10 اردیبهشت 1401

معرفی آزمون GMAT

در این صفحه چه خواهیم خواند؟
تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

آزمون GMAT یکی از آزمون هایی است که همانند آزمون GRE بیشتر برای تحصیلات تکمیلی و برای علاقه مندان به تحصیل در آمریکا و یا تحصیل در کانادا و چندین کشور دیگر برای یکسری از رشته ها که بیشتر رشته های علوم انسانی هستند طراحی شده است.

آزمون GMAT

آزمون GMAT مخفف جمله graduate management admission test می باشد که یک آزمون زبان بین المللی می باشد که در بسیاری از دانشگاههای جهان به عنوان یکی از ملزومات پذیرش در رشته هایی مانند مدیریت و تجارت و بازرگانی می باشد. آزمون GMAT از لحاظ ساختار آزمون شبیه آزمون GRE است و از سه بخش نوشتاری که به analytical writing معروف است، بخش وربال یا verbal و بخش ریاضیات و محاسبات که به quantitative معروف است تقسیم بندی می شود. این آزمون برخلاف آزمون GRE در ایران برگزار نمی شود و بایستی داوطلبان آن به کشورهای همسایه مانند امارات سفر کنند.

سیستم نمره دهی این آزمون همانند آزمون GRE می باشد و تفاوت آن با آزمون GRE این است که در بخش  وربال تمرکز بیشتر روی گرامر و تحلیل است و در بخش محاسباتی تمرکز بیشتر روی حل مرحله به مرحله مسائل است و از لحظ نگرش در طرح سوال مقداری با GRE متفاوت است.

معمولا داوطلبان تحصیلات تکمیلی در مقاطع ارشد و دکتری در خارج از کشور بایستی با توجه به رشته خود و ملزومات پذیرش آن رشته در دانشگاه مقصد آزمون خود را انتخاب کنند. برای مثال دانشجویان رشته های فنی مهندسی نباید آزمون GMAT را انتخاب کنند و فقط باید روی آزمون GRE متمرکز شوند. از طرفی دانشجویانی که خواهان تحصیل در رشته ای مانند MBA هستند بایستی در آزمون GMAT شرکت نمایند و حداقل نمره مورد قبول دانشگاه مقصد خود را بدست آورند.

برای ثبت نام در آزمون GMAT بایستی به آدرس اینترنتی https://www.mba.com/global مراجعه نمایند و از تاریخ های امتحان و شرایط برگزاری مطلع شوند.

با توجه به اینکه این آزمون بسیار شبیه آزمون GRE می باشد. یکی از راهکارهای آماده سازی برای این آزمون استفاده از کتاب های کمک آموزشی آزمون GRE می باشد.

متقاضیان شرکت در آزمون GMAT می توانند برای اطلاع از منابع و شرایط شرکت در آزمون با مرکز همراه تحصیلی تماس حاصل نمایند و با قبول شدگان این آزمون مشورت کنند.

 

یک نظر بنویسید

ارسال

محصولات مرتبط

  • img

    آموزش php

  • img

    آموزش php