی برای کنکور سال 98 رو با مشاوره تخصصی مرکز انجام بدین. موفق باشید.
 • جاوید

  سلام. پزشکی دانشگاه آزاد تهران تا چه رشته ای قبولی داره؟

  سلام داوطلب گرامی در پاسخ به این سوال باز هم باید به این نکته اشاره کنیم که آمار قبولی هر سال با توجه به ظرفیت پذیرش و رقابت در آزمون متفاوت است اما طبق آمار قبولی های سال گذشته تا رتبه های بین 3500 و 4000 کشوری شانس پذیرش در پزشکی دانشگاه آزاد تهران در فرایند انتخاب رشته دانشگاه آزاد وجود دارد. موفق باشید.
 • وحید

  زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 در چه تاریخی است؟ ممنون می شم راهنمایی داشته باشین

  سلام زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد معمولا یک هفته بعد از فرایند انتخاب رشته سراسری شروع می شود. موفق باشید.
 • Hadis

  سلام زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ناپیوسته آزاد کیه؟

  با سلام خدمت شما آزمون کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد صرفا برای رشته های علوم پزشکی وجود دارد که داوطلبان باید در آزمون کاردانی به کارشناسی که تا 29 اردیبهشت ماه زمان دارد ثبت نام نمایند. در سایر رشته های غیر پزشکی پذیرش بصورت بدون کنکور می باشد و آزمونی وجود ندارد و در شهریور ماه پذیرش بدون کنکور را از طریق ثبت نام در سایت azmoon.org باید انجام بدهید. موفق باشید
 • ادیب

  باتشکر از سایت خوب و بروزتون موفق باشید

  ممنون از حسن توجه شما. خوشحالیم از همراهی شما
 • Deniz

  سلام ميخواستم ببينم منى كه ميخوام برم رشاه گرافيك تهران مركز و يادم رفت كنكور سراسرى ثبت نام كنم ميتونم با كنكور فنى وارد بشم ؟ مقتع كارشناسى چون پيش هنر خوندم و اگه نشه ميتونم انتخاب رشته كنم ديگه براي آزاد تهران مركز طراحي صنعتى

 • Deniz

  با كنكور فنى ميشه كارشناسى رسته گرافيك تهران مركز قبول شد ؟ :(((

  با سلام خدمت شما داوطلب گرامی اول اینکه پذیرش در رشته های فنی در مقطع کاردانی انجام میشه و اگر بخواین در رشته گرافیک پذیرفته بشین باید در کنکور شرکت کنید چون پذیرش در رشته گرافیک در کنکور فنی دارای پذیرش با آزمون هست. اما اگر بخواین در رشته طراحی صنعتی فنی حرفه ای ورود کنید، پذیرش در این رشته بدون آزمون هست و فقط دانشگاه غیرانتفاعی پذیرش داره. در رشته های بدون آزمون انتخاب رشته دانشگاه آزاد هم معمولا این دو رشته کم پیدا میشن و در پذیرش بدون آزمون رشته هایی مثل ارتباط تصویری پذیرش بالایی دارن. البته باید منتظر بمونید دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد امسال منتشر بشه. موفق باشید
 • سارا

  سلام و خسته نباشین ...من ارشد مهندسی کامپیوتر شرکت کردم و رتبه ام ۲۹۱۱ شده و آخرین فرد مجاز در شبانه و آزاد ۱۹۰۲۴ است آیا در دانشگاه علوم وتحقیقات تهران یا تهران جنوب گرایش نرم افزار یا امنیت قبول میشوم ...ممنون میشم اگر زود پاسخ دهید خییللی برام دغدغه شده

  با سلام خدمت شما با توجه به رتبه ای که کسب کردین و همچنین با توجه به رتبه اخرین فرد مجاز احتمال قبولی شما هست ولی نمیشه اینو قطعی گفت. در صورتی که رتبه های بهتر از شما اکثرشون بومی استان تهران باشن احتمال داره که ظرفیت قبل شما پر بشه ولی طبق سالهای گذشته این امکان وجود داره با تشکر
 • Ramtin

  سلام خسته نباشید من الان دانش اموز رشته پیش تجربی ام و تازه کنکور دارم میخواستم لطفا راهنماییم کنید تا ببینم اگر بخوام رشته پزشکی و پیراپزشکی قبول بشم چه رتبه ایی میخواد و چجوریه ؟در ضمن ساکن تهران هستم چون توی این زمینه اطلاعات کافی رو ندارم و واقعا گیج شدم اگر ممکنه یک شماره یا تلگرام جایی رو برای مشاوره بهم معرفی کنید ممنون میشم کمک کنید

  سلام رامتین عزیز با شماره ای که معرفی کردی مشاوران مرکز تا فردا باهات تماس میگیرن و راهنماییت میکنن.
 • زهرا

  با سلام و تشکر از پاسخگویی شما . من در آزمون ارشد ۹۷در رشته فقه و حقوق رتبه ام ۸۵۱ شد . و رتبه آخرین فرد مجاز روزانه ۸۹۵ هست .از آنطرف رتبه آخرین فرد مجاز انتخاب رشته برای آزاد سه هزار و خوررده ای هست . آیا برای روزانه و شبانه تهران امیدی هست؟یا باید روی غیر انتفاعی و پیام نور فکر کنم ؟ و برای آزاد شانس قبولی در کدام واحد رو دارم ؟ تحصیل در این رشته تو کدوم واحد دانشگاه آزاد در تهران بهتره ؟ اگه همزمان هم غیر انتفاعی قبول شدم هم یکی از واحد هدی دانشگاه آزاد، کدوم رو بخونم؟ لطفا محبت. کید و پاسخ منو بدید که بینهایت سپاسگزارم

  سلام شما شانس قبولی تو روزانه و شبانه دانشگاههای تهران رو ندارید. اما در واحدهای پیام نور و غیر انتفاعی شانس هست. واحدهای دانشگاه آزاد خوب مثل علوم تحقیقات و تهران مرکز و جنوب رو نمیارید اما سایر واحدها رو شانس دارید. اول این دانشگاههای آزادی که عرض کردم مناسب هستن بعدش چندتا از غیر انتفاعی های خوب تهران و بعد سایر دانشگاههای آزاد
 • لاله

  من بارها به سایت azmoon.org مراجعه کردم برای انتخاب رشته ولی هنوز نوشته زمان ثبت نام ارشد متعاقبا اعلام میشود.

  سلام بله متاسفانه هنوز انتشار پیدا نکرده به محض انتشار توی سایت قرار میدیم
 • Ftm

  سلام امسال کنکور دارم و رشته ام ریاضی میخواستم بپرسم دانشگاه تهران مرکز رشته مهندسی کامپیوتر چه رتبه ای میخواد؟ رتبه کشوری مهم هست یا رتبه شهری(منطقه 1)؟

  سلام تا رتبه 40 هزار کشوری پذیرش در این کد رشته محل انجام می شود
 • رها

  سلام وقت به خیر.ببخشید کسی که سال سومشه که کنکور داده نمی تونه انتخاب رشته ی دانشگاه آزاد بکنه؟

  سلام هیچ ممانعتی برای انتخاب رشته شما وجود نداره
 • Abolfazll.

  سلام.میخواستم در زمینه انتخاب رشته‌ از شما کمک بگیرم

  سلام در خدمت شما هستیم. لطفا با شماره 66479510 تماس بگیرید.
 • samira

  سلام من الان میخام انتخاب رشته ارشد انجام یدم اما نمیتونم یعنی لون قسمت بالا واحد رو انتخاب کردم اما قسمت پایین که میخام ۲۰ تا انتخابمو بکنم نمیشه

  سلام انتخاب رشته دانشگاه آزاد در مرداد ماه انجام میشه و اگر منظورتون انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد هست که تعداد انتخاب های شما 100 انتخاب هست و در سایت azmoon.org باید انجام بدین با کد دسترسی که در کارنامه اولیه شما اعلام شده
 • Hadi

  سلام در رشته مشاوره کدوم واحدهای آزاد تهران رتبه بالاتری دارن؟ ممنون

  سلام در رشته های روانشناسی بالینی و رشته مشاوره به ترتیب علوم تحقیقات، مرکز و جنوب رتبه بالاتری نسبت به بقیه واحدهای تهران دارند.
 • حنانه

  سلام، خسته نباشید می‌خواستم بپرسم من با معدل کل دیپلم 15 می‌تونم رشته روانشناسی بالینی دانشگاه آزاد کرمانشاه رو بدون کنکور بخونم، معدلم باعث مشکل نمیشه؟ و اینکه این دانشگاه امسال ثبت‌نام بدون کنکور شاخه بالینی رو داره؟

  سلام تو رشته روانشناسی بالینی معمولا پذیرش بدون کنکور وجود نداره و اونم به علت تعداد زیاد متقاضی در این رشته هست. صبر کنید دفترچه انتخاب رشته دانشگاه ازاد بیاد بعد بهتون اعلام کنیم بهترین شرایط برای شما چی هست.
 • میرزایی

  سلام در رشته کارشناسی زیست شناسی کدام واحد های آزاد در تهران وکرج و مشهد رتبه بالاتری دارند؟ به نظرشما به دانشگاه بیشتر اهمیت بدم یا گرایش توی این رشته؟ متشکرم

  سلام در گرایش های زیست شناسی و کلیه علوم زیستی و پزشکی علوم تحقیقات شرایط بهتری داره. تو مقطع کارشناسی زیاد روی گرایش حساس نباشید چون اختلاف واحد چندانی باهم ندارند بیشتر روی نزدیکی و کیفیت دانشگاه فکر بکنید. چون هر گرایشی که باشید میتونید تو ارشد رشته دلخواه خودتون رو انتخاب کنید
 • حسین

  در دانشگاه علوم و تحقیقات ، رشته تغذیه و یا کارشناس تغذیه ، برای دیپلم فنی حرفه ای ، امکان ثبت نام وجود دارد؟

  سلام خیر شما باید کنکور تجربی بدین و از طریق کنکور پذیرش داره فقط
 • Parmor

  سلام و خسته نباشید من کنکور تجربی 97 آزمون دادم امروز نتیجه اش روی سایت سنجش قرار گرفته. میخوام دانشگاه آزاد رشته موسیقی بدون آزمون(بدون کنکور) شرکت کنم،چه زمانی باید سایت Azmoon مراجعه کنم؟ نیازی ب انتخاب رشته دانشگاه آزاد ندارم که؟دفترچه و ثبت نام کی روی سایت قرار میگیرن؟ مرسی ممنون

  سلام برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید صبر کنید دفترچه بیاد که معمولا یک هفته بعد از انتخاب رشته سراسری هست
 • الی

  سلام ببخشید هیچ دانشگاه آزادی هست تو کشور که رشته فیزیوتراپی داشته باشه؟ممنونم

  سلام بله هست و پذیرش دارن باید صبر کنید دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد بیاد حتما
 • امیرر

  سلام جثارتا انتخاب رشته دانشگاه آزاد تنها از شهر سکونت باید باشه؟؟ ممنون میشم پاسخ بدید..

  سلام شما میتونید هر شهر دیگه ای رو هم انتخاب کنید و محدودیت نداره
 • فرنیا

  سلام میخواستم بدونم طراحی لباس امسال هستش چون یه مدت مثل اینکه ثبت نام نمیکردن

  سلام باید منتظر بمونید دفترچه انتخاب رشته دانشگاه ازاد بیاد. با ما در تماس باشید
 • رضا

  سلام با رتبه ۳۵۰۰۰ میتوانم دانشگاه علوم تحقیقات قبول شوم یا خیر با تشکر از سایت خوبتون

 • رضا

  سلام با رتبه ۳۵۰۰۰ می‌توانم دانشگاه علوم تحقیقات قبول شوم یا خیر

  سلام مهم رشته ای هست که میخواین قبول شین برای وقت مشاوره در جهاد دانشگاهی لطفا با شماره 66479520 تماس بگیرید
 • کیمیا

  سلام یک سوال داشتم ایا میشه با رتبه 30000 در دانشگاه علوم تحقیقات هر رشته ای مهم نیست قبول بشم و یا اینکه در دانشگاه ازاد تهران می تونم قبول بشم

  سلام اگر نوع رشته مهم نیست بله امکانش هست
 • پارسا

  سلام. ببخشید ثبت نام بدون آزمون هم براساس رتبه و تراز صورت می‌گیره یا داخل اون هیچکدوم تاثیری ندارند؟

  سلام در ثبت نام بدون آزمون فقط به فقط معدل کتبی نهایی شما مهمه
 • اران

  سلام ببخشید من با رتبه ی35000رشته ی ریاضی می توانم کامپیوتر دانشگاه دولتی در ایران قبول شم؟

  سلام اگر هر دانشگاهی باشه اره احتمال رو دارید ولی در کل شانستون خیلی پایینه
 • عسل

  سلام آیا رشته ی روانشناسی دانشگاه ازاد بدون آزمون هست؟هر شهری ک باشه

  سلام معمولا رشته روانشناسی از طریق آزمون تو انتخاب رشته دانشگاه ازاد پذیرش داره اما برای بدون آزمون ها باید صبر کنید تا ببینیم ظرفیت براش اعلام میشه یا نه
 • پارسا

  معدل نهایی نمره اش اهمیت داره یا داشتنش کافی هست؟ مثلا برای سلولی و مولکولی دانشگاه ارومیه می‌شه با نمره ی نهایی ۸ قبول شد؟

 • یاشار

  درود، دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون کی در دسترس قرار میگیره؟ زمان مشخصی داره؟

  سلام دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد شهریور ماه منتشر میشه
 • S

  سلام میشه لطف کنید بگید برای رشته اتاق عمل ازاد رتبه مورد نیاز تا چه سقفی قبولی داره ؟

  سلام بازه قبولی برای دانشگاههای آزاد مختلف خیلی متغیر هست. لطفا کارنامتون رو در قسمت سامانه انتخاب رشته در سایت همراه تحصیلی بفرستین تا مشاور راهنماییتون کنه. چون حجم درخواست ها بسیار زیاده
 • مهوش

  سلام تمنا میکنم راهنمایی کنید.. خواهر من ارشد دوره روزانه دانشگاه امیرکبیر میخوند که ترم چهار انصراف داد تا بیاد تجربی امتحان بده و بره پزشکی...الان رتبش خوب نشده.. خواهش میکنم بفرمایید با رتبه ۲۰۰۰۰ سهمیه و ۶۹۰۰۰کشوری احتمالش هست دانشگاه ازاد یا ظرفیت مازاد یا پردیس خودگردان رشته های فیزیوتراپی یا رادیولوژی یا پزشکی قبول بشه؟؟

  سلام متاسفانه امکان قبولی ایشون در این رشته ها وجود نداره
 • زهرا

  سلام ببخشید با تراز 6824 ورتبه در سهمیه 46000 شانس قبولی در رشته های مامایی پرستاری هوشبری اتاق عمل رو دارم ازاد یا روزانه..منطقه 3 هستم

  سلام متاسفانه شانسی برای قبولی در این رشته ها رو ندارید
 • shabnam

  باسلام وخسته نباشید.تراز و رتبه موردنیاز برای رشته روانشناسی آزاد تبریز 97 چقدر هست؟

  سلام لطفا کارنامه خودتون رو در سایت همراه تحصیلی در قسمت سامانه انتخاب رشته برای مشاوران مرکز ارسال کنید
 • sevda

  سلام ببخشید با رتبه ی 30000منطقه ی 2 و تراز 7400میشه از مامایی یا پرستاری دانشگاه ازاد قبول شد؟؟؟

  سلام خیر متاسفانه شانس پذیرش ندارید
 • TANIYA

  با سلام و خسته نباشد من ساکن تهران هستم و کنکور 97 رتبه ی 51 هزار اوردم میخواستم ببینم با این رتبه میشه تغذیه دانشگاه ازاد خوند هر شهری باشه فرقی برام نداره یا کلا با این رتبه ی من میشه چیزی خوند که به پزشکی یا پیرا پزشکی مربوط باشه؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  سلام متاسفانه رتبه شما برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد رشته های مرتبط به پیراپزشکی بالا هست و امکان قبولی وجود نداره
  سلام متاسفانه شانس قبولی برای پیراپزشکی و تغذیه رو ندارید
 • مریم

  سلام.باتراز۵۲۷۵تجربی چه رشته ای در علوم تحقیقات ومرکزی میشه قبول شد؟

  سلام بیشتر رشته های علوم پایه رو شانس قبولی دارید
 • Negim

  سلام ببخشید با رتبه کل ۱۲۹۸۸ و رتبه کشوری ۶۴۰۰۰ انسانی. میتونم روانشناسی علوم تحقیقات قبول بشم؟؟ یا تهران مرکز؟؟

  سلام متاسفانه باید رتبه پایین تری برای روانشناسی علوم تحقیقات داشته باشید
 • محسن

  سلام ببخشید من شتم ریاضیه میخواستم برم مدیریت مالی الان میگن شهرستان قبول شی خرجت بیشتر از آزاد میشه موندم انتخاب رشته کنم یا ن برای قبولی رشته مدیریت دانشگاه ازاد کرج بای چه رتبه ای داشته باشم ؟لطفا راهنمایی کنید

  سلام اگر شهرستان مقصد فاصله بیشتری داشته باشه و امکانات خوبی نداشته باشه طبیعتا آزاد شهر خودتون در اولویت هست. برای مدیریت هم دانشگاه ازاد از طریق پذیرش بدون کنکور دانشجو میگیره
 • Omid

  سلام خسته نباشید. من با رتبه در زیرگروه یک 26000 انسانی میتونم حقوق دانشگاه آزاد کرمانشاه رو بیارم؟؟

  سلام بله شانس پذیرش دارید
 • Alireza

  سلام با رتبه 22000 و نمره 5150 میتونم رشته حسابداری آزاد قزوین بیارم؟! ممنون

  سلام برای غیر انتفاعی ها و ازاد شانس دارین
 • سینا

  سلام،خسته نباشید.ببخشید من تو بعضی از سایت ها دیدم که نوشتن تاثیر معدل برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون آزمون صفره.بالاخره هست یا نه؟؟رشته ی مهندسی شیمی هم دانشگاه آزاد بدون کنکور داره؟

  سلام در رشته های بدون کنکور کاری به رتبه شما ندارن و فقط معدل کتبی دیپلم شما محاسبه میشه. در انتخاب رشته دانشگاه آزاد مهندسی شیمی بدون کنکور هم پذیرش داره. رشته های بدون کنکور شهریور ثبت نام داره.
 • امیر محمدی

  سلام.میخاستم تراز و رتبه کشوری مورد نیاز برای قبولی رشته مهندسی صنایع در دانشگاه ازاد قزوین رو بدونم

  سلام لطفا مشخصات کارنامه خودتون رو برای مرکز همراه تحصیلی در قسمت سامانه انتخاب رشته بفرستین. سال به سال تراز قبولی متفاوت هستش
 • محمدرضا

  سلام با رتبه در سهمیه ی ۲۸۰۰۰ منطقه ی ۲ با نمره کل نهایی ۵۵۲۹ زیر گروه یک و سهمیه ۵ درصدی میشه به پرستاری در دانشگاه آزاد قبول شد؟

  سلام شانس پذیرش رو خصوصا در شهرستان ها دارید اما شانستون یکم پایینه
 • امیرحسین

  سلام من دانشجو پیام نور هستم ولی قصد انصراف و ثبت نام در دانشگاه آزاد دارم آیا مشکلی برای ثبت نام وجود نداره؟فارق التحصیل سال ۹۴ هستم

  سلام هیچ مشکلی برای ثبت نام ندارید و میتونید دانشگاه آزاد اقدام کنید . فقط شرایط نظام وظیفه رو باید برای معافیت تحصیلی داشته باشید
 • امیر

  زمانوانتخاب رشته آزاد کی هست ؟و یا با انتخاب رشته سراسری یکی هستند ؟ و همچنین دفترچه رشته های آزاد نیز کی منتشر میشود؟

  سلام انتخاب رشته دانشگاه آزاد هنوز شروع نشده احتمالا اواخر این هفته هست. الان فقط دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد اومده. در کانال تلگرامی همراه تحصیلی عضو باشید تا به محض انتشار مطلع بشین
 • لیا

  سلام با معدل کتبی 12.80 و نهایی 15.80 میشه رشته شیمی کاربردی بدون ازمون در تهران قبول شد؟ اصلان شانس قبول تو رشته ای هست ازاد بدون ازمون ؟ لطفا راهنمایی کنید

  سلام بله شانس پذیرش در بدون آزمون ها رو دارید حتی با این معدل
 • محمدرضا

  سلام با رتبه در سهمیه ۲۸۰۰۰ منطقه ی ۲ با سهمیه ۵ درصدی و نمره کل ۵۵۲۹ در زیر گروه یک میشه پرستاری دانشگاه آزاد قبول شد؟

  سلام شانس پذیرش شما با این رتبه خیلی پایینه
 • محمدرضا

  سلام از رشته ی زیست شناسی میشه به رشته های پزشکی تغییر رشته داد میتونید کمی در مورد این توضیح بدید؟

  سلام بله میتونید به رشته های گروه علوم آزمایشگاهی 1 و 2 و 3 در کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ورود کنید. همچنین میتونید در آزمون لیسانس به پزشکی هم شرکت کنید.
 • ندا

  سلام من با رتبه 11000منطقه1وتراز8000زیرگروه1میتونم پرستاری دولتی قبول بشم

  سلام متاسفانه شانس پذیرش پایین هستش اما برای آزاد شانس دارین
 • محمدرضا

  سلام برای تغییر رشته دادن از لیسانس به پزشکی معدل کل دیپلم رو در نظر میگیرن؟ و اینکه رشته زیست شناسی آینده ای داره؟

 • محمدرضا

  سلام برای تغییر رشته از زیست به رشته های پزشکی چه مدت باید رشته ی زیست رو بخونم و اینکه برای تغییر رشته معدل کل دیپلم رو درنظر میگیرن یا معدل دانشگاه؟ و اینکه رشته ی زیست شناسی آینده ای داره؟

 • سینا

  سلام من با رتبه ۴۰هزار منطقه میتونم دانشگاه ازاد های کرج و تهران رشته it بزنم؟؟شانسم چقدره؟ممنون میشم جواب بدین

  سلام شانس هست اما کم.غیر انتفاعی شانستون بیشتره
 • امیر

  سلام می خواستم ببینم با رتبه ۲۶۰۰۰منطقه۱ و۶۲۰۰۰کشوری میشه رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه های ازاد تهران غرب و تهران مرکز و یا ازاد کرج قبول شد؟

  سلام شانس پذیرش دارید
 • مهران

  سلام خسته نباشین اگه من انتخاب رشته سراسری برای پردیسو انجام بدم میتونم تو ازادم شرکت کنم

  سلام بله جداگانه انجام میشه
 • فایزه

  سلام ئمن رتبه ام 5000 سهمیه شدم امکان پذیرش دانشگاه آزاد هست برام

  سلام ذکر نکردید چه رشته ای. در مجموع شانس دارید برای پذیرش
 • زهرا

  سلام و خدا قوت. میخواستم ببینم با رتبه ی 25995 منطقه دو امکان قبولی تو رشتهی زیست شناسی سلولی مولکولیِ دانشگاه آزاد استان تهران یا کرج هست؟ و اینکه در رشته زیست شناسی سلولی مولکولی کدام واحد های آزاد در تهران و کرج رتبه بالاتری دارند؟

  سلام بله میتونید قبول شید. در تهران واحدهای دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران بعد علوم تحقیقات و بعد از اون مرکز و جنوب در صورت پذیرش سلولی و مولکولی علوم تحقیقات بدون کنکور امسال پذیرش خواهد کرد. اقدام کنید
 • حسام

  سلام و خسته نباشید با رتبه ۶۳۰۰۰کشوری و نمره زیرگروه ۵۰۲۴ میشه مهندسی کامپیوتر تهران غرب قبول شد؟

  سلام شانس دارید برای قبولی منتهی شانستون کمه. بیشتر برای حومه تهران شانس دارید
 • انا

  سلام .۲۰کد رشته دانشگاه ازاد در مجموع از هردو دفترچه با ازمون و بدون ازمون باید باشه یا اط هرکدام ۲۰تا؟؟؟ د اینکه کد ها در چه سایتی یاید وارد شن؟لطفا طود جواب بدید

  سلام برای با ازمون جداگانه انجام میشه و زمان این دو انتخاب رشته دانشگاه آزاد هم متفاوت هست. در سایت azmoon.org هستش
 • زهرا

  با رتبه ی 26000 میشه علوم تغذیه ی آزاد یکی از دانشگاه های استان تهران قبول شد؟ یه سوال دیگه: علوم تغذیه بهتره یا زیست شناسی سلولی مولکولی؟ خیلی بین این دو تا مرددم.

 • محمدرضا

  سلام خواهشا جواب بدین من ساکن شهرستان اصفهانم چند روزه استرس دارم با رتبه ۳۷هزار با سهمیه و ۹۲هزار کشوری شانسی در قبول شدن مهندسی مکانیک در دانشگاه ازاد نجف ابادو دارم؟

  سلام شانس پذیرش شما پایین هست برای این کد رشته محل
 • علیرضا معزی

  سلام زمان ثبت نام بدون کنکور تک رشته ای که گویا امسال شده 20 رشته در دانشگاه آزاد چه زمانی روی سایت میاد با تشکر

  سلام زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد هنوز اعلام نشده
 • مریم

  سلام لطفا من رو اگه میشه کمک کنید!!! با تراز 7400 امکان مامایی یا پرستاری آزاد شهرستان های کوچک هم نیست آیا !؟!! مثلا مثل علی آباد یا شهر های دیگه

  سلام شانس پذیرش برای شهرستان های کوچک و بوم شما وجود داره.
 • طاها

  سلام با رتیه۳۷۰۰۰ میشه پرستاری دانشگاه سنندج رو قبول شد

  سلام اگر 37 هزار منطقه هست رتبتون شانستون خیلی کمه.
  سلام احتمال قبولی در رشته پرستاری برای شما پایینه
 • ۹

  کسی که آزمون تجدبی امتحان داده میتونه تو دانشگاه آزاد رشته هوی روانشناسی و مدیریت بزنه یا فقط باید از زیر گروه تجربی انتخاب کنه؟

  سلام میتونید انتخاب کنید .حتی تو انتخاب رشته بدون الزمون دانشگاه آزاد هم میشه از گروه دیگه انتخاب کنید فقط تاثیر معدلتون با ضریب انجام میشه. مثلا تجربی باشید رشته های ریاضی رو با ضریب 80 درصد براتون محاسبه میکنن
 • همراه تحصیلی

  سلام بله شانس دانشگاه آزاد رو دارید. دانشگاه آزاد قزوین یکی از بهترین دانشگاههای آزاد در کشور هست خصوصا در رشته های فنی

  مچکرم از پاسختون فقط احتمالش زیاده یا کم یا متوسط واسه قبولی در رشته کامپیوتر این دانشگاه؟
 • امير رضا

  سلام من با رتبه تو سهميه نهايي ٣٦٠٠٠ و تراز ٥٠٠٠ و سهميه پنج درصدي ايثارگران شانس قبولي در رشته پرستاري رو دارم ؟؟

 • اارا

  سلام ببخشید من میخاستم انتخاب رشته دانشگاه ازاد انجام بدم الان میبینم نه در دفترچه بدون ازمون نه در دفترچه با ازمون خبری از رشته کامپیوتر دانشگاه ازاد قزوین نیست در صورتی که توی دفترچه پارسال هست شما میدونین چرا؟

  سلام اگر در دفترچه نیست یعنی امسال پذیرش نداره. بعضی از واحدهای دانشگاهی ممکنه برخی سالها پذیرش نکنن
 • طاها

  سلام .ببخشید با ۳۷۰۰۰ رشته پرستاری آزاد کدام استان رو قبول میشم

  سلام شانس پذیرشتون کمه و اگر شانس کمی باشه برای استان خودتون هست
 • طاها

  به نظرتان اگر با معدل کتبی دیپلمه که ۱۷/60هست بر اساس سابقه تحصیلی پرستاری آزاد رو میام و چه شهری

  سلام متاسفانه پرستاری بدون کنکور پذیرش نداره امسال. آزاد هم پذیرش بدون کنکور پرستاری نداره
 • کیمیا

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم با رتبه 17000 زیر گروه زبان میتونم دانشگاه آزاد تهران واحد علوم تحقیقات مترجمی انگلیسی قبول شم یا واحد کرج؟ توی رشته های بدون آزمون با معدل 15.77 میتونم علوم تحقیقات بخونم؟ ممنون

  سلام برای زبان شانستون خیلی پایینه اما برای بدون کنکور میتونید.
 • هیوغ

  سلام ببخشید انتخاب رشته دانشگاه آزاد با آزمون و بدون آزمون چه وقتیه؟؟؟شروع شده یا خیر؟؟؟

  سلام انتخاب رشته بدون آزمون از دیروز شروع شده اما با آزمون هنوز شروع نشده
 • گلی

  سلام با رتبه 4627 منطقه 2 پزشکی آزاد یا پردیس آزاد چه شهرهایی رو میتوان آورد؟تهران میشه؟

  سلام احتمال تهران کمه اما احتمال شهرهای دیگه وجود داره
 • نسرين

  سلام معدل ثبت نام براي بدون آزمون دانشگاه آزاد قابل ويرايش نميباشد؟راهي جهت اين مشكل وجود دارد ؟چون ننوشته بود معدل كتبي من فكر كردم معدل كل هست و عكس ديپلم را بررسي خواهند كرد ولي بعد متوجه شدم چه اشتباه بزرگي كردم

  سلام معمولا امکان ویرایش میذارن
 • نسرين

  امكان ويرايش اطلاعات در سوابق تحصيلي ازاد باز نميشود؟

  سلام معمولا ویرایش اطلاعات بعد از انتخاب رشته انجام میشه
 • میلاد امامی

  سلام من رتبم شد ۳۶۰۰۰ میخواستم ببینم توی رشته معماری کدوم یکی از دانشگاه آزاد های تهران شانس قبولی دارم

  سلام شانس پذیرش شما در حومه تهران مثل اسلامشهر و بقیه واحد ها زیاده اما در واحدهای مرکز و جنوب پایین تره
 • فرهاد

  با سلام....تعداد کدرشته قابل ثبت در انتخاب رشته آزاد چند عدد است؟ +آیا با رتبه 30 هزار منطقه 2 با تراز 7400 میتونم پرستاری آزاد قبول بشم؟ شانسم چقدره؟

  سلام تعداد 100 انتخاب رو میتونید انجام بدین. شانس پذیرش کمه با این رتبه
 • K.saadat

  سلام ...خسته نباشید..من با رتبه ۷۰۱۷و تراز ۵۳۰۰،رشته مامایی اهواز رو میارم؟

  سلام رتبه و تراز شما بهم نمیخوره. اطلاعات رو درست فرستادین؟ سهمیه دارین یا خیر؟
 • مهفام

  سلام ممنون از مطالب خوبتون. ببخشید با تراز 7508 و رتبه 28902 در منطقه 2 و دارا بودن سهمیه بسیج امکان قبولی در پرستاری دانشگاه ازاد تهران، قم یا ساوه رو دارم؟ بعد ببخشید من اکثر شهرهای دور دانشگاه دولتی مثل فسا، الیگودرز، سبزوار و ... رو هم انتخاب کردم دررشته های پرستاری. شانسی برای قبولی دارم؟ لطف می فرمایید. سپاس

  سلام در مجموع شانستون کمه برای پذیرش اما تو دانشگاه آزاد برای شهرستان شانس دارید
 • محمد

  سلام من امروز از طریق سایت در دانشگاه ازاد بدون کنکور با کارشناسی پیوسته ثبت نام کردم و وقتی گزینه انتخاب رشته رو زدم اون رشته ی مورد علاقه ام نبود باید چکار کنم

  سلام احتمالا پذیرش نداشته که براتون نمایش نداده یا شایدم هنوز اعلام ظرفیت نشده
 • هانیه

  سلام. ببخشید من یه سوال دارم و اگه سریع جواب بدید خیلی ممنون میشم. من پارسال پرستاری آزاد قبول شدم و ثبت نام و انتخاب واحد کردم ولی چون اون شهر دور بود خانواده ام اجازه ندادن برم و سر کلاسا نرفتم و امتحانامم ندادم ، الان امسال دوباره کنکور دادم و میخوام انتخاب رشته آزاد بکنم. میخوام بدونم چون از دانشگاه انصراف ندادم مجازم برای انتخاب رشته آزاد؟؟

  سلام بله شما میتونید مجدد انتخاب رشته کنید و در صورت قبولی تو واحد بهتر از واحد قبلی انصراف بدین
 • عاطفه

  سلام، امسال انتخاب رشته دانشگاه آزاد نسبت به پارسال فرق کرده؟؟؟؟ مثلا برای پرستاری ترازای بهتری نسبت به پارسال میگیرن یا ترازای بهترو؟؟

  سلام تفاوتی با سال گذشته وجود نداره جز اینکه یسری کد رشته جدید اضافه شده. ولی در مجموع سال به سال رتبه های بهتری وارد رشته های پیراپزشکی میشن
 • شایان

  سلام،وقت بخیر من معدل دیپلم رو تو انتخاب رشته بدون آزمون اشتباه وارد کردم،امکان ویرایش هم تا الان باز نشده،من چیکار باید بکنم؟ و اینکه اگر ویرایش باز نشه دیگه امکان ثبت نام من در صورت قبولی وجود نداره؟

  سلام احتمال زیاد ویرایش انتخاب رشته فراهم میشه از 31 ام . باید حتما ویرایش رو انجام بدین
 • شایان

  سلام با تراز ۷۰۰۰ انسانی امکان قبولی در مدیریت بازگانی علوم تحقیقات یا تهران جنوب هست؟ و مدیریت کدوم دانشگاه بهتر هست؟

  سلام متاسفانه ترازتون برای قبولی کمه. علوم تحقیقات ، مرکز و جنوب به ترتیب دانشگاههای خوب برای انتخاب رشته هستند
 • شایان

  ببخشید با معدل کتبی ۱۲ امکان قبولی تو مدیریت های تهران مرکز یا جنوب هست؟

  سلام احتمال پایینی داره ولی سایر واحدها احتمالش بیشتره
 • فاطمه

  سلام خواهرزاده من دیروز دانشگاه آزاد انتخاب رشته کرد اولین رشته را که وارد کرده به اشتباه ثبت نهایی زده ودیگه صفحه ای باز نشده که بقیه رشته هارو وارد کنه حالا باید چیکار کنه راهی هست که من بتونه بقیه رشته هارو وارد کنه خیلی ناراحته میشه راهنمایی کنید

  سلام از روز چهارشنبه 31 مرداد میتونید با مراجعه به سایت ویرایش کنید انتخاب هارو. نگران نباشید
 • حمید

  سلام ایا زمان ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون ازمون میتوانم گروه ازمایشی خودمو از ریاضی ب انسانی تغییر دهم ممنون میشم اگ راهنمایی کنید

  سلام بنظرم این امکان فراهم میشه براتون
 • حمید

  سلام رشته من ریاضی هستش ایا میتونم در انتخاب رشته دانشگاه آزاد با آزمون رشته حسابداری وردارم؟

  سلام تو با آزمون فقط از گروه آزمایشی خودتون میتونید انتخاب کنید که این کار رو بر اساس دفترچه انجام بدین. تو دفترچه ابتدای اون رشته های گروه ریاضی آورده شده که فقط از این رشته های میتونید انتخاب کنید
 • حمیدرضا

  سلام خسته نباشید رشته من ریاضی هستش من میخواستم در انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون آزمون حسابداری وردارم ب اشتباه گروه ازمایشیمو ریاضی زدم ایا میشه گروه آزمایشیمو ب انسانی تغییر بدهم؟

  سلام باید صبر کنید ویرایش انتخاب رشته بدون ازمون هم شروع بشه
 • حمیدرضا

  سلام خسته نباشید زمان ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد با آزمون شروع شده ولی بدون آزمون شروع نشده ایا بدون ازمون ویرایش میشود و اگر میشود میتوان در ویرایش گروه ازمایشی رو از ریاضی ب انسانی تغییر داد؟

  سلام بله برای بدون ازمون هم ویرایش گذاشته میشه و میتونید از سایر گروهها هم انتخاب کنید
 • خدابنده

  در بین دانشگاه های آزاد تهران در رشته فناوری اطلاعات یا کامپیوتر کدام واحد از بقیه بهتر وبالاتر است به ترتیب.

  سلام دانشگاه علوم تحقیقات و بعد مرکز
 • حمیدرضا

  سلام خسته نباشید من در انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون آزمون در قسمت معدل دیپلم معدل کتبی دیپلم را زدم ایا میتوان ان را درست کرد ؟

  سلام نیازی به اصلاح کردن نیست. باید معدل کتبی دیپلم رو وارد کنید در انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد
 • خدابنده

  دانشگاه تهران جنوب در رشته فناوری اطلاعات از تهران مرکز پایین تر است؟ چون منزل ما به تهران جنوب نزدیکتر است

  زیاد تفاوت ندارن و اگر نزدیک تر هستین تهران جنوب رو انتخاب کنید
 • خدابنده

  سلام.رشته کامپیوتر یکی از دانشگاه آزاد تهران بهتره یا علمی کاربردی؟

  سلام قطعا دانشگاه آزاد سیستم آموزشی بهتری داره و کارشناسی هست اما علمی کاربردی کاردانی هست و سیستم آموزشی ضعیف تری داره
 • فاطمه

  سلام خسته نباشید ، ببخشید با تراز 6938 زیرگروه یک و منطقه یک و سهمیه عادی ، چند درصد ممکنه مامایی شهرستان های کوچیک رو قبول شم?

  سلام دانشگاه آزاد شهرستان رو شانس دارید اگرچه زیاد نیست این شانس و سال به سال ترازهای بهتری وارد پیراپزشکی میشن
 • خدابنده

  باسلام.رشته مهندسی فناوری اطلاعات بهتره یا مهندسی کامپیوتر نرم افزار

 • خدابنده

  در رشته مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد تهران بهتره مثلا تهران جنوب یا غیرانتفاعی تهران؟

 • حمیدرضا

  سلام خسته نباشید ایا میشود ک رشته پاره وقت را ب اندازه تمام وقت در یک زمان به اتمام رساند ؟

  سلام معمولا از اونجایی که تعداد واحد کمتری ارائه میشه این امکان وجود نداره
 • خدابنده

  باسلام.معذرت میخوام دوتا سوال پرسیدم جواب ندادین

  سلام در صورتی که به سوالی پاسخ داده نشده لطفا با شماره 66479510 در مرکز همراه تحصیلی تماس بگیرید
 • فاطیما

  سلام خسته نباشید ، با تراز 6938 شانس قبولی مامایی یا پرستاری ازاد یا مزاد شهرستان ها رو دارم???

  سلام شانس پذیرش هست اما خیلی کم چون معمولا ترازهای بالاتری پذیرش رو میگیرن
 • ایلیا

  سلام می خواستم بدونم با تراز 9245 منطقه 1 سهمیه عادی احتمال قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه ازادی بزشکی هست ممنون میشم جواب بدید

  سلام اگر تکمیل ظرفیت اعلام بشه شانس هست.
 • حمید

  سلام خسته نباشید اسم من در سایت دانشگاهمون اشتباه تایپی داره باید چی کار کنم؟ ایا بعدا مشکلی پیش میاد؟

  سلام نه مشکلی پیش نمیاد فقط کافیه برید به واحد اموزش دانشکدتون تا درستش کنن
 • زهرا

  سلام خسته نباشین من دانش آموز رشته تجربی سال آخر در منطقه سه هستم الان که کنکور برای ما حذف شده و معدلی شد ما باید چی کار کنیم من معدلای دوسال گذشتم پایینه چون توی هردوسال اتفاقی برام افتاد که نتونستم نمره های بالا بیارم میخوام بدونم توی چه رشته هایی میتونم برم

 • نجمه

  سلام خسته نباشید من لیسانس حسابداری دارم وخیلی علاقه مندم ارشد طراحی لباس آزاد بخونم اگه ممکنه منو راهنمایی کنید هیچ اطلاعی در مورد کنکور ارشد آزاد ومنابع ندارم سپاسگزارم

  سلام کنکور ارشد ازاد جدا برگزار نمیشه و با کنکور ارشد سراسری یکیه فقط انتخاب رشتش جداست
 • احمد

  سلام برای قبولی در رشته فیزیوتراپی چه رتبه ای لازم است؟

 • احمد

  سلام فیزیوتراپی مثل رشته های پزشکی سهمیه 60منطقه بومی رو داره

 • رامین محمدی

  سلام لطفا اگه میتونید سریع تر جواب بدید.من در حال ثبت نام در رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی ناپیوسته هستم و در حین ثبت نام کد رشته و کد محل میخاد که نمیدونم از کجا باید گیر بیارم توروخدا اگه اطلاعی دارید جواب بدید امشب اخرین مهلتش هست با تشکر.

 • طناز

  سلام برای اتاق عمل آزاد تهران چه رتبه ای باید داشته باشم؟

 • Mna

  سلام من کارشناسی ارشد رتبه ۱۰۰۰ صنایع غذایی شدم دانشگاه ازاد قبول میشم در تهران

 • Goli

  سلام. لیسانس حسابداری دارم . میخوام رشته پرستاری دانشگاه آزاد بخونم کی باید اقدام کنم ؟ هنوز فرصت هست؟

 • م.ب

  سلام،سال ۹۹ دومین باری میشه که من کنکور تجربی میدم. و میخوام که رشته روانشناسی دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات بخونم اگه دولتی نشد. آیا امکانش هست که دانشگاه آزاد تو رشته روانشناسی با آزمون خوند؟ از گروه تجربی. من سال گذشته کد رشته روانشناسی رو تو انتخاب رشته دانشگاه آزاد زدم ولی نوشت مختص گروه علوم انسانی هستش تو دفترچه هم نوشته بود. یعنی وقتی گروه تجربی هستی نمی تونی با آزمون روانشناسی دانشگاه آزاد رو قبول شی؟ خیلی ممنون میشم راهنمایی کنین.

 • م.ب

  سلام،سال ۹۹ دومین باری میشه که من کنکور تجربی میدم. و میخوام که رشته روانشناسی دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات بخونم اگه دولتی نشد. آیا امکانش هست که دانشگاه آزاد تو رشته روانشناسی با آزمون خوند؟ از گروه تجربی. من سال گذشته کد رشته روانشناسی رو تو انتخاب رشته دانشگاه آزاد زدم ولی نوشت مختص گروه علوم انسانی هستش تو دفترچه هم نوشته بود. یعنی وقتی گروه تجربی هستی نمی تونی با آزمون روانشناسی دانشگاه آزاد رو قبول شی؟ خیلی ممنون میشم راهنمایی کنین

 • علی

  با سلام خسته نباشید آیا با مدرک دیپلم تجربی امکان پذیرش در یکی از رشته پیراپزشکی (فرقی نداره )روزانه یا شبانه ممکن هست -اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم

 • ليدا

  سلام ببخشيد شما خبر نداريد پارسال با چه معدل هايي عمران قبول شدن؟

 • مح

  سلام ببخشید ! شرایط قبولی دانشگاه آزاد چیه؟ میشه رتبه مورد نظررو بگید؟

  سلام در انتخاب رشته دانشگاه آزاد بسته به نوع رشته و نوع دانشگاه رتبه مورد نظر متفاوت هست و برخی رشته ها هم کلا بدون کنکور شده