آموزش زبان اسپانیایی

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

زبان اسپانیایی سومین زبان محبوب برای یادگیری و چهارمین زبان بین‌الملل برای استفاده می‌باشد که در حال حاضر 400 میلیون گویش از زبان اسپانیایی استفاده می‌کنند.

حتی بسیاری از افراد مشتاق مطالعه زبان و ادبیات اسپانیایی در دانشگاه هستند ؛ مشاورین ما در آکادمی آریانا در ادامه این مقاله به مباحث مهمی مانند عوامل موثر در مدت زمان یادگیری، سطوح مختلف این زبان و دلایل اهمیت آموزش زبان اسپانیایی می‌پردازند

 

زبان اسپانیایی (3).jpg

 

سطوح مختلف زبان اسپانیایی:

برای یادگیری هر زبانی 5 سطح وجود دارد که زبان اسپانیایی هم از این قاعده مستثنی نیست؛ این سطوح عبارت است از:

·        سطح A1

در این سطح، افراد با اصطلاحات روزمره و مباحث ابتدایی آشنا می‌شوند و می‌توانند خود را به دیگران معرفی و یا در مورد جزئیات شخصی مانند محل زندگی، نام و دیگر موارد سوال بپرسند و یا به اینگونه سوالات پاسخ دهند.

پس در این مرحله افراد مانند دانش‌آموزان اول ابتدایی که تازه وارد دنیایی از عبارات و اصطلاحات گسترده می‌شوند، به صورت شمرده و آهسته شروع به صحبت و تعامل در خصوص ابتدایی‌ترین مباحث می‌کنند.

·        سطح A2

در این بخش افراد به توانایی‌های بیشتری درخصوص پرسش سوالات می‌رسند و توانایی درک موضوعاتی چون خرید کردن، موقعیت جغرافیایی و وضعیت شغل را خواهند داشت؛ همچنین توانایی تبادل اطلاعات مستقیم با دیگران در کارهای ساده و پیش پا افتاده را کسب می‌کنند.

این نکته هم بدانید که در این سطح باید بتوانید درباره خود و رسیدگی به مسائل فوری با اطرافیان صحبت کنید.

·        سطح B1

از جمله مسائلی که افراد در این سطح نسبت به زبان اسپانیایی‌ آگاهی پیدا می‌کنند شامل مواردی چون درک نکات اصلی یک مکالمه برای محیط کار، مدرسه و اوقات فراغت، مدیریت موقعیت‌های احتمالی در سفر و مواجه شدن با افراد اسپانیایی‌زبان، تهیه متن‌های ساده درباره موضوعات مورد علاقه، توصیف تجربه، رویا، آرزو، رویداد و به طورکلی توضیح برنامه‌ها و عقاید خود است.

·        سطح 2B

در این بخش شما به مباحث پیچیده‌تری از ساختار یک متن درخصوص موضوعات واقعی و تکنیک‌های حوزه تخصصی دست می‌یابید و باید سعی کنید بدون هماهنگی قبلی با دیگران بتوانید ارتباط تقریبا سلیس با آنها برقرار کرده و بدون هیچگونه نگرانی و زحمت، با زبان اسپانیایی به مکالمه بپردازید.

یکی دیگر از کارها در این سطح، تهیه متن‌هایی با جزئیات کافی درباره طیف گسترده‌ای از موضوعات و شناسایی نقاط قوت و ضعف خود می‌باشد.

·        سطح 1C

در این بخش توانایی درک وسیعی از عبارت‌های پیچیده و طولانی را پیدا خواهید کرد و می‌توانید ایده و نظرات خود را بدون دغدغه پیدا کردن اصطلاح، بیان کنید.

در این بخش از سطح زبان توانایی استفاده از مهارت خود برای اهداف اجتماعی، دانشگاه و حتی حرفه مورد نیاز خود را پیدا کرده که برای بهتر شدن آن بهتر است متن‌هایی پیچیده با جزئیات کامل و ساختاریافته خوب را پیدا کنید.

·        سطح 2C

در اینجا شما به فردی تبدیل می‌شوید که توانایی بالایی در درک شنوایی و گفتاری پیدا خواهید کرد و می‌توانید با تهیه و خلاصه کردن اطلاعات مفیدی از منابع مختلف نوشتاری و گفتاری، گزارش و مباحث خود را با بیانی واضح شفاف‌سازی کنید.

مدت زمان یادگیری آموزش زبان اسپانیایی:

تا اینجا به سطوح مختلفی که برای یادگیری زبان وجود دارد پرداختیم اما در پاسخ به سوال مدت زمان یادگیری برای آموزش زبان اسپانیایی میتوان گفت این موضوع به موارد متعددی بستگی دارد.

این شما هستید که با توجه به توانایی و انتخاب رسیدن به سطوح نام برده شده میزان زمان مورد نیاز برای یادگیری خود را انتخاب می‌کنید که میتوان از جمله عوامل مهم و تاثیرگذار برای آموزش زبان اسپانیایی را موارد زیر دانست:

·        تعیین هدف

اولین عامل تاثیرگذار در بحث آموزش زبان اسپانیایی، تعیین هدف است؛ اما چرا اولین گزینه را تعیین هدف معرفی کردیم؟

به عبارتی تعیین و یادآوری هدف، یک محرک قوی برای پیمودن مسیر یادگیری در زمان‌هایی است که شما خسته و یا دلزده شده‌اید؛ در واقع تعیین هدف به شما یادآوری می‌کند که قرار است در نهایت چه چیزی را کسب کنید تا در رسیدن به آن مغلوب و خسته نشوید؛ مثلا برخی به قصد تحصیل در اسپانیا شروع به یادگیری ای زبان می‌کنند ؛پس این مورد را دست کم نگیرید.

·        برنامه ریزی جامع

داشتن یک برنامه‌ریزی جامع و دقیق باعث نظم و بالا رفتن دقت شما در آموزش زبان اسپانیایی می‌شود؛ همچنین داشتن یک برنامه برای کارها، مسیر را مشخص و رسیدن به آن را راحت و سریع‌تر می‌کند.

·        شباهت زبان مادری با زبان های دیگر

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر آموزش زبان اسپانیایی، تسلط بر دیگر زبان‌ها و نوع زبان مادری شماست؛ یعنی هر چه این زبان‌ها به ساختار‌های زبان اسپانیایی نزدیک‌تر باشد، بالطبع سرعت یادگیری و آموزش بالاتر می‌رود.

برای مثال افرادی که زبان مادری آنها پرتقالی یا یونانی است، بخاطر شباهت بسیار دستور زبان، لهجه و تلفظ به زبان اسپانیایی، یادگیری این زبان راحت‌تر می‌شود.

·        علاقه زبان آموزان

میزان علاقه، یکی دیگر از مواردی است که در روند یادگیری خیلی از افراد تاثیرگذار بوده و می‌تواند بر مدت زمان آموزش تاثیر بگذارد. قطعا در اطراف خود این موضوع را مشاهده کرده‌اید که هرچه علاقه فرد برای انجام کاری بیشتر باشد، پشتکار او نیز برای رسیدن به آن بیشتر خواهد شد.

·        انتخاب روش یادگیری

انتخاب درست روش آموزش در ابتدای مسیر می‌تواند تاثیر بسیاری را در روند یادگیری شما داشته باشد؛ پس باید سعی کنید که از دوره‌ها و موسسات معتبر و خبره اینکار کمک بگیرید و علاوه بر ثبت‌نام در دوره‌ و کلاس‌های آموزشی، در طی مسیر از دیگر ابزارهای آموزشی مانند کتاب، اپلیکیشن، پادکست و فیلم‌ به زبان اسپانیایی نیز استفاده کنید.

·        استمرار، تمرین و تمرین

یکی از تاثیرگذار ترین موارد در آموزش زبان اسپانیایی و به طورکلی تمامی کارها، داشتن استمرار و تمرین مداوم است؛ در واقع باید برای یادگیری این زبان خود را به یک دریای عمیق تبدیل کنید و به عبارت ساده‌تر غرق در مسیر یادگیری شوید.

آیا آموزش زبان اسپانیایی سخت است؟

برای پاسخ به این سوال در ابتدا باید به سه سوال پاسخ دهید که عبارت است از:

·        توانایی صحبت کردن به چه زبان‌هایی را دارید؟

زبان اسپانیایی از خانواده زبان رومنس و به شاخه زبان اروپایی همراه با اسلاوی، آلمانی و زبان‌های سلتی است؛ پس اگر این زبان را بیاموزید به راحتی توانسته زبان‌های پرتغالی و ایتالیایی هم یاد بگیرید که البته عکس این قضیه هم وجود دارد.

درست مثل فردی که سال‌ها فوتبال بازی کرده و اکنون قصد دارد به بازی راگبی بپردازد؛ به دلیل شباهت این 2 بازی به هم، قطعا یادگیری آن خیلی سریع‌تر اتفاق خواهد افتاد.

 

آموزش زبان آلمانی

 

 

·        خواستار یادگیری چه سطح از آموزش زبان اسپانیایی هستید؟

پاسخ به این سوال بسیار حائز اهمیت است چراکه شما فرض کنید شخصی هدفش از آموزش شنا، رسیدن به تناسب اندام باشد؛ قطعا مسیر این فرد با کسی که خود را برای تبدیل شدن به یک شناگر حرفه‌ای آماده می‌کند متفاوت خواهد بود؛ به همین خاطر باید مشخص کنید تنها هدف شما از یادگیری ارتباط با افراد بومی است یا اینکه می‌خواهید خود را به یک فرد مسلط به زبان اسپانیایی تبدیل کنید.

·        چه هدفی از یادگیری زبان اسپانیایی دارید؟

در این بخش باید مشخص کنید که هدف شما از آموزش زبان اسپانیایی سفر و ایجاد ارتباط با افراد است و یا می‌خواهید از آن کسب درآمد داشته باشید؟

کدام بخش از یادگیری زبان که شامل مهارت‌های گفتاری، شنیداری، نوشتن و خواندن است برای شما اهمیت بسیاری دارد؟

با این تفاسیر و با توجه به عوامل تاثیرگذار در آموزش زبان اسپانیایی افرادی که بر زبان انگلیسی تسلط دارند، راحت‌تر میتوانند به یادگیری زبان اسپانیایی برسند؛ پس به طورکلی مدت زمان در نظر گرفته شده طبق گزارش موسسه FSI درباره یادگیری زبان اسپانیایی با صرف مدت زمان 2 الی 3 ساعت در روز، به مدت 6 تا یکسال می‌توانید به زبان اسپانیایی سلیس و روان صحبت کرده و به خوبی در موقعیت‌های اجتماعی مختلف پیام خود را انتقال دهید.

حال تصمیم با شماست..........

ما به بیان نکات مهم در خصوص آموزش زبان اسپانیایی پرداختیم؛ از جمله اهمیت یادگیری این زبان می‌توان به مواردی چون بهبود زبان انگلیسی، ابزار ارتباطی مهم برای کسب و کار در مقیاس جهانی، زبان ایده‌آل برای سفرها، افزایش روزافزون کشورها به یادگیری از این زبان و غیره اشاره کرد.

در نهایت به عنوان سخن پایانی برای آموزش زبان اسپانیایی به شما می‌گوییم، اگر برای یادگیری نیاز به مشاوره بیشتر در این زمینه دارید با مشاورین مجرب و متخصص ما در آکادمی آریانا تماس حاصل فرمائید و یا سوالات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تا کارشناسان ما در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

یک نظر بنویسید

ارسال

محصولات مرتبط

  • img

    آموزش php

  • img

    آموزش php