25 اردیبهشت 1401

آزمون تولک اف TOLC_F

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

تحصیل در ایتالیا در سال های اخیر خصوصا برای تحصیل پزشکی در ایتالیا و یا سایر رشته های علوم پزشکی مانند دندانپزشکی ایتالیا و داروسازی ایتالیا  مورد توجه متقاضیان تحصیل در اروپا بوده است. آزمون تولک اف TOLC-F یکی از آزمون های ورودی دانشگاه های ایتالیا جهت پذیرش در رشته های تحصیلی داروسازی، شیمی و تکنولوژی دارویی می باشد و با آزمون imat که برای ورودی رشته های پزشکی و دندانپزشکی کشور ایتالیا است متفاوت است. با توجه به اینکه رشته داروسازی جزو رشته های پرطرفدار در دانشگاه های این کشور تلقی می شود، کشور ایتالیا به منظور سنجش سطح داوطلبان و انتخاب برترین متقاضیان این آزمون ورودی را طراحی کرده است. این آزمون به صورت آنلاین و به زبان انگلیسی برگزار می شود. لذا مرکز همراه تحصیلی جهت کسب اطلاعات بیشتر شما عزیزان به بررسی مباحث امتحانی آزمون تولک اف  TOLC-F و نحوه ثبت نام و شرکت در این آزمون پرداخته است.

tolc f.jpg

آزمون تولک اف TOLC-F

کشور ایتالیا با توجه به پیشرفت چشمگیر خود در زمینه تحصیلات و بهبود سیستم آموزشی، اولویت اول متقاضیان جهت تحصیل در رشته های مختلف می باشد. در طی این سال ها دانشگاه های کشور ایتالیا توانسته اند جایگاه ویژه ای در میان دانشگاه های جهان، کسب کنند و رتبه های زیر 100 را از آن خود کرده و هر ساله هزاران داوطلب را به خود جذب نمایند. با توجه به حجم بالای درخواست جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور، ایتالیا یک سری آزمون های ورودی را جهت سنجش سطح داوطلبان طراحی کرده و سپس پس از نتایج این آزمون های ورودی داوطلبان در صورت کسب نمره قبولی می توانند پذیرش تحصیلی دریافت نمایند. آزمون تولک _ اف یکی از آزمون های ورودی به دانشگاه های این کشور می باشد. داوطلبان پس از قبولی می توانند از بورسیه های تحصیلی کشور ایتالیا نیز بهره مند شوند که این عامل یکی دیگر از جذابیت های تحصیل در ایتالیا است.

این آزمون ورودی برای پذیرش داوطلبان در رشته های داروسازی و همچنین رشته ‌های شیمی و تکنولوژی دارویی نیز می باشد. رشته داروسازی یکی از پرطرفدار ترین رشته ‌های تحصیلی در دانشگاه های ایتالیا بوده و هر ساله متقاضیان زیادی جهت تحصیل داروسازی در ایتالیا، در این آزمون ورودی شرکت می نمایند. به همین دانشگاه‌ های معتبر ایتالیا جهت انتخاب برترین دانشجویان از بین متقاضیان، اقدام به برگزاری این آزمون می ‌نمایند. آزمون تولک اف TOLC-F  به زبان انگلیسی برگزار می شود و با توجه به استاندارد های آموزشی جهانی طراحی می شود. داوطلبان آزمون تولک اف می توانند رتبه بندی دانشگاههای ایتالیا را در صفحه مربوطه مشاهده کنند.

این آزمون بر عکس سال های گذشته که به صورت حضوری برگزار می شد، از سال 2020 به دلیل شرایط پاندمی ویروس کرونا به صورت مجازی و کامپیوتری برگزار می شود. سوالات این آزمون از فردی به فرد دیگر متفاوت است و سوالات به صورت تصادفی برای هر یک از متقاضیان انتخاب می شود.حداقل نمره قبولی در این آزمون نیز‌ در دانشگاه ‌ها و مراکز آموزشی مختلف، متفاوت است.

لذا با توجه به درخواست شما عزیزان مرکز همراه تحصیلی به بررسی مباحث امتحانی آزمون تولک  TOLC-F و نحوه ثبت نام و شرکت در این آزمون پرداخته است. البته در سایر محتوای سایت می توانید مطالب مختلف مانند تحصیل در آلمان و یا تحصیل در ترکیه را نیز به عنوان عناوین پر بازدید مشاهده نمایید.

مباحث امتحانی آزمون  TOLC-F

آزمون TOLC-F شامل 50 سوال 4 گزینه ایی می باشد و داوطلبان برای پاسخگویی به سوالات این آزمون 72 دقیقه زمان خواهند داشت. این سوالات در 5 بخش تقسیم شده و هر بخش به یک درس اختصاص دارد که مدت زمان پاسخ گویی به هر بخش مجزا می باشد و داوطلبان باید برای هر درس یک زمان بندی مناسبی داشته باشند. مباحث امتحانی آزمون  TOLC-F از دروس زیر می باشد:

 • زیست شناسی : 15 سوال
 • شیمی: 15 سوال
 • ریاضی: 7 سوال
 • فیزیک: 7 سوال
 • استدلال و منطق: 6 سوال

سرفصل های آزمون تولک اف TOLC-F

زیست شناسی در آزمون تولک اف :

عناصر زیستی، خواص آب، ساختار مونومرهای گلوسیدی، مولکول های چربی، اسیدهای آمینه و نوکلئوتیدها، پلی ساکاریدها، اسیدهای نوکلئیک و پروتئین ها، خواص آنزیم ها

باکتریها، پروتیستا، قارچها، گیاهان، حیوانات، ویروس ها

غشای سلولی، دیواره های سلولی، سیتوپلاسم، میتوکندری، پلاستیدها، ریبوزوم ها، شبکه آندوپلاسمی، دستگاه های گلژی، لیزوزوم ها، هسته، هسته های سلولی

تولید مثل سلول، میتوز و میوز، مکمل کروموزوم، تولید مثل و وراثت، چرخه های حیاتی تولید مثل جنسی و غیرجنسی ، ژنتیک مولکولی DNA ، بیماری های ارثی

آناتومی بدن انسان: سیستم اسکلتی عضلانی، سیستم های گوارشی، تنفسی، گردش خون، دفع کننده

شیمی تولک اف

ذرات بنیادی، تعداد اتمی و تعداد جرم، ایزوتوپ ها

گروه ها و دوره ها، شعاع اتمی، پتانسیل یونیزاسیون، پیوندهای یونی و کووالانسی

نامگذاری و خصوصیات اصلی ترکیبات غیر آلی، اکسیدها، هیدروکسیدها، اسیدها

واکنشهای شیمیایی و استوکیومتری،  وزن اتمی و مولکولی، عدد آووگادرو، مفهوم مول، تبدیل گرم به مول و بالعکس

 انحلال پذیری، روشهای اصلی بیان غلظت محلولها، مفاهیم اسید و باز

ریاضیات در آزمون تولک اف

مجموعه های عددی و خصوصیات آنها، قدر مطلق، بزرگترین مقسوم علیه مشترک و کمترین مضرب مشترک، نسبت ها و درصد ها

عبارات جبری، تجزیه یک چند جمله ای به عوامل

معادلات و نابرابری های مطلق، نمایی و لگاریتمی، سیستم های معادلات خطی و درجه دو

توابع مثلثاتی، سینوس، کسینوس، روابط مثلثاتی اساسی

دامنه، ویژگی های اساسی توابع: یکنواخت، محدود، دوره ای، ترکیب عملکرد توابع برگشت پذیر و عملکرد معکوس، چند جمله ای های درجه اول و دوم، ریشه، نمایی و لگاریتم

فاکتوریل یک عدد و ضریب دوجمله ای، ترکیب و جایگشت،  احتمال وقایع به عنوان نسبت بین نتایج مطلوب و نتایج احتمالی

فیزیک در آزمون تولک اف

فرمول بندی و کمی سازی پدیده ها با رویکردی علمی،  مشاهده پدیده های جسمی، ابعاد فیزیکی مقادیر، مقادیر بردار، واحدهای اندازه گیری، تبدیل بین واحدهای اندازه گیری، تقریب و کوتاه کردن نماد علمی، خطاهای نسبی و مطلق

بردارها و عملیات بردارها، مقادیر حرکتی، جابجایی، سرعت و شتاب، شرح حرکات در فضا و زمان، حرکت شتابدار یکنواخت، مفهوم فرکانس و دوره.

مفهوم جرم، شتاب گرانش، اصطکاک، قانون حفظ انرژی مکانیکی، مفهوم حرکت

حالتهای تجمع ماده، مایعات تراکم فشار و واحدهای اندازه گیری آن، اصل پاسکال، رانش هیدرواستاتیک، جریان

دما، تعادل گرمایی، مقیاس های دماسنجی، عدد آووگادرو، جرم اتمی، قوانین گاز و معادله حالت کامل گاز

اصول اول، دوم و سوم ترمودینامیک

بار الکتریکی، القایی، قانون کولن، میدان الکتریکی جریان مستقیم، پتانسیل الکتریکی، مقاومت الکتریکی

پدیده های مغناطیسی، میدان مغناطیسی، جریانهای القایی.

منطق و زبان در آزمون تولک اف

منطق گزاره ها، تفسیر انواع مختلف نمایش ها و جداول گرافیکی، ملاحظه مفاهیم ریاضی ابتدایی

منابع آزمون تولک اف چگونه است؟

منابع آزمون تولک اف نیز مانند منابع آزمون imat است و داوطلبان می توانند منابع مورد نیاز را از همراه تحصیلی تهیه کنند. با مشاوران ما تماس بگیرید.

نمره دهی آزمون آزمون تولک اف TOLC-F به چه صورت است؟

نتایج آزمون TOLC-F بر اساس تعداد پاسخ های درست، اشتباه و بی پاسخ محاسبه می شود. داوطلبان به ازای هر پاسخ درست 1 نمره مثبت و به ازای هر پاسخ اشتباه 0.25 نمره منفی دریافت می کنند. به سوالات بی پاسخ نیز هیچ نمره داده نمی شود. بنابراین بالاترین امتیاز قابل کسب در این آزمون نمره 50 است.

نمره TOLC-F بلافاصله پس از پایان آزمون در وب سایت CISIA قابل مشاهده است. پس از اینکه نتیجه آزمون خود را دریافت کردید، با توجه به امتیاز خود می توانید جهت ثبت نام در رشته های مورد نظر خود اقدام نمایید.

tolc f 2.jpg

ثبت نام در آزمون TOLC-F 

ثبت نام در آزمون TOLC-F به صورت آنلاین می باشد و داوطلبان به منظور ثبت‌ نام در آزمون TOLC-F باید به وب‌ سایت CISIA  مراجعه کرده و پس از انتخاب گزینه  TOLC-F@CASA تاریخ مورد نظر را جهت شرکت در آزمون انتخاب  کرده و مبلغ 30 یورو پرداخت نمایند. نتیجه نهایی آزمون در همان روز و در انتهای آزمون مشخص می شود. 

داوطلبان به این نکته توجه کنند که برای ثبت نام در آزمون تولک اف ارائه مدرک زبان آزمون آیلتس ضروری نیست اما برای گرفتن ویزا باید مدرک زبان را به سفارت تحویل دهید.

کدام دانشگاه ها از طریق آزمون تولک اف  TOLC-F دانشجو می پذیرند؟

از جمله دانشگاه معتبر و مشهور کشور ایتالیا که از طریق آزمون TOLC-F دانشجویان را پذیرش می کنند، عبارتند از:

 • دانشگاه تورورگاتا رم
 • دانشگاه بولونیا

آزمون TOLC-F چه زمانی برگزار می شود؟

این آزمون به دفعات متعددی در سال برگزار می شود و هر دانشگاه بازه زمانی خاصی را برای برگزاری آزمون در نظر می گیرد.

نکتات مهم در مورد آزمون تولک اف TOLC-F

 • برای شرکت در این آزمون، ارائه مدرک دیپلم 12 ساله دبیرستان الزامی است
 • این آزمون فاقد محدودیت سنی می باشد
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی، حداقل در سطح B2 یا معادل ان مانند مدرک آیلتس برای متقاضیان الزامی است
 • این آزمون تنها به صورت آنلاین برگزار می شود
 • استفاده نکردن از دفترچه یادداشت، کاغذ قلم، تلفن همراه و دستگاه های دیگر در زمان آزمون
 • عدم منحرف شدن نگاه شما از صفحه نمایش کامپیوتر در طول آزمون
 • برای شرکت در آزمون وب کم شما حتما باید در بالای مانیتور و در وسط آن، قرار داشته باشد
 • گوش های داوطلب باید قابل مشاهده باشند و با مو یا کلاه پوشانده نشوند
 • داوطلبان اجازه استفاده از هدفون را در طول آزمون ندارند
 • داوطلبان در طول آزمون اجازه صحبت با هیچ شخص دیگری را نخواهند داشت
 • داوطلبان اجازه دور شدن از جلوی دوربین به صورتی که در دیدرس نباشند را ندارند
 • افراد اجازه مینیمایز کردن صفحه آزمون را ندارند

تحصیل داروسازی در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

 

یک نظر بنویسید

ارسال